F1 Abū Dabī Grand Prix 2013

 

F1 Гран При Абу-Даби 2013Sebastians Fetels izcīnīja septīto uzvaru pēc kārtas, Abū Dabī kļūstot par līderi jau startā un pārliecinoši kontrolējot sacīkstes gaitu līdz pašam finišam. Uz pjedestāla stājās Marks Vebers un Niko Rosbergs.

Par izšķirošajiem kļuva pirmie metri: startējošais no pole-position Vebers aizkavējās un gandrīz atkrita uz ceturto vietu, taču beigās palika trešais. Fetels un Rosbergs izrāvās priekšā.

Pēc tam vācietis uzreiz aiztraucās savā firmas atrāvienā – jau pēc pirmā apļa rezultātiem viņa pārsvars sasniedza gandrīz divas sekundes, – un vairs neviens viņu neredzēja. Visi līderi šoreiz izmantoja divu pitstopu taktiku, un rezultātā Sebs uzvarēja ar pusminūtes pārsvaru.

Red Bull Racing izdevās izcīnīt dubultuzvaru, jo distances 20-ā aplī Vebers trasē spēja apdzīt Rosbergu. Pēc tam Niko bija tuvu sāncensim, taču ne reizi neguva iespēju uzbrukt.

Romēns Grožāns pēc starta bija ceturtais – un finišēja šajā pozīcijā. Pirmajā posmā francūzis no Lotus mēģināja izdarīt spiedienu uz Veberu, taču atpalika pēc sinhronā pitstopa astotajā aplī. Viņš tāpat stipri neatpalika no Marka un pēc tam no Rosberga, taču arī atvinnēt pozīciju viņam nebija iespējas.

F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013
F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013
F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013

Pirmo piecnieku noslēdza Fernando Alonso, kurš izlauzās uz augšu pateicoties gudrajai taktikai. Viņš ilgi turējās aiz Felipes Masas, taču spēja pārspēt pārinieku, izdarot fināla pitstopu vēlāk. Spānis uzrādīja arī labāko apļa laiku fināla aplī, taču distances gaitā apdzina Žanu-Ēriku Verņu, izbraucot aiz trases robežām – šo epizodi vēl pētīs tiesneši.

Alonso izrādījās vienīgais, kuram izdevās lauzt Paula di Restas pretestību: Force India pilots, tāpat kā viņa pārinieks, tikai pa vienai reizei pabija boksos, tāpēc tuvāk finišam viņiem nācās aizsargāt savas pozīcijas no ātrākajiem sāncenšiem, kuri brauca ar svaigām riepām.

Luiss Hamiltons, kura Mercedes pirms starta nācās steidzami mainīt bremžu sistēmas elementus, sacīkstēs izjuta spēcīgas vibrācijas un tā arī nespēja apsteigt di Restu, paliekot septītais.

Punktus nopelnīja arī Felipe Masa un Serhio Peress, kurš fināla aplī atvinnēja pozīciju no Adriana Sutila.

Caterham piloti atkal izrādījās ātrāki par saviem sāncenšiem no Marussia, taču izrādījās, ka sacīkstes iezīmējās tikai ar vienu izstāšanos, tāpēc kopējā ieskaitē „sarkanmelnie” noturējās priekšā.

Kimi Reikenens izstājās jau pirmajā līkumā pēc kontakta ar Gīdo van der Gardi, Džensons Batons atpalika pēc kontakta ar sāncensi un lieka pitstopa distances sākumā. Niko Hilkenbergs pretendēja uz punktiem, taču tika sodīts ar izbraukšanu cauri boksiem par nedrošu izbraukšanu pēc pitstopa.

Vairāk informācijas uzziniet Pirelli oficiālajā lapā Pirelli.com/F1

Turpmākie F1 posmi:

Posms Grand Prix Datums
18. posms   ASV Grand Prix 17. novembris
19. posms Brazīlijas Grand Prix 24. novembris

http://www.pkp.lv