Drift Allstars – Latvijas GP rezultāti

Vadošie Eiropas drifteri ieradās Latvijā, lai Rīgā piedalītos Extreme Drift Allstars 2015 trešajā posmā un Latvijas drifta čempionātā. Skatītāju pūļi, leģendārā trase un laika apstākļi pārvērta šo notikumu par aizraujošu un apmeklētu pasākumu.

Pēc savas pirmās 2015. gada sezonas uzvaras Zviedrijā, pašreizējais čempions Džeimss Dīns (James Deane) bija apņēmības pilns atkārtot šo izcilo rezultātu, nodrošinot sev trešo vietu kvalifikācijas sacensībās. Tajās viņu pārspēja Latvijas čempions Jānis Eglīte, ar kuru Dīns tikās finālā. Pēkšņā lietusgāze finālposma laikā prasīja no sportistiem maksimālu atdevi, taču nespēja apstādināt Dīnu, kurš palielināja 2015. gada čempionāta uzvarai nepieciešamo punktu skaitu.

1

Autosportisti un sacīkšu fani labi pazīst Rīgas Biķernieku mežā izveidoto Biķernieku trasi. Padomju laika augstceltņu kontrasts ar biezo priežu mežu paver skatītājiem unikālu ainu. Sacīkšu braucējiem šī trase ir tehniski sarežģīts izaicinājums, tās agresīvie nelīdzenumi it kā piepaceļ automašīnas ātru manevru laikā. Vairāk nekā 60 sportisti pieņēma šo izaicinājumu. Tandēmu ”zvaigznēm” bija pieejamas vien 32 vietas, un cīņa solījās būt visai sīva no paša sākuma līdz beigām.

2

Ielas parāde caur Rīgas centru piektdienas vakarā piesaistīja cilvēku uzmanību sestdienas pasākumam, un vairāk nekā desmit tūkstoši skatītāju vēroja sacīkstes tiešsaistē. Kvalifikācijas posmu laikā izcilākie Extreme Drift Allstars pasaules sportisti sacentās ar vietējiem talantiem. Līdzjutēju favorīts Jānis Eglīte kvalifikācijas sacensībās ar 800 z.sp. BMW E46 paveica neiespējamo, kļūstot par šī posma līderi. Zviedrs Fredriks Sjodins (Fredrik Sjödin) ierindojās otrajā vietā, savukārt par trešās vietas ieguvēju kļuva Falken Motorsport/Level One Qatar autosportists Džeimss Dīns.

3

Tandēmu braucieniem iedalītie Drift Allstars konkurenti bija lieliskā formā, taču vietējie sportisti ieviesa savas korekcijas. Pastāvīgais Drift Allstars dalībnieks, soms Juha Poitalakso (Juha Pöytälaakso), pārsteidza visus, ”izlidojot” no Top 32 pēc vairāk nekā paliecinošā vietējā autosportista Ērika Ulassa snieguma. Neskatoties uz to, ka Naidželam Kolferam (Nigel Colfer) Biķernieku trase nebija sveša, tikt augstāk par 16. vietu viņam tā arī neizdevās, kaut gan arī viņš, tāpat kā Fredriks Sjodins, par labas formas trūkumu sūdzēties nevarēja.

4

Pagājušā gada uzvarētājs, latvietis Kristaps Blušs, pārspēja Denisu Martinsenu (Dennis Martinssen). Pēc sīvas cīņas ar austrālieti Lūku Finku (Luke Fink), viņš nodrošināja sev vietu pusfinālā, kurā piekāpās savam tautietim Jānim Eglītem.

Vēl viens spēcīgs 2014. gada pārstāvis Bartošs Stolarski (Bartosz Stolarski) cīnījās par vietu pusfinālā, kurā tad arī satikās ar Džeimsu Dīnu. Spožo sauli pēkšņi nomainīja īsa lietusgāze, taču Dīns spēja pielāgoties sarežģītajiem laikapstākļiem un nodrošināja sev vietu finālā kopā ar Eglīti.

5

Play-off posmā Blušs cīnījās ar līdzvērtīgu pretinieku, taču Bartošam izdevās viņu pārspēt, izcīnot goda pjedestāla trešo vietu. Pienācis finālu laiks!

Uzmundrinošu skaitītāju saucienu pavadīts, mūsu Eglīte devās savā noslēguma ”kaujā” pret Dīnu. Neskatoties uz pazeminātu saķeres līmeni, abi sportisti brauca pa Biķernieku trasi tikai dažu collu attālumā viens no otra. Attālums bija tik minimāls, ka starptautiskā Drift Allstars tiesnešu komanda pirms gala lēmuma pieņemšanas bija spiesta noskatīties braucienu palēninājumā. Rietošas saules apstarots, Rīgā uz pjedestāla arī šoreiz kāpa Džeimss Dīns, nopelnījis ceturtajam Igaunijas posmam vislielāko punktu skaitu.

6

”Mēs ieradāmies Rīgā labi zinādami, ka šīs būs visgrūtākās sezonas sacensības”, – komentēja Dīns. ”Sarežģīti apstākļi, vairāk nekā 60 dalībnieku … Dažu konkurentu spēcīgais sniegums neapšaubāmi pārvērta šo uzvaru par vienu no spilgtākajiem pēdējā laika pārdzīvojumiem. Es ar nepacietību gaidu Drift Allstars Igaunijas posmu šajā nedēļas nogalē!”

Sezona ir pašā plaukumā, un ceturtais posms norisināsies 7. un 8. augustā. Sportistu rīcībā ir vien dažas dienas, lai savestu kārtībā savus spēkratus un atjaunotu kaujas garu pirms Tallinas posma Estonian Drift GP.

Latvijas čempionāta fināla rezultāti – 3. posms

Džeimss Dīns – Īrija – Falken Tyres/Level One Qatar
Jānis Eglīte – Latvija – Tri-Ace Tyre
Bartošs Stolarski – Polija – Toma Racing

7

Avots


http://www.pkp.lv