08.2011 F1 Beļģijas Grand Prix

F1 Beļģijas Grand PrixRed Bull Racing komandas sacīkšu braucējs Sebastians Fettels pēc notikumiem piesātinātās sacīkstes, kurā viņš dominēja, pateicoties riepu izmantošanas stratēģijai, izmantoja "pole position" vēl vienai uzvarai šajā gadā, 17. savā karjerā, vairāk kā 44 apļus pa leģendāro trasi Spā-Frankošampa (Spa Francorchamps). Pēc uzvaras Beļģijā Fettels pārspēja savu kopējo rezultātu pēc savas uzvaras 2010.gada čempionātā.

Pirmoreiz visi sākotnējie apstākļi pastāvīgi bija sausi pēc lietus brīvās prakses un kvalifikācijas braucienu laikā. Uzvarai sacīkstēs Fettels izmantoja stratēģiju ar trīs pitstopiem, sākot sacīkstes ar mīkstajām riepām P Zero Yellow, pēc tam sacīkšu noslēgumam izmantoja cietākas vidējas cietības riepas P Zero White.

Viņa komandas biedrs Marks Vēbers, lai būtu otrais, iebrauca pitstopā divreiz, lieliski izmantoja vidējas cietības riepas P Zero White, rezultātā ieņemot otro vietu deviņus apļus pirms finiša.

Visi vadītāji, izņemot McLaren vadītāju Džensonu Batonu un Mercedes vadītāju Mihaelu Šūmaheru, sacīkstes sāka ar mīkstajām riepām P Zero Yellow. Batons un Šūmahers, kuri tīklā startēja zemākās pozīcijās nekā bija cerēts dēļ problēmām kvalifikācijā, izmantoja no saviem konkurentiem atšķirīgu riepu stratēģiju, startējot ar vidējas cietības riepām un finišējot ar mīkstām.  Pirms sacīkšu sākuma tika daudz spriests par dažiem gumijas sadalīšanās kārtās momentiem kvalifikācijas laikā. Sadalīšanās kārtās notiek, kad gumijas sastāvs pārkarst, izraisot protektora zīmējuma daļas pasliktināšanos. Pēc vispusīgas situācijas izskatīšanas iepriekšējās dienas vakarā tika secināts, ka tas notika automobiļu dažu iestatījumu rezultātā, kas ietekmēja materiāla lietošanas laiku, bet nevis struktūras cietības dēļ. Lai kā tur arī nebūtu, sacīkšu laikā sadalīšanās kārtās neradīja būtiskas problēmas nevienam no līderiem. Neviens no līderiem neapstājās pēc 32.apļa, nodrošinot satraucošas sacīkstes līdz finišam pēc četru līderu nomainīšanās pirmajos astoņos apļos.

F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix
F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix
F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix F1 Beļģijas Grand Prix

Kompānijas Pirelli motosporta direktors Pols Hemberi komentēja: "Spā-Frankošampa vienmēr nodrošina satraucošas sacīkstes, lai gan šoreiz neparasts bija lietus trūkums Grand Prix laikā šogad. Dodoties uz sacīkstēm, visu komandu rīcībā bija tikai neliela informācija par sausiem laika apstākļiem Spā, un tas acīmredzami palielināja uzdevuma sarežģītību. Bija problēma ar priekšējo riepu sadalīšanos kārtās, bet mēs esam pārliecināti, ka tamlīdzīgs scenārijs no jauna neradīsies ar nosacījumu, ka mūsu ieteikumi riepu izmantošanā tiek ievēroti. Protams, ja kāda komanda bija satraukusies par savu situāciju, tām bija variants mainīt savus iestatījumus un startēt no pitline. Tomēr vairums komandu uzskatīja, ka nekādas izmaiņas nav vajadzīgas. Problēma acīmredzot bija pārmērīgas slodzes uz priekšējās riepas iekšējā pleca izvietošana uz dažiem automobiļiem to iestatījumu dēļ, un tādējādi sastāvs pārkarsa, bet ne mazākā mērā neskāra riepas veselumu. Par cik nebija nekādu drošības problēmu un tas nebūtu godīgi attiecībā uz komandām, kuras netika skartas, tika pieņemts lēmums sākt ar kvalifikācijas riepām saskaņā ar standarta noteikumiem.

Lai gan mums tiešām bija iespēja nomainīt uz mīkstajām riepām pēc kvalifikācijas, bet tas nebija nepieciešams. Cietākas riepas brīvdienu laikā darbojās vispār bez problēmām. Mihaels Šūmahers un Džensons Batons sāka sacīkstes ar vidējām riepām P Zero White, kuras kļuva par viņu intriģējošās cīņas trasē neatņemamu daļu".

Turpmākie F1 posmi:

13. posms

Itālijas Grand Prix

11.Sep

14. posms

Singapūras Grand Prix

25.Sep

15. posms

Japānas Grand Prix

09.Okt

16. posms

Korejas Grand Prix

16.Okt

17. posms

Indijas Grand Prix

30.Okt

18. posms

Abū Dabī Grand Prix

13.Nov

19. posms

Brazīlijas Grand Prix

27.Nov


http://www.pkp.lv