Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils

Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-VentspilsTrīs dienas, kas satricināja Kurzemi

Ar kvalifikācijas un testa ātrumposmiem no rīta, starta pozīciju izvēli pēcpusdienā un pirmajiem trim ieskaites ātrumposmiem piektdien  1. februārī Liepājas pusē tika dots starts FIA Eiropas rallija čempionāta 2. posmam – Rally Liepāja-Ventspils, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas rallija čempionāta 1. un 2. posms. Sniegotajos Kurzemes ceļos gan viesu, gan pašmāju autosportistiem trīs dienu laikā bija jāveic 15  ātrumposmi 243 kilometru garumā.

Latvijā daudzkārt startējušais somu autorallists Jari Ketomā, kas piektdienas, 1. februāra rītā uzvarēja rallija Liepāja – Ventspils kvalifikācijā(2 minūtes 44,8 sekundes), svētdien triumfēja arī rallija kopvērtējumā. Preses konferencē pēc sacensību finiša Ketomā atklāja, ka sākotnēji bijis grūti pierast pie mašīnas, taču, Latvijas čempionāta otrā posma rezultāti un uzvarētāji tika noskaidroti  Rally Liepāja-Ventspils sešos svētdienas ātrumposmos. Rally Liepāja-Ventspils pirmā diena sākās ar kvalifikācijas ātrumposmu, kurā FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) 2. posma 12 prioritātes braucējiem bija iespēja sagādāt sev vēlamo pirmās dienas starta pozīciju. Kvalifikācijas posma finišā 0,8 sekundes Ketomā zaudēja Krievijas pārstāvis Aleksejs Lukjaņuks / Aleksejs Arnautovs (Mitsubishi Lancer EVO X), kurš izvēlējās startēt no sestās pozīcijas, savukārt trešais ātrākais, Ketomā zaudējot tikai 0,9 sekundes, bija Krievijas pārstāvis Vasīlijs Grjazins / Dmitrijs Čumaks (Mitsubishi Lancer EVO IX), kurš startē ar Latvijas licenci un sev izvēlējās piekto starta vietu.

Pēc sacensību svinīgās atklāšanas Liepājas Promenādē un pirmajiem ātrumposmos nobrauktajiem kilometriem, teicamu ātrumu un rallija līderpozīcijā izvirzījās īru ekipāžu Kreigs Brīns / Deivids Moinihans (Peugeot 207 S2000). Brīns uzvarēja visus trīs rallija pirmās dienas ātrumposmus un dienas izskaņā tuvāko sekotāju, Jāri Ketomā, apsteidza par 6,4 sekundēm. Lai gan īru ekipāža Kreigs Brīns / Deivids Moinihans (Peugeot 207 S2000) bija uzvarējusi visus trīs rallija pirmās dienas ātrumposmus un bija ātrākie arī pirmajos divos sestdienas ātrumposmos, visu iekrāto pārsvaru viņi pamanījās pazaudēt 6.ātrumposmā “Ēdole”. Tajā pirmo uzvaru guva īru tuvākie sekotāji somi Jāri Ketomā / Kajs Lindstrēms (Ford Fiesta RRC), vienā rāvienā atvinnēdami līdz tam pamazām zaudēto un izvirzoties kopvērtējuma vadībā. Apņēmīgie ziemeļnieki savu mērķi sasniedza pārliecinoši, uzrādot labāko laiku astoņos no 15 ātrumposmiem. Pēdējā rallija dienā Ketomā uzvarēja četros no sešiem ātrumposmiem un kopvērtējumā par 31 sekundi apsteidza īru Kreigu Brīnu (Peugeot 207 S2000).

