Drift Allstars – Igaunijas GP rezultāti

Sapulcējiet Igaunijā pasaules labākos drifterus, ievietojiet tos sīvas konkurences apstākļos kādā nežēlīgā, betona sienām ieskautā, sacīkšu trasē ar augstuma līmeņa maiņu, un nepārspējama izklaide būs garantēta. Šāds bija Extreme Drift Allstars ceturtais posms un Igaunijas drifta čempionāts.

Polijas autosportists Pjotrs Vjeceks (Piotr Więcek) šajā čempionāta posmā nebija apturams, atstādams ar savu Budmat Auto R34 Nissan Skyline patiešām neizdzēšamu iespaidu. Piektdien, 7. augustā notikušajā pirmajā kvalifikācijas posmā Vjeceks nodemonstrēja izcilu sniegumu, nodrošinot sev trešo vietu. Otrajā kvalifikācijas posmā viņš gan nedaudz pārcentās, iebraucot sienā un sagādājot sev nakts izklaidi nopietnu mašīnas remontdarbu formā. Taču sestdienas sacīkstēs Vjeceks veiksmīgi izgāja vairākus apļus un finālā satikās ar Latvijas autosportistu Jāni Eglīti. Sīvajā cīņa zvaigznes bija Vjeceka pusē, ļaudamas polim gūt savu pirmo 2015. gada sezonas uzvaru.

2

Netālu no Tallinas uzbūvētais Laitse Rally Park – viena no pieprasītākajām Igaunijas autosacīkšu norises vietām – kļuva par Extreme Drift Allstars 2015 čempionāta ceturtā posma norises vietu. Vislielākās grūtības šajā šaurajā un tehniski sarežģītajā brīvā stila trasē sagādāja augstuma līmeņa maiņas un pa perimetru izvietotās betona apmales. Lai sacīkstes būtu vēl aizraujošākas, Extreme Drift Allstars starptautiskā tiesnešu komanda izvietoja trasi tā, lai gan paši autosportisti, gan arī viņu spēkrati ”strādātu” maksimāli tuvu savu spēju robežām. Tā kā šajā posmā piedalījās vairāk nekā 35 sacīkšu braucēji no visas pasaules, un katrs, protams, vēlējās uzvarēt, bija gaidāma sīva cīņa.

3

No 100 iespējamajiem kvalifikācijas posma punktiem četrus labākos autosportistus vienu no otra šķīra vien divi. Pirmajā vietā ierindojās čempionāta līderis Džeimss Dīns (James Deane), kura agresīvais braukšanas stils bija patiešām nevainojams. Austrālietis Lūks Finks (Luke Fink) sestdienas posmam bija sagādājis sev otro vietu. Poļu sacīkšu braucējs Vjeceks – neskatoties uz nežēlīgo konkurenci – bija lieliskā formā, ko apliecināja arī gūtā trešā vieta.

4

Trīsdesmit divu, uz bezkompromisa rezultātu noskaņotu, izcilu autosportistu cīņa norisinājās sestdien, milzīga skatītāju pūļa acu priekšā. Starptautiska mēroga drifta ”zvaigzne” Aurimas (Odi) Bakčis (Aurimas (Odi) Bakchis) pievienojās šim pasākumam, pilotējot HGK Racing PS13. Uzveicot Kristianu Salmri (Kristian Salmre) Top 32 reitingā, Odi pārsteidza, nenoturoties Top 16 un zaudējot Igaunijas autosportistam Mikelam Normanam Tultsam (Mihkel Norman Tults).

5

Lielajā astotniekā iekļuva tikai īstas ”zvaigznes” – Latvijas čempions Jānis Eglīte uzveica ”Igaunijas ekspresi” Haroldu Valdmu (Harold Valdma).

6

Savukārt Tri-Ace austrālietis Lūks Finks, it kā revanšējoties, atkal guva pārsvaru pār Naidželu Kolferu (Nigel Colfer). Vjeceks uz trases sacentās ar Finku un uzveica to pusfinālā pēc tam, kad jau bija ticis galā ar norvēģi Fredriku Oksnevadu (Fredrik Øksnevad), savukārt Džeimss Dīns bez jebkādiem panākumiem centās uzveikt Eglīti.

7

Cīņa par trešo vietu bija īsta fināla līmenī – īru autosportists Dīns ar Falken Motorsport/Level One Qatar Nissan S14 un austrālietis Finks ar Tri-Ace Tyres Nissan PS13 uztvēra to kā nepārprotamu iespēju revanšēties. Abi drifteri šogad jau tikās Lielbritānijas čempionātā, kurā parādīja augstākās klases sniegumu. Braukdami viens no otra minimālā attālumā, viņi nelika saviem faniem vilties arī Igaunijas posma laikā. Galu galā Dīnam izdevās gūt minimālu pārsvaru, un šoreiz trešajai vietai tas arī bija pietiekami.

8

Cīņā par līdera pozīcijām devās Vjeceks un Eglīte, un abi, bez šaubām, bija spējīgi gūt uzvaru. Eglītes ātrums un agresīvais stils līdz šīm bija ārpus konkurences, taču Vjecekam izdevās ar katru apli gūt nelielu pārsvaru. Izvirzoties līderos, viņam izdevās nedaudz atrauties no Eglītes, un ar to pietika, lai polis gūtu savu pirmo uzvaru 2015. gada sezonā.

9

”Šī uzvara manā driftera karjerā ir vislabākā”, – komentēja Vjeceks. ”Katrs sacīkšu brauciens, konkurējot ar labākajiem pasaules autosportistiem, man bija liels izaicinājums. Šobrīd es ar nepacietību gaidu nākamo sacīkšu posmu Lietuvā, vēlos nopelnīt vairāk punktu.”

Piektais Extreme Drift Allstars 2015 čempionāta posms norisināsies 29. un 30. augustā Kauņas piepilsētā, Lietuvā.

Igaunijas Drift GP ceturtā posma rezultāti:

1. Pjotrs Vjeceks – Polija – Budmat Auto Drift Team
2. Jānis Eglīte – Latvija – Tri-Ace Tyre
3. Džeimss Dīns – Īrija – Falken Motorsports

10

12

Avots


http://www.pkp.lv