01.2012 Pirelli stratēģija jaunajai 2012. gada Formula 1 sezonai

Pirelli stratēģija jaunajai 2012. gada Formula 1 sezonai Intervijā ESPNF1 Pols Hemberi pastāstīja par vienīgā F1 riepu piegādātāja nākamās sezonas plāniem.

Lai gan Sebastjans Fetels (Sebastian Vettel) visas 2011.gada sezonas laikā bija līderis, skatītājiem ik pa laikam bija iespējams redzēt arī patiesi aizraujošas sacīkstes, pateicoties ātri dilstošajām riepām, ar kurām Pirelli apgādāja komandas. Pateicoties tam, palielinājās pitstopu stratēģiju skaits un jūtami pieauga apdzīšanu skaits. Nesenajā intervijā Pirelli autosporta direktors Pols Hemberi (Paul Hembery) pavēstīja, ka patiesībā uzņēmums visas sezonas laikā piegādāja riepas ar visai līdzīgām īpašībām, lai tādējādi palīdzētu sacīkšu dalībniekiem, taču jaunajā 2012.gada sezonā tas mainīsies.

"Pagājušajā sezonā mēs piedāvājām diezgan līdzīga sastāva riepas, lai atvieglotu dalībniekiem to izmantošanu, jo tā mēs nodrošinājām, ka braucējiem ir pieejams produkts ar vidējām rakstura īpašībām – pavēstīja Hembera kungs. Nākamajā sezonā tas tiks mainīts. Riepu sastāvi būs atšķirīgāki, lai to gaitas īpašības būtu atšķirīgākas".

Vēl Hemberi kungs piebilda, ka nākamās sezonas riepu testi ir jau pabeigti, taču, neskatoties uz to, uzņēmums ir gatavs veikt sastāva izmaiņas arī sezonas laikā, lai sagatavotu pašas labākās riepas jaunajai sezonai, kas padarītu sacīkstes vēl interesantākas.

 "Pašreiz mums notiek ziemas testi un tiek ražotas riepas jau Melburnas un Malaizijas posmiem. Ja testos viss būs kārtībā, tad skatīsimies, kā riepas sevi parādīs šajos divos posmos. Ja mūsu cerības piepildīsies, tad tas būs lieliski, ja nē, tad mums vienmēr ir padomā kāds risinājums. Mēs noteikti atstāsim sev manevra iespējas, lai , ja nepieciešams, padarītu mūsu riepas agresīvākas, vai tieši pretēji, konservatīvākas. "

"Mēs ļoti labi apzināmies, ka varam ietekmēt sacīkšu gaitu, taču mūsu mērķis ir darīt visu iespējamo, lai sagādātu komandām jaunus izaicinājumus." Domāju, ka Martins Vitmans (Martin Whitmarsh) savā paziņojumā izteicās visai skaidri: ,,Mēs vēlamies, lai Pirelli mums uzstāda jaunus uzdevumus. Varbūt komandu inženieri tam nepiekrīt, taču komandu direktoriem uz lietām ir jācenšas skatīties plašāk un viņiem jāzina, ka, ja mēs ar riepu palīdzību sacīkstes varam padarīt interesantākas, tad arī viņiem ir iespējas modificēt un pielāgot bolīdus, jo mērķis mums visiem ir viens – mēs visi vēlamies padarīt jauno sezonu aizraujošāku."

 

2012. gada Pirelli F1 riepas

Pirelli P Zero Hard SILVER Pirelli P Zero Medium WHITE Pirelli P Zero Soft YELLOW Pirelli P Zero Supersoft RED
Pirelli Cinturato Intermediate GREEN Pirelli Cinturato Rain BLUE    

 

 

2011. gada sezonā bija redzams, ka daudzas komandas kvalifikācijas 3.etapā izvēlējās pietaupīt riepas, tā vietā, lai uzstādītu labāku apļa laiku un iegūtu labāku starta pozīciju sacensībās. Lai izvairītos no šādām situācijām, Pirelli jau piedāvāja atgriezties pie kvalifikācijas riepām, kas pēdējo reizi tika izmantotas 1991.gadā. Lai arī 2012.gada sezonā šī ideja netiks realizēta, Hemberi kungs apstiprināja, ka šāda iespēja pilnībā nav izslēgta, ja līdzīgas problēmas atkārtosies arī nākotnē.

 

 

"Nākotnē, ja to vēlētos komandas, mēs labprāt ieviestu šādu jaunumu," pavēstīja Hemberi kungs. "Ja riepu neizmantošana kvalifikācijas beigās kļūs līdzjutējiem neizdevīga, mēs kopā ar komandām esam gatavi meklēt risinājumu. "

"Mēs, protams, saprotam, ka šāds jauninājums kaitēs sacīkšu skatāmībai un komandu pārstāvji teiks, ka tas palielina intrigu no taktiskā viedokļa, jo atsevišķi piloti nobrauc vairāk kilometrus nekā tie, kuri kvalificējas pol-pozīcijā un pēc tam nepiedalās 3. kvalifikācijas kārtā. Tādējādi viņiem tiešām ir nelielas priekšrocības sacīkšu sākumā. 

Kā atzina Hemberi kungs, veiktajām izmaiņām būs neliela ietekme, jo tiek saglabāta trīs etapu kvalifikācijas shēma un Pirelli to atzīst par labu.

"Ir atšķirīgi viedokļi par šo tēmu un mēs, protams, vēlamies atbalstīt komandas, taču jāatzīst, ka mēs uzskatām, ka trešajā kvalifikācijas etapā vajadzētu piedalīties visiem bolīdiem. Nepieciešams pagaidīt un pavērot, vai šī problēma saglabāsies arī jaunajā sezonā. Kas attiecas uz kvalifikācijas formātu, tad mēs uzskatām, ka tas ir pietiekami veiksmīgs, tāpēc būs nepieciešamas tikai nelielas izmaiņas reglamentā. Lai arī kā būtu, ja mums ir iespēja kaut ko darīt lietas labā, tad mēs to noteikti izdarīsim", nobeigumā teica Hemberi kungs.

Vairāk informācijas uzziniet Pirelli oficiālajā lapā Pirelli.com/F1


http://www.pkp.lv