F1 Malaizijas Grand Prix 2012

F1 Malaizijas Grand Prix 2012

F1: Riepu izmantošanas stratēģija nospēlēja svarīgu lomu Malaizijas "Grand Prix" lietus autosacīkstēs.

Izmantojot trīs no četru veidu Pirelli riepām, Ferrari pilots Fernando Alonso uzvarēja Malaizijas "Grand Prix" lietus autosacīkstēs  un ieguva pirmo vietu pilotu kopvērtējumā.

Riepu izmantošanas stratēģija nospēlēja izšķirošo lomu arī Sauber pilotam Sergio Perezs (Sergio Perez), kurš izcīnīja otro vietu, sasniedzot labāko rezultātu savā karjerā.

Lietavu rezultātā, kas skāra trasi pirms sacensībām, visi piloti, izņemot divus HRT braucējus, startēja ar universālajām Pirelli Cinturato Green riepām. Par cik lietus pastiprinājās, jau pēc pirmā apļa Perezs iebrauca boksos, lai uzstādītu lietus riepas – tā arī bija viņa panākumu atslēga.

Šis ātrais pit-stops ļāva Perezam palikt trešajam, kad pārmērīga lietus dēļ 8. aplī autosacīkstes tika apturētas. Atkārtots starts tika dots aiz drošības mašīnas, un pēc noteikumiem visām mašīnām bija jāstartē ar lietus riepām. Trajektorijai nožūstot, vadošie piloti pārgāja uz universālajām riepām, un Perezs pirmo reizi nonāca vadībā, tomēr pēc tam Alonso viņu apdzina.

Vēl pirms sarkano karogu parādīšanās trasē, piloti sāka īstenot atšķirīgas riepu izmantošanas stratēģijas. HTR komandas lēmums startēt ar lietus riepām ļāva Narainam Kartikejanam (Narain Karthikeyan) nokļūt 10.vietā sacīkšu apturēšanas brīdī: pirmo reizi jaunā spāņu komanda pabeidza apli iekļūstot punktu gūšanas zonā. Pretēju lēmumu pieņēma Toro Roso pilots Žans – Eriks Verns (Jean-Eric Vergne), līdz sarkanā karoga parādīšanās brīdim atstājot universālajām riepas, kas tādējādi apstiprināja Pirelli Cinturato Green riepu universālo pielietojumu un neskatoties uz lielo daudzumu peļķu un ūdens miglas, viņš pabeidza sacīkstes paliekot septītajā vietā. Tāpat arī komanda Marussia uz brīdi iekļuva punktu zonā, kad pēc sacīkšu atkārtotā starta jaunais pilots Čarlzs Piks (Charles Pic) iekļuva 8.vietā.

 37. aplī Toro Rosso pilots Daniels Rikardo (Daniel Ricciardo) pirmais pārgāja uz slikiem – viņa bolīdam tika uzstādītas Pirelli PZero White vidējā sastāva riepas, bet Alonso pāreja uz tāda paša tipa riepām vēl pēc trim apļiem nospēlēja izšķirošo lomu, nodrošinot 28. uzvaru viņa karjerā.

 

F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012
F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012
F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012 F1 Malaizijas Grand Prix 2012

 

Ātrākais apļa laiks tika uzrādīts ar cietākā sastāva riepām (ar sudraba marķējumu). To trešajā sacīkšu aplī paveica Lotus pilots Kimi Raikonen (Kimi Raikkonen). Visgarākais posms sacīkstēs tika veikts ar universālajām riepām Cinturato Green. McLaren pilots Luiss Hemiltons (Lewis Hamiltin), Lotus pilots Kimi Raikonen un Sauber pilots Kamui Kobajasi (Kamui Kobayashi) ar tām nobrauca 27 apļus.

 

 

 

Šīs sacīkstes atgādināja pagājušā gada Kanādas posmu, kad lietus dēļ tās nācās pārtraukt. Jau atkal tas radīja intriģējošu apstākļu sakritību un nodemonstrēja vairākus teicamus pilotu sasniegumus, piemēram, pirmo divu vietu ieguvēju Alonso un Pereza rezultātus, kas parādīja viņu lielisko pilotēšanas mākslu." paziņoja Pirelli autosporta direktors Pols Hemberijs (Paul Hembery), "Pēc autosacīkšu otrreizēja starta pilotiem bija ļoti svarīgi kontrolēt universālo riepu darbību, kas izrādījās efektīvas dažādos laika apstākļos, lai tiktu uzturēts darba temperatūras diapazons. Piloti, kuri šajā posmā ieņēma pirmās divas vietas, izvēlējās pavisam atšķirīgas riepu stratēģijas: fināla posmu Alonso nobrauca ar vidējā sastāva riepām, bet Perezs – ar cietā sastāva riepām. Tas vēlreiz apstiprina to, ka mūsu lēmums pietuvināt dažāda tipa riepu veiktspējas īpašības, ļāva cīņai būt vēl ciešākai. Tāpat mēs vēlamies apsveikt Bruno Sennu (Bruno Senna), kurš sasniedza personīgo rekordu un ieņēma 6. vietu Formula 1.

Vairāk informācijas uzziniet Pirelli oficiālajā lapā Pirelli.com/F1

 

Turpmākie F1 posmi:

 

3. posms Ķīnas Grand Prix 15.apr.
4. posms Bahreinas Grand Prix 22.apr.
5. posms Spānijas Grand Prix 13.mai.
6. posms Monako Grand Prix 27.mai.
7. posms Kanādas Grand Prix 10.jūn.
8. posms Eiropas Grand Prix 24.jūn.
9. posms Lielbritānijas Grand Prix 08.jūl.
10. posms Vācijas Grand Prix 22.jūl.
11. posms Ungārijas Grand Prix 29.jūl.
12. posms Beļģijas Grand Prix 02.sep.
13. posms Itālijas Grand Prix 09.sep.
14. posms Singapūras Grand Prix 23.sep.
15. posms Japānas Grand Prix 07.okt.
16. posms Korejas Grand Prix 14.okt.
17. posms Indijas Grand Prix 28.okt.
18. posms Abū Dabī Grand Prix 04.nov.
19. posms ASV Grand Prix 18.nov.
20. posms Brazīlijas Grand Prix 25.nov.

http://www.pkp.lv