02.2009 Jaunās riepas Pirelli Sottozero debitēs Norvēģijas rallijā

Jaunās riepas Pirelli Sottozero debitēs Norvēģijas rallijāOtrais posms 2009. Pasaules Rallija čempionātā (Norvēģijas rallijs) startēs Janmāras pilsētā 60 km ziemeļu virzienā no Oslo. Lai gan lielākā daļa rallija ātrumposmu norisināsies uz apledojušajiem Norvēģijas ceļiem, Oslo arī piedalīsies šajā pirmizrādē jau ceturtdien (12 februārī).

Dalībnieki sacentīsies trasē Bjerkebanen netālu no pilsētas centra. Šis divu kilometru ātrumposms  iesildīs publiku pirms sacensību sākuma, kuras ilgs veselas trīs dienas. Un tas viss notiek uz tāda seguma, kur pat skatītājiem grūti nostāvēt kājās.

Tas ir īsts pārbaudījums gan cilvēkam, gan mašīnai, bet Pirelli Sottozero riepām tas ir pats grūtākais tests, jo itāļu riepām nāksies nodrošināt saķeri ar ziemas ceļiem.

Rallija laikā mašīnas dosies uz vietu, ko vietējie iedzīvotāji sauc par Vikingskipet (Vikingu kuģi). Šis komplekss tika uzbūvēts 1994. gadā ziemas olimpiskajām spēlēm un toreiz šai arēnā  notika ātrslidošanas sacensības. Nākošnedēļ šai kompleksā tiks uzņemtas tehnoloģiski attīstītākās mašīnas pasaulē.

Jaunās riepas Pirelli Sottozero debitēs Norvēģijas rallijāLai samazinātu izmaksas Pirelli izmainīja protektoru un samazināja riepas izmēru līdz 15 collām. Līdz šim gandrīz visas ziemas WRC riepas bija ļoti šauras un 16 collu diametrā, lai nodrošinātu garu un šauru saķeres laukumu ar ceļa segumu, un  lai dziļi "iekostos" sniegā, pie tam nodrošinot lielisku saķeri. Tā kā Pasaules Rallija čempionātā ir tikai viens īsts ziemas rallijs, komandām līdz šim bija jātērē lieli līdzekļi 16 collu lietajiem diskiem, kuri visos citos posmos nebija vajadzīgi.

Pirelli ļoti rūpīgi izpētīja problēmu un piedāvāja risinājumu, kurš sākotnējos testos izrādījās lielisks. Jaunās riepas Pirelli Sottozero bruņotas ar 384 radzēm 7mm garumā, tām piemīt agresīvs asimetrisks protektora zīmējums un speciāls gumijas sastāvs, kurš paredzēts zemām temperatūrām. Riepu gumijas sastāvs nodrošina ne tikai lielisku saķeri ekstremālos apstākļos, bet arī ļauj saglabāt riepu radzes braucot agresīvi. Riepas ir 205/65 x 15 izmērā un lai gan saķeres laukums ir izveidots maksimāli šaurs, tās der standarta diskiem 7 x 15"™"™.

Mario Isola Pirelli rallija nodaļas vadītājs informēja:" Rallijs sniegā, tas nav tikai aizraujošs šovs, bet ir arī īsts izaicinājums mūsu riepām. Mēs esam ieguldījuši daudz spēkus jaunās Pirelli Sottozero izstrādē un varam būt pārliecināti, ka piloti var būt maksimāli pārliecināti sniegotajā Norvēģijā."


http://www.pkp.lv