09.2010 Pirelli atver F1 riepu ražošanas cehu Turcijā

Pirelli atver F1 riepu ražošanas cehu TurcijāPirelli savā Turcijas rūpnīcā atklāja jaunu cehu, kur nākamos trīs gadus tiks ražotas riepas visām Formula 1 komandām. Rūpnīca Izmitā šogad atzīmēs savu 50 gadu jubileju, kopš 2007. gada tā sākusi ražot arī autosportam paredzētās riepas, bet tagad kopā ar zinātniski – pētniecisko centru Milānā kļūs par Formula 1 paredzēto Pirelli riepu izveidošanas un ražošanas bāzi.

Pirelli Turcijā.

1960. gadā atvērtā rūpnīca Izmitā ražo riepas vieglajām un kravas automašīnām, kā arī autosportam. Turcijā ražotās riepas tiek piegādātas galvenajiem Eiropas tirgiem (Itālijā, Vācijā, Francijā, Spānijā, Grieķijā, Šveicē, Austrijā, Lielbritānijā), kā Vidējo Austrumu reģioniem. Turklāt Turcijā ražotās Pirelli riepas iepērk tādi automašīnu ražotāji kā Mercedes, Jaguar, Fiat un Renault. Pirms 25 gadiem tika atklāts metāla trošu ražošanas cehs. Visas rūpnīcas teritorija ir 340,000 kvādrātmetrus liela, pašlaik tur nodarbināti apmēram 1 800 cilvēku.

Pirelli prognozē, ka ienākumi Turcijā 2010. gadā sasniegs 500 miljonus eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2009. gadā.

Atklājot Formula 1 riepu nodaļu, kompānija Pirelli paplašināja savu automobiļu sporta riepu sortimentu. 2011. gadā kompānija Pirelli kopā plāno saražot 200,000 sacīkšu riepu, 50,000 – Formula 1 un 70,000 – GP2 un GP3 čempionātiem, kur Pirelli ir ekskluzīvs piegādātājs. Atlikušās riepas tiks izmantotas 60 dažādās sacīkšu sērijās, kā arī dažos prestižos "vienas preāu zīmes čempionātos", tādos kā Ferrari Challenge, Lamborghini Super Trofeo un Trofeo Maserati. Kopumā Pirelli ražo 200 sacīkšu riepu veidus, ieskaitot arī rallija riepas.

F1 riepas tiks ražotas tikai Izmitas rūpnīcā un to ražošanas bāze būs datori, konstrukcijas un gumijas izvejvielas, kuras izstrādājusi Pirelli zinātniski – pētnieciskā nodaļa, kurā nodarbināti vairāk par 1,000 darbinieku.

Formula 1 un ekoloģiskums

Formula 1Pilnā atbilstībā ar Green Performance ideoloģiju, ko izstrādājusi Pirelli jaunu produktu un risinājumu nodaļa, kurā apvieno maksimāli augstas tehniskās īpašības ar drošību un apkārtējai videi nodarīto zaudējumu samazināšanu, izveidošanai, tāpat arī F1 riepu ražošana būs daudz ekoloģiskāka. Būtībā F1 riepas, tāpat kā Pirelli sacīkšu riepas tiks ražotas, neizmantojot augsti aromātiskās eļļas. Bez tam Izmitā pielietojamās ražošanas metodikas vērstas uz ļoti efektīvu enerģijas un ūdens izmantošanu, kā arī uz ogļskābās gāzes izmešu samazināšanu. Tāpat īpaša uzmanība tiek veltīta ražošanā pāri palikušo materiālu, kā arī lietoto riepu otrreizējai izmantošanai. Saskaņā ar atkritumu apsaimniekošanas protokolu, Formula 1 izlietotās riepas tiks izmantotas vai nu jaunu materiālu iegūšanai, vai arī enerģijas ražošanai. Pirelli panākumus savas ražošanas ekoloģiskuma palielināšanā pavisam nesen apliecināja tas, ka kompānija kļuva par līderi Dow Jones Sustainability STOXX un Dow Jones Sustainability World reitingos kategorijā "Riepas un automobiļu sastāvdaļas".


http://www.pkp.lv