F1 Lielbritānijas Grand Prix 2012

F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012Red Bull pilots Marks Vēbers, Silverstounā, saspringtā divcīņā ar Ferrari pilotu Fernando Alonso, pēdējos Lielbritānijas Grand Prix apļos izcīnīja otro uzvaru sezonā.

  Pēc savas otrās uzvaras Vēbers sezonas kopvērtējumā pietuvojās Alonso, kur vēl joprojām saglabājas ļoti augsta konkurence pilotu vidū. Vēbers kļuva arī par otro pilotu pēc Alonso, kuram 2012.gada sezonā izdevies uzvarēt divas reizes. 

  Alonso kvalificējās polposition un startēja ar cietā sastāva riepām Pirelli PZero Silver, bet Vēbers sacīkstes uzsāka no otrās pozīcijas ar mīkstā sastāva riepām Pirelli PZero Yellow. Red Bull pilots pabeidza vienu posmu ar mīkstā sastāva riepām, pēc tam divus – ar daudz cietāka sastāva gumiju, izmantojot Pirelli PZero Silver, lai panāktu un apsteigtu Alonso četrus apļus pirms finiša. Alonso, pēc diviem posmiem ar cietā sastāva riepām, sacīkstes beigās brauca ar mīkstā sastāva riepām.

Tā kā komandas pirms sacīkstes sākuma maz laika pavadīja sausā trasē, tām bija ļoti ierobežota informācija par cietā un mīkstā sastāva Pirelli riepu uzvedību Silverstounā. Turklāt sacīkstes sākumā trases temperatūra bija 31°, bet piektdien un sestdien lietus laikā temperatūra bija 15°. Pateicoties lietainajam laikam nedēļas nogales sākumā, lielākā daļa pilotu pirms pašas sacīkstes sākuma saglabāja visus savus sliku komplektus neskartus, un tikai Vēbers fināla posmam izmantoja nolietotās Pirelli cietās riepas. 

F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012

F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012

F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012 F1 Lielbritānijas Garnd Prix 2012

 

Ar mīkstā sastāva riepām sacīkstes uzsāka 10 piloti, kuri atradās starta pirmajās pozīcijās, izņemot Alonso un Luisu Hamiltonu (Lewis Hamilton) no McLaren. Vēbers un Alonso uzlika jaunas cietā sastāva riepas 14. un 15.apļos, bet Alonso izcīnītais pārsvars sākumā bija tik lielas, ka viņš varēja veikt divus pārējos pitstopus, nezaudējot savas līdera pozīcijas. Lai kā tas arī nebūtu, pēc elpu aizraujošas divcīņas sacīkstes pēdējos apļos priekšplānā tomēr izrāvās Red Bull pilots.

"Pēc nedēļas nogales lietainā sākuma bija ļoti patīkami Lielbritānijas Grand Prix starta laikā ieraudzīt spīdam sauli, tāpēc tas varēja norisināties pilnībā labos laika apstākļos", paziņoja Pirelli autosporta direktors Pols Hemberijs (Paul Hambery). Tomēr komandām tas radīja nelielas grūtības, jo tām bija ļoti maz informācijas, lai izvēlētos savas stratēģijas. Tā kā pēc piektdienas un sestdienas trasē gumijas vairs nebija, arī virsma sacīkstes gaitā ļoti būtiski mainīja savas īpašības. Visiem bija sava izpratne par to, kā to vislabāk izmantot, kā rezultātā startā bija vērojama liela riepu izvēles daudzveidība, jo lielākajai daļai pilotu bija plašs neizmantoto sliku klāsts. Marks Vēbers un Red Bull izvēlējās taktiku, kura lieliski sevi attaisnoja. Tāpat kā visus pārējos, mūs iespaidoja līdzjutēju uzticība, kuri izturēja ļoti smagos apstākļus un kā atalgojumu guva vēl vienas lieliskas un satriecošas sacīkstes".

 

Vairāk informācijas uzziniet Pirelli oficiālajā lapā Pirelli.com/F1

 

Turpmākie F1 posmi:

 

10. posms Vācijas Grand Prix 22.jūl.
11. posms

Ungārijas Grand Prix

29.jūl.
12. posms Beļģijas Grand Prix 02.sep.
13. posms Itālijas Grand Prix 09.sep.
14. posms Singapūras Grand Prix 23.sep.
15. posms Japānas Grand Prix 07.okt.
16. posms Korejas Grand Prix 14.okt.
17. posms Indijas Grand Prix 28.okt.
18. posms Abū Dabī Grand Prix 04.nov.
19. posms ASV Grand Prix 18.nov.
20. posms Brazīlijas Grand Prix 25.nov.

http://www.pkp.lv