Falken

Top 6Falken rūpnīca

Brendu Falken 1983. gadā radīja japāņu kompānija Ojtsu Tire and Rubber. 2003. gadā uzņēmumu iegādājās korporācija Sumitomo Rubber Industries (Sumitomo ir 6 lielākais riepu ražotājs pasaulē), kura izveidoja atsevišķu biznesa vienību Falken riepu ražošanai.

Sākotnēji Falken riepas tika izplatītas tikai Japānas tirgū, taču, tām kļūstot pieprasītām un iekarojot patērētāju uzticību, uzņēmums sāka eksportēt produkciju uz citām valstīm. Fakts, ka tādu pazīstamu automobiļu markas kā Suzuki, Subaru, Daihatsu izvēlas Falken produkciju sākotnējai komplektācijai, liecina par šo riepu kvalitātes augsto novērtējumu un uzticēšanos tām.

Tāpat, viens no Falken riepu popularitātes iemesliem ir dalība un daudzās uzvaras dažādās autosacīkstēs, slavenākās no tām ir Le Mans autosacīkstes.

Uzņēmuma filozofija:

Izmantot tehnoloģijas, kuras būtu saskaņā ar cilvēkiem un apkārtējo vidi. Šī filozofija bāzējas uz vairākiem principiem:

  • augstvērtīgu, ārkārtīgi ekonomisku riepu radīšana;
  • patērētāju pieprasītas produkcijas radīšana un pārdošana;
  • minimāla ietekme uz apkārtējo vidi;
  • elastība un atvērtība komunicējot ar patērētājiem nemitīgai Falken produkcijas pilnveidošanai.

Falken produkcija

Falken riepas - tā ir labākā izvēle tiem, kuriem patīk ātrums!

Kompānijas Falken pamatdarbības virziens ir augsta ātruma sporta riepu ražošana, tām ir lieliski raksturlielumi un vadāmība dažādos laika apstākļos. Šobrīd produkcijas klāsts iekļauj sevī riepas salīdzinoši lētajiem sedaniem, luksa klases automobiļiem, visu riteņu piedziņas pilsētas automobiļiem un bezceļa auto. Falken riepas ir iekarojušas lielu autoritāti strītreiseru un autotūnētāju vidū, pateicoties saviem izcilajiem raksturlielumiem un nevainojamajam dizainam.

Kompānijas dizaineri un inženieri nemitīgi strādā pie tā, lai Falken riepas izceltos ar tādiem augstiem rādītājiem kā maksimāla noturība bremzējot un veicot pagriezienus lielos ātrumos, ātra un precīza reakcija, pagriežot stūri, drošība uz slapjām un slidenām virsmām, zems trokšņa līmenis un kustības laidenums. Katra, no konveijera nonākusī riepa, iziet kvalitātes kontroli, kurā tiek izmantotas modernas elektroniskās sistēmas, kas garantē Falken riepu drošību.

Uzņēmuma vēsture

1983
japāņu kompānija Ohtsu Tire and Rubber nodibina Falken uzņēmumu.

1985
Falken riepas tiek izplatītas ārpus Vācijas tirgum.

1990
tālākajai attīstībai ir izveidota korporācija Falken Tire. Lai palīdzētu korporācijas produkcijai iekarot Amerikas tirgu, Falken izveido savu filiāli ASV.

1995
ir uzsākta augstvērtīgo, īpaši autosacīkstēm radīto riepu GRß FK451 pārdošana.

1996
tiek pārdotas ZIEX ZE502 riepas ar uzlabotu protektora zīmējumu. Šo riepu izstrādē tika izmantotas «domāts jauniešiem», «superīgs» un «sporta komforts» koncepcijas.

1999
uzņēmums Falken pirmo reizi piedalās autosacīkstēs. Lai nodemonstrētu sava vislabākā riepu modeļa Falken FK451 augsto kvalitāti, uzņēmums izmantoja šīs riepas 24 stundu ilgajās sacensībās Nirburgringā. Šis modelis saņēma ļoti labas daudzu Eiropas žurnālu atsauksmes.

2002
noslēdzas Falken brenda koncepcijas izveide, tā tiek formulēta kā «Baudi un vadi kā vēlies» («Driving pleasure as you like»).

2003
Sumitomo Rubber Industries (SRI) iegādājas uzņēmumu Ohtsu Tire and Rubber, tādējādi iegūstot visas tiesības uz Falken tirdzniecības zīmi.

2006-2008
Falken komanda kļūst par AMA Motocross sērijas uzvarētāju.

2011
Falken kļūst par Formula Drift čempionāta uzvarētāju.

Falken un autosports

Falken autosacīkšu komanda

Falken autosacīkšu komanda ir vairākkārt uzvarējusi starptautiskajās apļa autosacīkstēs un rallijos. Ir jāatzīmē, ka Falken riepas masveida lietošanai tiek ražotas, ņemot vērā tieši autosportā gūto pieredzi.