Trešo vietu saglabāja francūži Fransuā Delekūrs / Dominiks Saviņjoni (Peugeot 207 S2000). Kā pēc sacensībām atklāja Delekūrs, viņu lielā mērā pievīlusi neveiksmīgā pārnesumkārbas izvēle – tā bijusi ar Kurzemē aizvadītā rallija specifikai un trases konfigurācijai nepiemēroti īsiem pārnesumiem, kā dēļ ievērojami cieta francūža iespējas attīstīt nepieciešamo ātrumu; viņa gadījumā tie bijis vien 161 kilometrs stundā, kamēr konkurenti pa grants ceļu līkločiem brīžiem traucās pat ar 200 un vairāk kilometriem stundā. Lai vai kā, Delekūrs ar 2 minūšu un 47,5 sekunžu deficītu līdz Ketomā rezultātam spēja noturēties trešajā pozīcijā. Cīņa par trešo vietu noslēdzās 14.ātrumposmā, kad pēc savas kļūdas no sacensībām izstājās krievs Aleksejs Lukjaņuks ("Mitsubishi Lancer Evo X"). Ceturto vietu, Delekūram zaudējot vien 15,9 sekundes, izcīnīja prasmīgais čehu braucējs Jans Černijs ar stūrmani Pāvelu Kohutu (Škoda Fabia S2000), bet piektajā vietā palika ātrākā no latviešu ekipāžām – Raimonds Kisiels / Arnis Ronis (MINI Countryman JCW RRC). Viņi 243 kilometrus garo ātrumposmu distanci veica 2 stundās, 14 minūtēs un 2 sekundēs, līderim zaudējot 5 minūtes un 46, 3 sekundes. Svētdien, Eiropas Rallija čempionāta otrā posma „Rally Liepāja – Ventspils” noslēdzošajā ātrumposmā „Ventspils kalns 2” kā pirmā startēja īpašā Kurzemes ekipāža – pilots bija Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, bet stūrmaņa lomā iejutās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. 

Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils

Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils Eiropas Rallija Čempionāta posms Liepāja-Ventspils

Rally Liepāja-Ventspils noslēgumā ERČ galvenais koordinators Žans Pjērs Nikolā kopā ar Eurosport pārstāvi Gilbertu Roju un bojā gājušā britu autorallista Kolina Makreja tēvu Džimiju izvēlējās sportistu, kura sniegums visvairāk atgādināja Kolina sniegumu sacīkšu trasēs. Sākotnēji izvēlējās divus pretendentus – divdesmitgadīgo francūzi Stefanu Lefebru (Peugeot 208 R2) un krievu Alekseju Lukjaņuku (Mitsubishi Lancer EVO X). Kolina Makreja speciālbalvu pasniedza Lukjaņukam, kurš dienu iepriekš kļuva par 2013.gada Latvijas rallija čempionāta pirmā posma uzvarētāju.

Vienas ass piedziņas automašīnu konkurencē ātrākais braucējs Rally Liepāja-Ventspils kopvērtējumā bija soms Risto Imonens ar stūrmani Miko Luku (Citroen C2R2 MAX), otrais palika Stefans Lefebre ar Tomasu Dubuā (Peugeot 208 R2), bet trešo vietu izcīnīja latvietis Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs (Ford Fiesta R2).

Vienlaicīgi ar FIA ERČ 2.posmu Liepājas, Ventspils un Kuldīgas apkaimes ceļos norisinājās arī Latvijas rallija čempionāta pirmie divi posmi. Pirmā posma ieskaitē uzvarētāji tika noskaidroti pirmās un otrās dienas deviņos ātrumposmos, un tajos ātrākais bija Aleksejs Lukjaņuks no Krievijas. Viņš rallija kopvērtējumā cīņā par vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena apsteidza igauni Sīmu Plangi un latvieti Mārtiņu Svili. Vienas ass piedziņas automobiļu ieskaitē ātrākie bija trīs Ford Fiesta R2 piloti – Ralfs Sirmacis, Emīls Blūms un Nauris Bruņinieks.

Latvijas čempionāta otrā posma rezultāti un uzvarētāji tika noskaidroti Rally Liepāja-Ventspils sešos svētdienas ātrumposmos. To ietvaros sportistiem bija jāveic nedaudz vairāk par 109 kilometriem, ko visātrāk nobrauca Jānis Feldmanis / Anrijs Jesse (Mitsubishi Lancer EVO X). Zaudējot 17,5 sekundes, otrais LRČ 2.posma ieskaites kopvērtējumā palika ar Latvijas LAF licenci startējošais Vasilijs Grjazins / Dmitrijs Čumaks (Mitsubishi Lancer EVO X), savukārt otrreiz uz trešā pakāpiena divu dienu laikā kāpa Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer EVO VIII).

Vienas ass piedziņas automašīnu ieskaitē LRČ 2.posmā uzvaru izcīnīja Emīls Blūms / Ilmārs Vecgailis (Ford Fiesta R2), nieka 3,1 sekundi viņiem zaudēja Ralfa Sirmača ekipāža, bet trešajā vietā, līderim zaudējot 2 minūtes un 2,6 sekundes, ierindojās lietuvieši Edvins Rudaitis / Edvins Pagirsks (Ford Fiesta R2).


http://www.pkp.lv