F1 Amerikas Grand Prix 2012

F1 Amerikas Grand Prix 2012

Viena pitstopa stratēģija autosacīkstēs Amerikā pietuvināja Fetelu čempiona titulam. McLaren pilots Luiss Hemiltons – iepriekšējā, 2008. gada ASV Grand Prix uzvarētājs,  kļuva par pirmo uzvarētāju „Amerikas trašu” autosacīkstēs.

Pateicoties otrajai vietai, Red Bull komandas pilots Sebastians Fetels, iesaistījās sīvā cīņā par čempiona titulu (viņam, iespējams, trešo pēc kārtas). Titula liktenis tiks noskaidrots pēc nedēļas Brazīlijā.

Trešais pjedestāla pakāpiens Amerikas autosacīkstēs ļāva Ferrari pilotam Fernando Alonso – vienīgajam vācieša konkurentam cīņā par čempiona titulu – saglabāt cerību. Rezultātā, pirmo reizi Formulas 1 vēsturē, piedaloties šajās sacensībās ekskluzīva riepu piegādātāja lomā, uzņēmums Pirelli dosies uz pēdējo Čempionāta posmu, kurā par čempiona titulu cīnīsies divi piloti.

Veicot pēdējos apļus, Hemiltons izspieda no līderpozīcijām Fetelu, kurš bija visu iepriekšējo braucienu sesiju augšgalā, turklāt jāatzīmē, ka abi piloti konkurēja viens ar otru no starta līdz pat finišam. Hemiltons un Fetels realizēja vienādu stratēģiju, tikai vienu reizi apstājoties boksos vidējā sastāva P Zero White riepas (ar baltu marķējumu) nomainot uz cietā sastāva riepām P Zero Silver (ar sudrabotu marķējumu) – tieši šis salikums tika izvēlēts ASV Grand Prix sacensībām – 20. un atbilstoši 21. aplī. Alonso startēja no sestās vietas, tieši tāpat iebrauca boksos tikai vienu reizi un finišēja trešais, saglabājot cerības uz čempiona titulu.

Pirmais pilotu desmitnieks sacensībām kvalificējās ar vidējā sastāva riepām, kuras ļāva nobraukt sacīkšu apli par aptuveni pussekundi ātrāk nekā ar cietā sastāva riepām, uz vienas no visvairāk uzlabotajām sezonas trasēm, pateicoties nesen uzklātajam asfaltam. Lietus, kuru solīja pirms sacīkstēm, tā arī nesāka līt, un gaisa temperatūra sasniedza aptuveni 24˚C, kā rezultātā sacīkstes uz šīs pilnīgi jaunās trases noritēja maksimālā ātrumā līdz pat rūtainajam finiša karodziņam.

F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012
F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012
F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012 F1 Amerikas Grand Prix 2012

McLaren pilots Džensons Batons bija viens no tiem diviem pilotiem, kuri uzsāka sacensības ar cietajām P Zero Silver riepām. Viņš izrādījās tuvāk starta līnijai un, pateicoties viena pitstopa stratēģijai, rūtaino karodziņu ieraudzīja piektais. Otrais bija Mercedes komandas pilots Niko Rosbergs.

„Mēs vēlētos pateikt paldies simtiem tūkstošu līdzjutēju, kuri šajā nedēļas nogalē apmeklēja sacīkšu trasi Ostinā: atbalsts un sirsnīgā sagaidīšana bija vienkārši fantastiski, un mēs ar nepacietību gaidām iespēju šurp atgriezties, – pēc sacīkstēm paziņoja Pirelli autosporta direktors Pols Hemberijs (Paul Hembery). – Šodien abi kandidāti uz čempiona titulu – Sebastjāns Fetels un Fernando Alonso – pilotēja savus bolīdus vienkārši lieliski, tāpēc nākamnedēļ Brazīlijā mūs gaida aizraujošs čempionāta noslēgums. Atskatoties pagātnē, varu teikt, ka mēs varējām šurp atbraukt arī ar mīkstā un mīkstākā sastāva riepām, taču tas, ka cīņa par čempiona titulu norisināsies līdz pat pašam pēdējam posmam, tikai pasvītro mūsu pieņemtā lēmuma pareizību, neradīt nezināmus faktorus uz pilnīgi jaunas trases, uz kuras ir vērojama ļoti sīva cīņa. Visas nedēļas nogales laikā riepu raksturlielumu pasliktināšanās bija izteikti zema, ko zināmā mērā ietekmēja gaisa un asfalta temperatūras, kuras bija zemākas nekā gaidīts. Abu veidu riepas izcēlās ar lielisku ātrumu un nodilumizturību, kas ļāva Fetelam un Hemiltonam cieši mīt vienam otram uz pēdām līdz pat rūtainajam karodziņam.”

 

Vairāk informācijas uzziniet Pirelli oficiālajā lapā Pirelli.com/F1

Pēdējais F1 posms:

20. posms Brazīlijas Grand Prix 25.nov.

http://www.pkp.lv