10.2011 F1 Indijas Grand Prix

F1 Indijas Grand Prix  Red Bull Racing pilots, kurš šajā gadā jau ir guvis vienpadsmito uzvaru Lielās balvas izcīņā, vēl joprojām tur kursu uz uzvaru rekordu skaitu vienā sezonā. Mihaels Šumahers 2004. gadā uzvarēja 13 reizes.

  Saķere pilnīgi jaunajā trasē Buddh, kas atrodas Deli priekšpilsētā, ievērojami uzlabojās sacīkšu nedēļas nogales laikā, bet apļa nobraukšanas laiks samazinājās, trasei attīroties no putekļiem. Vienlaicīgi trase arvien vairāk pārklājās ar atstrādātas gumijas kārtu. Sacīkstēm tika piedāvātas mīkstās riepas P Zero Yellow (ar dzeltenu marķējumu) un cietās riepas P Zero Silver (ar sudrabotu marķējumu). Mīkstās riepas ļāva nobraukt sacīkšu apli apmēram par 2 sekundēm ātrāk nekā cietā tipa riepas.

Tāda atšķirība starp abu tipu riepām noteica vairāku interesantu stratēģiju izstrādāšanu, kad piloti centās līdz minimumam samazināt nobraucamo apļu skaitu ar cietajām riepām. Tikai trīs piloti – Pols di Resta no Force India, Vitālijs Petrovs no Lotus Renault un Serhio Perez no Sauber – startēja ar cietajām riepām, taču distances pirmo piecu apļu laikā viņi visi pārgāja uz mīkstajām riepām.

  Fetels saglabāja līdera pozīciju no starta līdz finišam, izmantojot stratēģiju – iebraucot divas reizes boksos, lai finišētu pirmais, aizsteidzoties priekšā Batonam, kurš sacīkšu sākumā atkaroja divas pozīcijas. Finiša protokola pirmo sešu pozīciju ieguvušie piloti nobrauca sacīkšu distanci veicot divas iebraukšanas boksos, bet septītais, finišējošais Luiss Hamiltons, izrādījās labākais no tiem pilotiem, kuri apstājās boksos trīs reizes, taču jāatzīmē, ka viņš nokļuva sadursmē.

  Izkrītot no pirmā desmitnieka sadursmes dēļ ar Hamiltonu, Felipe Massa pirmais no vadošajiem sacīkšu braucējiem pārgāja uz cietā tipa riepām 31. aplī, taču Ferrari pilots nespēja finišēt atsperojuma bojājuma dēļ. Viņa komandas biedrs Fernando Alonso izmantoja stratēģiju, veicot divas iebraukšanas boksos, iebraucot boksos pēc cietajām riepām 37. aplī – divus apļus pēc Red Bull Racing pilota Marka Vēbera. Līdz pašam finišam šos abus pilotus atdalīja mazāk nekā divas sekundes.

F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix
F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix
F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix F1 Indijas Grand Prix

Fetels, kurš pēc sestdienas kvalifikācijas izcīnīja pirmo starta pozīciju, pārgāja uz cietajām riepām savā pēdējā boksu apmeklēšanas reizē – 13. aplī pirms sacīkstes beigām. Turklāt, pēdējā aplī vācietis nodemonstrēja visātrāko apli ar cietajām riepām P Zero Silver, apsteidzot Batonu finišā par 8,433 s.

Lotus Renault pilots Bruno Senna spēja nobraukt sacīkstēs visgarāko 34 apļu distances daļu ar mīkstajām riepām, bet Williams pilots Rubens Bariāello uzstādīja sacīkšu rekordu pēc apļu skaita ar cietajām riepām – arī 34 apļus.

Sacīkšu laikā laiks bija sauss un silts: starta laikā saule bija tīta dūmakā, gaisa temperatūra sasniedza 31°, bet asfalta temperatūra bija 37°.

Pirelli autosporta struktūrvienības direktora Pola Hemberija komentārs: "Nezinot precīzu informāciju par Indijas trasi, mēs izlēmām uz sacīkstēm atvest cietās riepas, kas, protams, bija konservatīva izvēle. Līdz ar to tika izstrādātas vairākas ļoti interesantas stratēģijas, kad vairāki piloti izlēma izmantot cietā tipa riepas pašā sacīkšu sākumā, bet pārējie – pašās beigās. Vissvarīgākais diviem vadošajiem sacīkšu braucējiem beigu fāzē bija noteikt, kurā brīdī jaunais cieto riepu komplekts ļauj braukt ātrāk nekā nodilušo mīksto riepu komplekts. Sacīkstes bija sarežģītas, bet mēs redzējām ļoti augstu nodilumizturību un izcilas abu riepu tipu īpašības, bet Fetels nobrauca visātrāko apli tieši ar cietajām riepām P Zero Silver. Turklāt, mums izdevās arī savākt ļoti daudz lietderīgas informācijas, kas būs ļoti noderīga riepu izvēlei sacīkstēm nākamajā gadā".

Turpmākie F1 posmi:

18. posms

Abū Dabī Grand Prix

13.Nov

19. posms

Brazīlijas Grand Prix

27.Nov


http://www.pkp.lv