EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos

EEDC Drifta čempionāts BiķerniekosAizraujošajā EEDC Rīgas posmā veiksmīgākie izrādās latvieši

Aizvadītajā nedēļas nogalē Biķernieku kompleksajā sporta bāzē jau trešo gadu pēc kārtas notika Austrumeiropas reģiona vērienīgākā drifta čempionāta EEDC Rīgas posms, kurā starp vērienīgām avārijām, necaurredzamiem dūmu mutuļiem skatītājiem bija iespēja savām acīm sekot līdzi latviešu uzvaras gājienam – starp uzvarētāju Jāni Eglīti un trešās vietas ieguvēju Gvido Elksni spēja vien iespraukties ukrainis Dmitrijs Iļjuks.

Paralēli EEDC 2. posmam, Biķerniekos risinājās arī Latvijas Pro Drifta čempionāta 1. posms, tajā uzvaru izcīnīja Gatis Lapāns, aiz sevis atstājot Ivo Cīruli un Edmundu Ērgli.

Pirms sacensībām par galveno pretendentu uz uzvaru EEDC posmā Rīgā tika minēts polis Pāvels Trela, taču viņam Biķernieku Pro Drift trase izrādījās pārāk sarežģīta un viltīga – viesis no Polijas visu sacensību laikā piedzīvoja divas avārijas, no kurām beidzamā bija tik smaga, ka sporta automašīnu vairs nebija iespējams atgriezt trasē. Tajā pašā trases daļā avāriju piedzīvoja arī Ivo Cīrulis, kuram gan šī trase nav sveša. šīs avārijas gan izskaidro fakts, ka drifta sacensībās šogad būtiski ir pieaudzis ātrums, kas sporta automašīnu savaldīšanu trasē padara daudz grūtāku.

Bildes Ivo Cīrulis EEDC 2. posmā  

EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos

EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos EEDC Drifta čempionāts Biķerniekos

 

Šī iemesla dēļ daudzi ārvalstu sportisti nespēja uzrādīt pienācīgus rezultātus – gan kvalifikācijas, gan pāru braucienos no trases izslīdēja nevien vien ar pieredzi bagāts drifta meistars. Tādējādi pusfinālā iekļuva trīs latvieši – Jānis Eglīte, Gvido Elksnis un Vents Pečaks, kā arī ukrainis Dmitrijs Iļjuks. Finālā tikās Jānis Eglīte un Dmitrijs Iļjuks, no kuriem stiprāks izrādījās tieši Eglīte, kura snieguma efektivitāti pastiprināja skatītāju pilnās tribīnes, kas vienā balsī skandēja latviešu sportista uzvārdu. Mazajā finālā Elksnis pierādīja savu pieredzi un šoreiz Pečaku atstāja bez iespējas kāpt uz goda pjedestāla.

 

EEDC 2. posma video 

 

Pieaugušais ātrums iepriecināja skatītājus – pie ātruma, kas sasniedza pat 150 km/h, sānslīdes un dūmu vērpetes ir daudz efektīvākas. Pēc sacensībām pat visskeptiskāk noskaņotie autosporta fani atzina, ka šāda līmeņa drifta sacensības kļūst arvien aizraujošākas. 2012. gada Austrumeiropas drifta čempionāta 2. posms viennozīmīgi šobrīd ir spilgtākās šī sporta veida sacensības kādas jebkad notikušas Latvijā.

 

Sākot ar šīm sacensībām veiksmīgu sadarbība ir uzsākta starp Ivo Cīruli un Latakko pārstāvēto motoreļļu zīmolu CHAMPION. Ivo agresīvais sarkanais BMW un kvalitatīvais braukšanas stils ir lietas, kas raksturo arī CHAMPION motoreļļas. Sakritība vai ideāla saderība, to rādīs sezona, bet jau tagad novēlam Ivo panākumus! Zīmīgs ir ari fakts, ka Ivo Cīrulis 2010. gada sezonā ir arī Baltijas čempions driftā, šajās sacensībās no apmeklētajiem bija dzirdams jautājums, ko Ivo domā ar šo uzrakstu uz sava auto CHAMPION?


http://www.pkp.lv