Halls Winter Rally 2014 uzvar Kvaraciejus, Sirmacis/Kulšs pirmie savā klasē

24. janvārī Utenā ar ”Halls Winter Rally 2014″  tika uzsākta Lietuvas rallija sezona. Šogad ralliju veidoja gan četri nakts ātrumposmi, gan desmit ātrumposmi diennakts gaišajā laikā.

„Halls Winter Rally” uz starta stājās 42 ekipāžas no  Lietuvas, Latvijas, Polijas, Čehijas un Baltkrievijas, no tām finišu sasniegt neizdevās 18.

   

Jau no rallija sākuma līderpozīciju ieņēma Vitautas Švedas ekipāža (Mitsubishi Lancer Evo X), uzvarot sešos ātrumposmos. Divus ātrumposmus pirms gandrīz uzvarēta rallija finiša, Švedu pievīla tehnika un viņš bija spiests no sacīkstes izstāties.

Pēc Švedas neveiksmes rallija vadībā izvirzījās Rokas Kvaraciejus, kurš šajā sacensībā startēja ar jaunu stūrmani Gediminas Saudargas. Viņam arī uzvara „Halls Winter Rally”,  otrajā vietā –  pēc saņemta 10 sekunžu laika soda par pāragru startu,  Ramūnas Čapkauskas ekipāža, trešie Martinas Samuitis un Ramūnas Šaučikovas.

Latviju „Halls Winter Rally” šogad pārstāvēja divas LMT Autosporta akadēmijas ekipāžas, Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs un Kristaps Feldmanis/Andris Velme.

Rallija sākumā Kristapa Feldmaņa uzņemtais temps pārsteidza daudzus – pirmajos divos, nakts ātrumposmos, viņš bija ātrākais 2 WD klasē un sestais kopvērtējumā.  Diemžēl trešajā ātrumposmā uz akmens tika nolauzts ritenis un ekipāža sacensību turpināt nevarēja.

   

Otrajā rallija dienā Felmanis/Velme startēja pēc SuperRally sistēmas, tomēr ralliju finišēt ekipāžai neizdevās un astotajā ātrumposmā, izslīdot no trases, sacensība viņiem bija beigusies.

Savukārt Ralfa Sirmača/Māra Kulša ekipāža, par spīti elektronikas problēmām un bremžu defektam rallija otrajā dienā, finišā ierindojās 6.vietā absolūtajā vērtējumā un izcīnīja uzvaru  vientilta piedziņas automašīnu klasē.

Vairākas no „Halls Winter Rally” startējušajām lietuviešu, čehu un poļu ekipāžām redzēsim jau pēc nepilnas nedēļas Latvijā, ERC posmā „Rally Liepāja”.

” Halls Winter Rally 2014 ” TOP 10 :

1. Rokas Kvaraciejus/Gediminas Saudargas Mitsubishi Lancer Evo X  1:11:43.9
2. Ramūnas Čapkauskas/Tomas Šipkauskas  Mitsubishi Lancer Evo IX +0:4,3
3. Martynas Samuitis/Ramūnas Šaučikovas Mitsubishi Lancer Evo X +1:16,9
4.  Jaroslav Orsak/David Smeidler Škoda Fabia S2000 +1:49,0
5.  Antonin Tlustak/Jan Skaloud Škoda Fabia S2000 +4:35,0
6.  Ralfs Sirmacis/Maris Kulšs  Ford Fiesta +4:49,0
7.  Martin Hudec/Petr Picka Lancer Evo IX +7:07,2
8. Karolis Raišys/Mindaugas Kašalynas BMW M3 +7:55,7
9. Jonas Pipiras/Ramūnas Babachinas Škoda Fabia +9 :11,0
10. Renaldas Šeinauskas/Mindaugas Valiukas BMW 318 +9:27,9

 Avots: 4rati.lv

Foto: Vaidotas Žala un Ģirts Lagzdiņš


http://www.pkp.lv