08.2011 F1: Pirelli ir nolēmusi atteikties no cietajām riepām

F1: Pirelli ir nolēmusi atteikties no cietajām riepām  Pirelli atteiksies no cieto riepu ar sudraba marķējumu izmantošanas atlikušās sezonas laikā, kas potenciāli var sniegt pārsvaru Ferrari komandai.

Pagājušajā nedēļā Pirelli paziņoja par to, ka neizmantos cietās riepas trīs nākamo Formula 1 sacīkšu laikā, bet jau pēc tam kompānijas Sporta nodaļas direktors Pols Hemberi (Paul Hembery) paziņoja, ka riepas ar sudraba marķējumi diezin vai trasē atgriezīsies.

"Nedomāju, ka mēs atkal redzēsim cietās riepas, – paziņoja Hemberi k-gs intervijā Autosport. – Pēc visa spriežot, tām piemīt pārāk augsta cietība, bet starpposma riepas ir pierādījušas, ka ir pietiekami nodilumizturīgas visagresīvākajām trasēm, kurās mēs esam paspējuši pabūt".

Hemberi k-gs arī piebilda, ka 2011.gada parauga cietās riepas tiks izmantotas nākamajā sezonā un tiks izstrādātas jaunas riepas, kas ieņem vietu starp mīkstajām un "starpposma" riepām. Tādējādi patreizējās Medium tipa riepas nākošgad kļūs par Hard.

"Mēs visticamāk izveidosim kaut ko starp patreizējām Soft un Medium – mēs gribam, lai starpība starp tām būtu apmēram viena sekunde ātruma ziņā, jo starpība starp mīkstajām un supermīkstajām riepām mūs neapmierina, saka Hemberi k-gs. – Ja mēs to varēsim atkārtot ar jaunajām "starpposma" un cietajām riepām, tad domāju, ka tas būs optimāls variants".

 

F1: Pirelli ir nolēmusi atteikties no cietajām riepām F1: Pirelli ir nolēmusi atteikties no cietajām riepām F1: Pirelli ir nolēmusi atteikties no cietajām riepām

 

Kas attiecas uz jau esošajām baumām par to, ka tādējādi Pirelli ir devusi priekšrocību saviem tautiešiem no Ferrari, kuriem šogad bija zināmas grūtības ar cieto riepu izmantošanu, Hemberi k-gs paziņoja, ka šī aizdomas ir pilnīgi nepamatotas.

 "Jā, dažas riepas ir labāk piemērotas konkrētiem sacīkšu braucējiem, – viņš teica. – Bet reizēm viss atkarīgs no treka un laika apstākļiem, tāpēc ir ļoti grūti pateikt, kā kompaundu izmaiņas ietekmes tās vai citas komandas rezultātus".

Pirelli atteiksies no cieto riepu ar sudraba marķējumu izmantošanas atlikušās sezonas laikā, kas potenciāli var sniegt pārsvaru Ferrari komandai.


http://www.pkp.lv