Austrumeiropas drifta čempionāta 3. posms Biķerniekos (foto/video)

Austrumeiropas drifta čempionāta 3. posms Biķerniekos15. jūnijā Biķerniekos notika līdz šim vistrakākās un notikumiem bagātākās drifta sacensības Latvijas vēsturē. Rīgā risinājās Austrumeiropas drifta čempionāta trešais posms, kurā uz starta stājās ne vien spēcīgākie Austrumeiropas piloti, bet arī amerikāņu Formula D zvaigzne Raiens Turks. Avārijām bagātajā posmā uzvaru svinēja Gvido Elksnis, kurš finālbraucienus aizvadīja ar Jāņa Eglītes automobili.

Austrumeiropas drifta čempionāta 3. posmā, kas vienlaikus bija arī Latvijas drifta čempionāta trešais posms, bija pieteikušies 35 dalībnieki, tomēr uz starta sestdienas sacensībās izgāja 33, jo piektdienas treniņos savus automobiļus sabojāja Vents Pečaks un Jakubs Skomororuča. 

Kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja Gvido Elksnis, kuram sekoja Ivo Cīrulis un Raiens Turks. Jāatzīmē, ka ātrāko iemetiena ātrumu uzrādīja Elvijs Ķezis, kurš driftu uzsāka pie 162 km/h, tomēr šis brauciens viņam beidzās ar iepriekšminēto avāriju. Tādējādi ātrākā veiksmīgā iemetiena tituls pienācās Elksnim, kurš savu auto šķērsām iemeta pie 156 km/h.

¼ finālā Elksnis pārliecinoši pārspēja Ērgli, tāpat arī Cīrulis izrīkojās ar poli Trelu. Krievu pilots Fēlikss Čitipakhovjans cīnījās ar jelgavnieku Ēriku Ulasu, tomēr kļūdījās un attiecīgi pusfinālā Ulass. Pēdējo vakanto vietu uz labāko četrinieku ieguva Turks, kurš pieveica iespaidīgo ukraiņu pilotu Alekseju „Čepu" Golovņu.

Austrumeiropas drifta čempionāta 3. posms Biķerniekos Austrumeiropas drifta čempionāta 3. posms Biķerniekos Austrumeiropas drifta čempionāta 3. posms Biķerniekos Austrumeiropas drifta čempionāta 3. posms Biķerniekos

Pirmajā pusfinālā savā starpā tikās Gvido Elksnis un Ēriks Ulass, un šajā cīņā Gvido ar minimālu distanci Ulasam neatstāja nekādas cerības. Otrais pusfināls jau bija fināla cienīgs, jo gan Cīrulis, gan Turks demonstrēja fantastisku sniegumu. Tiesneši lēma par labu Turkam, līdz ar to par trešo vietu bija paredzēts cīnīties Cīrulim un Ulasam, bet finālā amerikāņu zvaigzne tikās ar Elksni.

Video uzvarētāju komentāri.

 

EEDC 3. posma rezultāti:

1. Gvido Elksnis, BMW 328T/BMW 344K

2. Raiens Turks, HGK Kit Car (BMW)

3. Ivo Cīrulis, BMW 3. sērija (E30)

4. Ēriks Ulass, BMW 340 (E30)

 

Teksts un video go4speed.lv, foto ProDrift


http://www.pkp.lv