Jelgavas vasarīgajā driftā triumfē Alkšārs un Brālītis

Pagājušajā nedēļas nogalē, 28. un 29. maijā, pie Jelgavas esošajā sporta un atpūtas kompleksā „Rullītis” norisinājās Latvijas drifta kausa otrais posms. Aizraujošajās cīņās Street jeb ielas klasē triumfēja Raivis Alkšārs, savukārt jaudīgākajā ProAm ieskaitē uzvaru izcīnīja Jānis Brālītis.

Sestdienā trasē teju visas dienas garumā norisinājās brīvie treniņi, savukārt pēcpusdienā tika aizvadīti abu klašu kvalifikācijas braucieni. Street klasē uz starta stājās 35 dalībnieki, no kuriem punktus guva un TOP 32 finālbraucieniem kvalificējās 28 braucēji. Tādējādi kvalifikācijas pirmais četrinieks – Agris Čivčs, Edijs Lūkins, Jānis Bērziņš un Ansis Andersons – jau automātiski iekļuva TOP 16 kārtā.

2 FALKEN

ProAm klasē šoreiz 27 dalībnieki, no kuriem gan vairāki tehnisku problēmu dēļ izstājās vēl pirms kvalifikācijas. Punktus sestdien notikušajā kvalifikācijā ieguva vien 21 pilots, kas nozīmēja, ka ProAm šoreiz TOP 16 finālbraucieni. Labākie braucieni šoreiz Aleksandram Murajam, Rinaldam Rižovam un Oskaram Pūliņam.

Svētdienas rīts iesākās ar tandēmu braucienu treniņiem, kas katrai klasei ilga teju divas stundas. Salīdzinot ar iepriekšējo dienu sportisti bija ievērojami uzlabojuši savu sniegumu, kas ļāva cerēt uz spraigām finālu cīņām. Kuplā skaitā sanākušos skatītājus priecēja ne vien braucēju sniegums, bet arī vasarīgie laika apstākļi.

Ja pagājušajos gados Street klases tandēmos bieži bija manāmas tādas kļūdas kā sagriešanās vai iztaisnošanās, tad šoreiz tādu bija maz. Daudzi braucēji jau sākot ar pirmajiem tandēmiem rādīja agresīvu un skatāmu sniegumu, tāpat arī jau TOP 16 redzējām tādu spēcīgu pāri kā Māris Ruņģis pret Matīsu Krēsliņu. Šoreiz labāks Ruņģis, kuram gan nākamajā TOP 8 kārtā nācās atzīt Street klases uzlecošās zvaigznes Agra Čivča pārākumu.

1 SAILUN

1 RIEPAS 24

Čivčs pusfinālā tikās ar Inti Bērziņu, kuru tāpat kā iepriekšējos konkurentus pārliecinoši pārspēja, savukārt otrajā pusfinālā Raivis Alkšārs izcīnīja pārsteidzošu uzvaru pār pagājušā gada līderi Ediju Lūkinu. Cīņā par trešo vietu gan Lūkins saņēmās un uzvarēja Bērziņu, savukārt finālā Alkšārs pārspēja Čivču, izcīnot savu pirmo uzvaru.

ProAm klasei šogad bija savas grūtības ar šauro Rullīša trases konfigurāciju, jo gan kvalifikācijā, gan tandēmu braucienos tika pieļautas daudzas kļūdas. Par diskusijām gādāja jau pats pirmais TOP 16 tandēms ar Aleksandra Muraja un Kārļa Graustiņa piedalīšanos. Graustiņa paša auto bija problēmas ar dzinēja temperatūru, tādēļ viņš auto aizlienēja no komandas biedra Regnāra Mozgas-Kļaviņa. Murajs savu vadošo braucienu nobrauca izcili, tomēr sekojot aiz Graustiņa iztaisnojās. Sākotnēji tā tika uzskatīta par Muraja kļūdu, tomēr pēc apspriešanās ar braucējiem tiesneši lēma par pārbraucienu. Tomēr tā kā otrā brauciena laikā Graustiņš komandas biedra auto jau bija salauzis kardānu, tas nozīmēja Graustiņa izstāšanos un Muraja tikšanu TOP 16.

Tehniskus defektus piedzīvoja arī Pēteris Burvis (dzinēja vadība), kurš auto aizņēmās no Oskara Pūliņa, Arnis Namnieks (dzinējs), kurš tādēļ brauca ar Artūra Miškina spēkratu, un Kaspars Skrinda (dzinējs), kurš startēja attiecīgi ar Aleksandra Lakutijevska auto. Tomēr neviens no šiem spēcīgajiem pilotiem nespēja pietiekami ātri adaptēties pie svešajiem auto un piedzīvoja ātrus zaudējumus.

Jelgavas posms ProAm klasē parādīja, ka pirmā posma rezultāti nebija nejaušība, jo pirmā posma pirmais trijnieks arī otrajā posmā spēja aizcīnīties līdz pusfināliem. Pirmajā pusfinālā Jānis Brālītis apbrauca Vairi Krišjāni, savukārt otrajā pusfinālā Oskars Pūliņš pārspēja Rinaldu Rižovu. Pirmā posma uzvarētājs Rižovs gan pats pieļāva šo zaudējumu, jo vairākos sekojošajos braucienos pēdējā līkumā iztaisnojās. Cīņā par trešo vietu gan viņš kļūdas nepieļāva un uzvarēja Krišjāni.

Finālā Brālītis turpināja iepriekšējos tandēmos iesākto un pārspēja skaisti, bet ne līdz galam stabili braucošo Pūliņu. Tāpat kā Street uzvarētājam Alkšāram arī Brālītim šī ir pirmā uzvara driftā. Interesanti, ka ar šiem braucējiem pjedestāls jau bija pirmajā posmā, tik šoreiz Rižovs trešais, bet Brālītis – pirmais.

6 PKPIMG_4638

Lielisks jauninājums skatītāju ērtībai šogad bija speciāli uzbūvētās tribīnes! Lai tas būtu iespējams, paldies ir jāsaka posma sponsoriem: JUNGENT SHELL LATVIJA un PIRELLI KEY POINT riepu centriem, kā arī atbalstītājiem: Discomania.lv, Storent, Danfo Masters, Traips.lv.

Balvas uzvarētājiem sagādāja: Autoremontam.lv, RPM Motorsport, Baldones Waterjump, 3B Motorsport, Vivo Centrs, Motoring, Biker Toys, AMR Motors, RV Kodoli, Karameļu darbnīca.


http://www.pkp.lv