02.2011 Pirmie oficiālie Pirelli F1 riepu testi Valensijā

Valensijā veiksmīgi noslēgusies pirmā oficiālā Pirelli testu sesija kā 2011. gada vienīgajam riepu piegādātājam Pirmās Formulas Pasaules čempionātā, un komandām bija tā iespēja izmēģināt, kā tad itāļu ražojums sadzīvos ar viņu jaunajām formulām, un gūt skaidru priekšstatu, kā Pirelli riepas varētu piešaut pipariņu sacīkstēm.

Uz Ricardo Tormo trasi Valensijā Pirelli atveda visu četru veidu lieliskās riepas – īpaši mīkstās, mīkstās, vidējās un cietās, bet salīdzinoši auksto laika apstākļu ietekmē (zem 10 grādiem pēc Celsija no rīta un apmēram 18 grādiem pēcpusdienā) lielākā daļa komandu nolēma izmantot tikai trīs mīkstāko riepu veidus. Gan vidēji mīkstās, gan arī slapjam laikam paredzētās riepas tika ņemtas līdzi uz Valensiju, jo iepriekš izziņotās laika prognozes paredzēja lietu. Tomēr visas trīs testa dienas laiks bija sauss, tādēļ slapjā laika riepas tā arī netika īsti izmēģinātas.

Līdz ar vairākām jaunām formulām, kas tika izrādītas Valensijā, komandas koncentrējās uz pirmajiem izmēģinājuma braucieniem, lai pierastu pie visiem šā gada jauninājumiem, piemēram, (Kinetic Energy Recovery System (KERS)), kustīgiem aizmugurējiem spārniem, un, protams, jaunajām Pirelli PZero riepām.

Pirelli F1 riepu testi Valensija:

Pirmie oficiālie Pirelli F1 riepu testi Valensijā Pirmie oficiālie Pirelli F1 riepu testi Valensijā Pirmie oficiālie Pirelli F1 riepu testi Valensijā

Pirmie oficiālie Pirelli F1 riepu testi Valensijā Pirmie oficiālie Pirelli F1 riepu testi Valensijā Pirmie oficiālie Pirelli F1 riepu testi Valensijā

Pēc pirmās oficiālās testa sesijas Abu Dabi pagājušajā gadā, Pirelli atveda savus jaunākos sasniegumus riepu ražošanā uz pirmo no trim oficiālajām testu sesijām Spānijā, kam sekos pēdējā testu sēriju grupa Bahreinā, pirms 13. martā šajā trasē sāksies Pirmās Formulas sezona.

Visām 12 komandām pirmo reizi bija iespēja strādāt kopā ar Pirelli riepu inženieriem, kas būs kopā ar komandām visu sezonu, un izmēģināt plašāku itāļu piedāvāto riepu klāstu. Daudzām komandām ir arī jauni braucēji, kas visas trīs Valensijas testu sesijas dienas padarīja par intensīvu mācību kursu visām iesaistītajām pusēm.

Kaut gan vēsie laikapstākļi un Valensijas pastāvīgās trases (kas galvenokārt tiek izmantota motošosejas sacīkstēm) ciešais izkārtojums nebūs ierastie apstākļi sezonas garuma, tomēr braucējiem bija vērtīga iespēja gūt sākotnējos iespaidus par Pirelli riepām. Viņi visi piekrita, ka šo riepu pārvaldīšanas spējas varētu būt atslēga uz veiksmīgu 2011. gada sezonu, un Pirelli jauno riepu īpašības varētu padarīt sacīkstes vēl interesantākas turpmākās sezonas laikā.

Pirelli motoru sporta daļas vadītājs Pols Hemberijs (Paul Hembery) komentēja: "Pirmkārt un galvenokārt mēs baudījām pilnīgu uzticamību šo trīs dienu laikā, kas sniedza komandām iespēju turpināt viņu testa programmas šajā svarīgajā gada brīdī, kad viņi startē savas jaunās formulas. Protams, viņi visi šeit ir veikuši plaša diapazona dažādus pielāgojumus un uzstādījumus, tādēļ nav nekādas jēgas pašlaik pārlieku vērtēt uzrādītos laikus. Svarīgāk ir tas, ka no braucējiem un komandām saņemtā reakcija pašlaik ir ļoti pozitīva, un bija tiešām patīkami strādāt ar viņiem visiem. Tas ir tikai sākums, bet mēs ticam, ka komandas jau redz, ka mūsu riepas ir diezgan atšķirīgas no tām, ko viņi lietoja iepriekš. Saskaņā ar mūsu uzstādījumiem, vairs nebūs iespējams nobraukt visu posmu ar vienu riepu komplektu, tādēļ es domāju, ka ikviens spēs novērtēt to, kā mūsu PZero var palīdzēt sniegt daudz aizraujošākas sacīkstes nākotnē."

Nākamā Pirmās Formulas grupu testu sērija notiks nākamnedēļ no 10. līdz 13. februārim Heresas trasē, un uz šo sesiju Pirelli atkal atvedīs visu jauno PZero riepu klāstu.

 

Vairāk par Pirelli F1 riepām lasiet šeit.


http://www.pkp.lv