FIA Eiropas autokrosa čempionāta pirmais posms Bauskā

FIA Eiropas autokrosa čempionāta pirmais posms Bauskā

Nedēļas nogalē sporta kompleksā Mūsa, pie Bauskas, norisināsies FIA Eiropas autokrosa čempionāta pirmais posms, kurā uz starta starp vairāk nekā 80 sportistiem stāsies astoņi Latvijas autokrosa braucēji. Sestdien pirmā kvalifikācijas sērija (braucieni ar kopēju startu) sāksies pl.17:00. Svētdien sacensību atklāšana notiks pl.11:00. Sporta komplekss Mūsa atrodas 6 km no Bauskas virzienā uz Lietuvas robežu, šosejas labajā pusē.

*SuperBuggy klase – pilnpiedziņas bagiji ar motora darba tilpumu līdz 4000 kub. cm

Jānis Boks (Nr.10, Rīga, Alfa Racing Ford)

Vairākus gadus Jānis Boks ir Latvijas galvenā cerība pašmāju posmā, lai kurā klasē viņš arī startētu. Šogad, turpinot cīņu SuperBuggy klasē, Jāņa izredzes ir augstas, viņš var nokļūt pat uz pjedestāla. Boks labi noslēdza pērno sezonu, bija regulārs A fināla (top-10) dalībnieks sacīkstēs ar vairāku desmitu sportistu lielu sastāvu.

Pirms šīs sezonas nav revolucionāru izmaiņu, lai arī bagijs visai pamatīgi pārbūvēts. Boks aizvadīja izmēģinājuma sacīksti Latvijas krosa sezonas atklāšanā Smiltenē. Izmēģinājumi gan noslēdzās ar ātrumkārbas defektu, taču, tā kā mezgls bija daudz piedzīvojis, diez vai Mūsas sacīkstē tas būtu iemontēts bagijā.

Jānis Boks Jānis Boks Jānis Boks Jānis Boks

Jānis un viņa komanda pēdējās sezonās izvēlas stratēģiju – braukt katru Eiropas čempionāta posmu kā atsevišķu notikumu, kas samazina kopējo sezonas spriedzi, tiecoties pēc sākotnēji uzstādīta rezultāta kopvērtējumā. Prakse rāda, ka šī stratēģija darbojas.

Juris Kuļikovskis (Nr.21, Baloži, Ford)

Juris Kuļikovskis uzsāks kārtējo sezonu SuperBuggy klasē. Izredzes Mūsā – ja būs veikts tehnikas progress, var cīnīties par B fināla vadošajām pozīcijām. Pērn vecākais no brāļiem Kuļikovskiem izcīnīja pirmos SuperBuggy klases kopvērtējuma punktus, jo uzlabojās tehnikas izturība un arī braukšana kļuva drošāka. Tiesa, Juris trasē nebūs bijis kopš pērnā gada pēdējā posma septembrī, kas nozīmē, ka paies laiks līdz viņš atjaunos braukšanas sajūtas.

Juris Kuļikovskis Juris Kuļikovskis Juris Kuļikovskis Juris Kuļikovskis

Abi augstākminētie sportisti sacensībās izmantos Pirelli sporta riepas, kuras cerams dos viņiem papildus ātrumu un ļaus izcīnīt godalgotas vietas.


http://www.pkp.lv