Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz Pirelli

Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz PirelliNedēļas nogalē Igaunijas pilsētā Rakverē noslēdzies Igaunijas rallija čempionāta trešais posms – Viru rallijs. 

Rallijā uzvaru izcīnīja Georgs Gross (Ford Focus WRC). Aiz viņa, atpaliekot 48 sekundes, kā otrais finišēja Ots Tanaks ar Subaru Impreza WRX STI un trešā vieta Timu Korges (Mitsubishi Lancer EVO 9) ekipāžai.

Šajā rallijā pirmo reizi sacīkšu režīmā ar Pirelli riepām brauca Igaunijas ātrākais braucējs Georgs Gross ar Ford Focus WRC un otrs ne mazāk slavenais un ātrais Ots Tanaks ar N grupas Subaru Impreza, kuram Pirelli riepas nav nekas jauns, jo 2010. Gadā viņš piedalījās Pasaules rallija čempionātā Pirelli Star Driver programmas ietvaros.

Ota Tanaka komentārs pēc pirmās dienas finiša jautāts par iespaidiem: „Nav slikti, lai gan šodien bija daudz asfalta sekcijas un mīkstā sastāva riepas otrajā aplī bija par mīkstu, saķere bija ļoti laba, tā kā ar riepām esmu apmierināts.”

Ota Tanaka komentārs pēc rallija finiša: „Riepas bija vienkārši lieliskas, esmu apmierināts un cik zinu, tad Georgs Gross arī”

Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz Pirelli Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz Pirelli Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz Pirelli
Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz Pirelli Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz Pirelli Igaunijas ātrākie rallisti pārsēžas uz Pirelli

Visaugstāko pozīciju no Latvijas ekipāžām, kas startēja Viru rallijā, ir izdevies iekarot Emīlam Blūmam ar Andri Mālnieku –viņiem  3.vieta A 6 klasē un 19.kopvērtējumā. Otra  latviešu ekipāža, Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons, ceturtie A6 klasē un 21.kopvērtējumā.

Viru rallijs šoreiz pilnīgi noteikti nebija vienkāršs ne tehnikai, ne sportistiem –  no 62 ekipāžām  finišēja tikai 32. Diemžēl to starpā nav Jāņa Vorobjova/ Artūra Žeibes, kuriem tehniska defekta dēļ rallijs beidzās jau piektajā ātrumposmā.  Finišu nesasniedza arī Rolands Jaunzems/Oskars Kaņeps-Kalniņš.  Viņi, zaudējuši gana daudz laika  rallija pirmajā dienā pēc pārsistas riepas un ieslīdēšanas grāvī, sacīksti  gan turpināja, bet salūzusi ātrumkārba pēc 9.dopa tomēr lika sportistiem  izstāties.

Nopietnu avāriju priekšpēdējā, 10.ātrumposmā piedzīvoja tobrīd kopvērtējuma 3.vietā esošā Alekseja Lukjaņuka/Alekseja Arnautova  ekipāža. Par laimi, sportisti tajā nav cietuši, bet ASRT komandai būs krietni jāpastrādā pie automašīnas atjaunošanas.

Viru rallija rezultāti šeit.

info; 4rati.lv foto; motorsport.ee


http://www.pkp.lv