F1 Eiropas Grand Prix 2012

F1 Eiropas Grand Prix 2012Realizējot divu pitstopu stratēģiju, Ferrari pilots Fernando Alonso kļuva pirmais, kuram 2012.gada sezonā izdevās uzvarēt divās sacīkstēs, bet Mihaels Šūmahers pirmo reizi kopš savas atgriešanās uzkāpa uz pjedestāla.

Pateicoties uzvarai mājas trasē, Alonso čempionāta kopvērtējumā bija līderis. Alonso kvalificējās 11.pozīcijā, bet pēc diviem īsiem posmiem ar mīkstajām Pirelli PZero Yellow riepām un ilgāka 29 apļu posma ar vidējas cietības Pirelli PZero White riepām viņš atguva 10 pozīcijas.

Red Bull pilots Sebastians Fetels (Sebastian Vettel) izvirzījās vadībā, pēc starta atraujoties no sekotājiem par 20 sekundēm, bet tikai līdz brīdim, kamēr sacīkstes distances vidū izbrauca drošības mašīna. Vācu pilots iebrauca boksos pēc vidējas cietības riepām, cerot, ka viņam, pēc diviem nobrauktiem posmiem ar mīkstajām riepām, tās derēs līdz sacīkstes beigām, un izbrauca trasē kā sacīkstes līderis. Bet drīz vien pēc sacīkšu restarta Fetels bolīda mehānisku bojājumu dēļ beidza sacīkstes un par līderi kļuva Alonso, kurš arī savam pēdējam posmam uzlika vidējas cietības riepas tad, kad trasē izbrauca drošības mašīna.

Lotus pilots Romēns Grožāns (Romain Grosjean) izmantoja līdzīgu stratēģiju kā Alonso, un atradās situācijā, kura viņam ļāva mest izaicinājumu Ferrari pilotam, līdz 40.aplī viņš bija spiests izstāties mehānisku bojājumu dēļ. Pārējo pjedestāla vietu liktenis izšķīrās pēdējos sacīkšu apļos dramatiskā cīņā ar sadursmēm un apdzīšanām.

Kimi Raikonens (Kimi Raikkonen) no Lotus komandas ieguva otro vietu, bet uz trešo pjedestāla pakāpienu pakāpās Mersedes pilots Mihaels Šūmahers (Michael Schumacher). Arī Raikonens pēdējā riepu komplekta uzlikšanā izmantoja drošības mašīnas došanos trasē, savukārt, Šūmahers izmantoja citu stratēģiju. Šī trešā vieta, ko Šūmahers izcīnīja ar mīkstā sastāva riepām, izraujoties pēdējos sacīkstes apļos, kļuva par viņa labāko rezultātu šajā sezonā un pirmo pjedestālu pēc viņa atgriešanās F1. Jāatzīmē, ka arī viņa 12.pozīcija startā bija labākā tikai piecu pilotu vidū, kuri uzsāka sacīkstes ar vidējā sastāva riepām. Un atkal uz pjedestāla nonāca piloti ar trīs dažādiem bolīdiem un trīs atšķirīgiem dzinējiem, un viņi visi trīs ir agrākie pasaules čempioni.

F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012

F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012

F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012F1 Eiropas Grand Prix 2012

 

Force India pilots Pols di Resta (Paul di Resta) izrādījās vienīgais, kurš izšķīrās par viena pitstopa stratēģiju. Viņš iebrauca boksos 23.aplī, lai mīkstā sastāva riepas nomainītu pret vidēja sastāva riepu komplektu, kā rezultātā kļuva par pilotu, kurš ar katru riepu veidu nobrauca visgarākos posmos: 23 apļus ar mīkstā sastāva riepām un 34 apļus ar vidējā sastāva riepām. Di Resta finiša līniju šķērsoja septītais, kas ir tikai divas vietas pēc viņa komandas biedra Niko Hulkenberga (Nico Huelkenberg), kurš iebrauca boksos divas reizes un kura piektā vieta kļuva par labāko rezultātu viņa karjerā.

"Valensija tiek uzskatīta par trasi, kurā ir ārkārtīgi grūti veikt apdzīšanu, bet šodien viss bija savādāk un daudzas reizes nebija skaidrs, kas gaidāms tālāk", tā sacīkstes komentēja Pirelli autosporta direktors Pols Hemberijs (Paul Hembery). "Valensijas trase ir ārkārtīgi sarežģīta, ko pierāda daudzie izbraucieni no trases, bet Fernando savu darbu paveica izcili, gūstot uzvaru no 11. starta pozīcijas. Īpaši interesants bija pēdējais posms līdz rūtainajam karogam, kad trīs pirmie bolīdi realizēja līdzīgu stratēģiju, līdz brīdim, kad sadursmē piedalījās Luiss Hamiltons (Lewis Hamilton), bet Mihaels Šūmahers izrāvās uz priekšu. Tādējādi, mums radās brīnišķīga iespēja redzēt, kā bolīdi un piloti vienlīdzīgā cīņā izlietoja riepas, it īpaši pēdējos apļos. Tāpat gribētos apsveikt Šūmaheru un Mercedes komandu – ļoti patīkami uz pjedestāla atkal ieraudzīt tādu izcilu čempionu kā viņš, divu citu čempionu kompānijā, kuri vienlīdz labi veikuši iespaidīgas sacīkstes ".

Vairāk informācijas uzziniet Pirelli oficiālajā lapā Pirelli.com/F1

 

Turpmākie F1 posmi:

 

9. posms Lielbritānijas Grand Prix 08.jūl.
10. posms Vācijas Grand Prix 22.jūl.
11. posms Ungārijas Grand Prix 29.jūl.
12. posms Beļģijas Grand Prix 02.sep.
13. posms Itālijas Grand Prix 09.sep.
14. posms Singapūras Grand Prix 23.sep.
15. posms Japānas Grand Prix 07.okt.
16. posms Korejas Grand Prix 14.okt.
17. posms Indijas Grand Prix 28.okt.
18. posms Abū Dabī Grand Prix 04.nov.
19. posms ASV Grand Prix 18.nov.
20. posms Brazīlijas Grand Prix 25.nov.

http://www.pkp.lv