Kairoli triumfē pasaules motokrosa čempionātā

Motokrosa braucēja Antonio Kairoli (Antonio Cairoli) triumfs ir jau sešdesmitais čempiona tituls riepu ražotāja Pirelli kontā.

27 gadus vecais sicīlietis Kairoli, kurš sacīkstēm bija izvēlējies Pirelli Scorpion MX MidSoft 32 riepas, tika kronēts par pasaules čempionu, pateicoties 90 punktu pārsvaram pār tuvāko sekotāju Klementu Desalli (Clement Desalle).

Tās ir jau septītais Kairoli motokrosa čempiona tituls un, neskatoties uz tehniskajām problēmām, kas Kairoli piemeklēja Lielbritānijas Grand Prix laikā, viņš aizvadīja lielisku sezonu un, ar septīto čempiona titulu, uzreiz pēc beļģu motosporta leģendas Stefana Everta, ir kļuvis par otro labāko braucēju sporta vēsturē.

Pirelli, kopā ar KTM, svin uzvaru arī MX2 klasē.

Neskatoties uz gūto traumu, KTM braucējs Džefrijs Herlings (Jeffrey Herlings), sevi kā uzvarētāju MX2 klasē, pieteica jau pirms diviem posmiem-piecpadsmitajā posmā Čehijā.

Par Lielbritānijas Grand Prix uzvarētāju kļuva Suzuki komandas braucējs Klements Desalle (Clement Desalle), otrajā vietā atstājot savu komandas biedru Kevinu Strijbosu (Kevin Strijbos).

Septiņpadsmitais, kas ir arī pēdējais posms, notiks 8. septembrī Līropes trasē, Nīderlandē.

 

MX1 Kopvērtējums (16 posmi):

1. Antonio Cairoli KTM 718
2. Clement Desalle Suzuki 647
3. Ken De Dycker KTM 573
4. Gautier Paulin Kawasaki 513
5. Kevin Strijbo Suzuki 509

 

MX2 Kopvērtējums (16 posmi):

1. Jeffrey Herlings KTM 692
2. Jordi Tixier KTM 569
3. José Butron KTM 506
4. Christophe Charlier Yamaha 467
5. Glenn Coldenhoff Suzuki 450

http://www.pkp.lv