AMA Motocross

Amerikas motokrosa čempionāts (AMA Motocross) ir vienas no populārākajām motokrosa sacensībām pasaulē. Šajā čempionātā arī piedalās Falken komandas sacīkšu braucējs Rajans Vilipoto (Rayan Villopoto). Pašlaik viņš ir viens no visperspektīvākajiem un konkurētspējīgākajiem Monster Energy AMA Motocross sērijas sacīkšu braucējiem. 2006., 2007. un 2008. gadā Rajans kļuva par AMA Motocross uzvarētāju.

AMA Supercross komanda

ALMS (American Le Mans Series)

Uzņēmums Falken aktīvi piedalās American Le-Mans Series sacensībās, kuras ir analogas klasiskajām 24 stundu ilgajām Le-Mans autosacensībām un tiek rīkotas pēc līdzīgiem noteikumiem. ALMS sacensībās komandas sacenšas četrās klasēs: LMP1 un LMP2 Le-Mans sporta automobiļiem-prototipiem un GT1 un GT2 GT klases sporta automobiļiem. Šajās sacensībās Falken komandu pārstāv sacīkšu braucēji Volfs Henclers (Wolf Henzler) un Braians Sellers (Bryan Sellers) GT2 klasē ar automobili Porsche 911 GT3 RSR, kuru speciāli sagatavoja un nokomplektēja kompānija Porsche.

ALMS komanda

Formula Drift

Formula Drift driftinga čempionāts, kas sastāv no 7 dažādām sacensībām visā Amerikas teritorijā. Falken komanda piedalās Formula Drift sacensībās un demonstrē lieliskus rezultātus. 2010. gadā sacīkšu braucējs (Vaughn Gittin) kļuva par čempionāta uzvarētāju, bet 2011. gadā Džastins Polaks (Justin Pawlak) ieņēma otro vietu.

DRIFT komanda

Citi sporta pasākumi

Bagiju sacensības

King of The Hammers

King of the Hammers ir apvidus auto sacensības, kuras apvieno sevī braucienu tuksnesī un augšup pa akmeņaino klinšu posmu. Katru gadu februārī čempionāts notiek ASV, Kalifornijā, izžuvušā Minsas ezera apvidū. Sacensību trasēm no laika gala ir pašu sarežģītāko ASV maršrutu slava. 2011. gadā, sadarbībā ar Savvy Off-Road, Falken Tire pārliecinoši uzvarēja apvidus auto sacīkstes King of the Hammers. Komandas apvidus auto bija apgādāts ar Falken WildPeak A/T riepām, un tās palīdzēja izcīnīt uzvaru, apsteidzot trīs desmitus konkurentu Stock Class kategorijā 124 kilometru garā distancē.

Bezceļu sacensības

JK Experience

2010. un 2011. gadā kompānija Falken Tire kļuva par JK Experience pasākuma sponsoru. Tajā piedalās apvidus auto Jeep Wrangler JK, demonstrējot visu savu jaudu un spēku dažādos kustības apstākļos, kā uz ceļiem, tā arī ļoti grūti izbraucamos posmos.

Jeep Safari

Falken piedalās Easter Jeep Safari pasākumā, kas notiek ASV, Moabas tuksnesī. Katru gadu Jeep Safari pulcē milzīgu Jeep īpašnieku daudzumu, kuri vēlas izklaidēties un pārbaudīt sava auto caurbraukšanas spējas speciāli sagatavotajās apvidus auto trasēs. Falken komanda šajā pasākumā piedalās ar apvidus auto Falken Jeep JK, kurš apgādāts ar augstas caurbraukšanas riepām WildPeak A/T.

Pikes Peak International Hill Climb

Pikes Peak International Hill Climb ir vienas no senākajām un sarežģītākajām sacensībām pasaulē. Tajās automašīnai ir jāuzbrauc augšā pa diezgan sarežģītu, 19,99 km garu trasi. Pikes Peak sacensības tiek rīkotas katru gadu, un tajās piedalās dažādi transporta veidi: automobiļi, kvadricikli, motocikli un elektromobiļi. Sarežģītas virāžas, strauji pagriezieni, migla, nokrišņi, straujas temperatūras svārstības pārvērš šīs sacensības sarežģītā pārbaudījumā cilvēkiem un tehnikai. 2009. gadā sacīkšu braucējs Nobuhiro «Monstrs» Tadzima (Nobuhiro ‘Monster’ Tajima), kuru sponsorē Falken un Suzuki, uzvarēja Pikes Peak International Hill Climb sacensībās. Nabuhiro automobilis Suzuki Sports SX4 Hillclimb Special bija «ieauts» Falken ZIEX S/T Z04 Pikes Peak Special riepās.

FALKEN modeļu komanda

Skatīt Falken riepu izmērus un cenas

« atpakaļ
http://www.pkp.lv