Igaunijas ERČ rallijs noslēdzas ar Tanaka uzvaru un vairākām smagām avārijām

Ar pārliecinošu Ota Tanaka uzvaru noslēdzies Igaunijas Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posms. Rallija otrajā dienā sportistiem bija jāveic seši posmi.
Dienas pirmajā posmā daļai no sportistiem kādu brīdi bija jābrauc pa ļoti spēcīgu lietu. ''Neticami. Nekad līdz šim nebija redzējis tādu lietu. Visu laiku slidinājos,” tā pēc finiša atzina Esapeka Lapi. ''Neesmu lidojošais krievs, bet gan peldošais,” tā pēc posma finiša atzina Aleksejs Lukjaņuks. 

Ja ERČ uzvarētājs praktiski jau bija noskaidrots pēc pirmās dienas, tad visas dienas garumā izvērtās sīva cīņa par otro un trešo vietu. Ja pēc pirmās dienas otrais bija Timu Korge, tad otrajā dienā ļoti ātrs bija Lukjaņuks, kurš noķēra Korgi un beigās arī apsteidza. ''Daudz taišņu. Dažās vietās tu jūti, ka ir jābremzē, bet tu to nedari un tas beigās strādā,” tā pēc viena no ātrumposmiem teica Lukjaņuks.

  

Līdz ar to par rallija uzvarētāju tika kronēts Tanaks, kuram 47 sekundes zaudēja Lukjaņuks, bet 55 sekundes atpalika Korge. ''Apbrīnojams pilots (Lukjaņuks). Negribētu sēdēt viņam blakus vienā mašīnā,” tā par Lukjaņuku izteicās Timmu Korge.

Diemžēl pēdējos ātrumposmos, kuri bija ļoti sarežģīti, tika piedzīvotas vairākas smagas avārijas. Neveiksmīgi debija pie Peugeot 208 R5 stūres beidzās Sīmam Plangi, kurš piedzīvoja avāriju. Smagu avāriju piedzīvoja Rauls Jēts, kurš pēc negadījuma ar stūrmani tika nogādāti slimnīcā uz pārbaudēm. Par laimi, viņiem nekas nekaiš. Tāpat vienā līkumā smagas avārijas piedzīvoja Igors Bulancevs un Jonas Pipiras. 

  

Neveiksmīgi otrā diena izvērtās Autosporta Akadēmijas komandas ekipāžai Kristaps Feldmanis/Andris Velme, kuri cīnījās ar tehniskām problēmām. Šī iemesla dēļ ekipāžas nespēja uzrādīt konkurētspējīgus laikus un beigās ieņēma piekto vietu RC4 klasē. Diemžēl 11.posmā izstājās Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri bija spiesti izstāties tehniska defekta dēļ.

Jāpiebilst, ka rallija otrajā dienā paralēli ERČ ieskaitei norisinājās Igaunijas rallija čempionāts, kurā absolūtajā ieskaitē par mata tiesu ātrākais izrādījās Lukjaņuks, kurš par 0,3 sekundēm apsteidza Otu Tanaku, kuram arī dažos posmos bija jācīnās ar tehniskām problēmām.

 

Teksts un foto: go4speed.lv


http://www.pkp.lv