auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām

auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepāmLatvijas čempionāta ieskaitē Pirelli kontā uzvaras arī N4 grupā – Aleksejs Lukjaņuks / Aleksejs Arnautovs un R2 klasē – Nauris Bruņinieks / Edgars Grīns.

19. un 20. jūlijā tikai aizvadīts "auto24 Rally Estonia" kurā sportistiem bija jāaizvada 9 ātrumposmi. Visos ātrumposmos pārliecinoši dominēja igaunis Georgs Gross ar Ford Focus WRC, kurš savu pārsvaru līdz rallija finišam bija palielinājis līdz 39,3 sekundēm. 

Pēdējos divos ātrumposms savu otro vietu nosargāt neizdevās krievu pilotam Aleksejam Lukjaņukam (Mitsubishi Evo IX), kurš finišā par 1,4 sekundēm piekāpās igaunim Karlam Krūdam (Ford Fiesta R5).

Autosporta programma Nr.1 auto24 Rally Estonia apskats 

Ātrākais no latviešiem Igaunijas rallijā bija Mārtiņš Svilis, kurš svinēja pārliecinošu uzvaru savā E12 klasē, par vairāk kā minūti apsteidzot tuvāko sekotāju – krievu pilotu Hendriku Kersu. Kopvērtējumā Svilis ieņēma 11. vietu.

Savukārt Latvijas rallija čempionāta ieskaite beidzās jau pēc 7. ātrumposma (kopā rallijā tika aizvadīti 9 ātrumposmi). Par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Aleksejs Lukjaņuks, kurš par vairāk kā minūti apsteidza tuvāko sekotāju – igauni Timu Korge. Trešais Latvijas ieskaitē Vasīlijs Grjazins ar Ford Fiesta S2000, kuram izcīnīta uzvara R4 klasē.

auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām
auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām auto24 Rally Estonia pārliecinoši uzvar Gross ar Pirelli riepām

Vislielākā intriga gan norisinājās R2 klasē, kurā pēc pirmās dienas vadībā bija izvirzījies Ralfs Sirmacis. 5. ātrumposmā Sirmacim nolūza ātrumu pārslēgšanas sviru un līderim zaudēja 3 minūtes, braucot tikai ar vienu pārnesumu. Rezultātā R2 klases vadībā izdevās izvirzīties Blūmam, taču pilots jau visas dienas garumā sūdzējās par sāpēm mugurā un jau 6. ātrumposmā viņu apsteidza Nauris Bruņinieks, kurš arī izcīnīja savu pimro uzvaru LRČ posmā.

LRČ ieskaitē N4 klasē šoreiz viss goda pjedestāls ārzemniekiem – pirmais Lukjaņuks, otrais Korge, bet trešo vietu izcīnīja Rauls Jēts. Ātrākais no latviešiem – Aivis Egle finišēja kā ceturtais.

Historic klasē pirmspēdējā ātrumposmā tehniskas problēmas piedzīvoja Jari Mati Latvala ar Audi Quattro un pazaudēja savu nepilnu trīs minūšu lielo pārsvaru. Finišā somu rallija zvaigzne tikai devītais. Pateicoties Latvalas neveiksmei, uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa cits soms – Ville Silvasti ar Porsche 911 RS automašīnu.


http://www.pkp.lv