Minišosejas sezona Biķerniekos iesākas ar Subaru uzvaru

Trešdienas, 27. aprīļa, pievakarē Biķernieku trasē tika aizvadīts šīs sezonas pirmais Minišosejas posms. Aizraujošajos moto šosejas kalniņos notiekošās sacensības pulcēja vairāk nekā 50 dalībniekus, no kuriem absolūti ātrākais šoreiz ar Subaru Impreza STI braucošais Mareks Žukurs.

Minišoseja savu trešo gadu iesākusi ar lielu popularitātes vilni, jo pirms sezonas notikušos drošības seminārus apmeklēja vairāk nekā 100 šīs disciplīnas interesenti. Šo tendenci apstiprināja uz pirmdienas treniņu sabraukušie 54 dalībnieki, savukārt pirmajā posmā dalību ņēma 52 braucēji, no kuriem lielākā daļa startēja ar ielas automašīnām. Lielākais dalībnieku skaits – 20 – šoreiz 3000 klasē, kurā startē automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz trīs litriem.

Minisoseja1posms

Ja neskaita atsevišķas sagriešanās vai pāris ātruma slāpētāju aizskaršanas, tad posms norisinājās raiti un bez liekiem starpgadījumiem. Dalībnieki trasē devās sadalīti grupās pa 8 automašīnām un katram no braucējiem bija iespēja aizvadīt vismaz trīs sesijas pa četriem apļiem. Rezultātu un uzvarētāju noteikšanā vērā tika ņemti katra dalībnieka trīs ātrākie apļi, kuru laiki attiecīgi tika saskaitīti.

Pirmdienas treniņā absolūti ātrāko laiku uzrādījušais OPEN ieskaites braucējs Raivo Dripe, kurš Minišosejā startē ar Nissan 200SX, uz sacensībām ieradās kā viens no favorītiem. Tomēr balstiekārtas defekta dēļ viņam pirmais posms beidzās nemaz īsti nesācies. Problēma gan esot jau atrasta un uz nākamo treniņu un posmu Dripe solās atkal būt ierindā.

Līdz ar to uzvara ātrākajā OPEN klasē izšķīrās starp Mareku Žukuru un Juri Jevhutu (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Lai arī sniegums abiem bija līdzīgs, Žukurs tāpat kā treniņā bija vidēji par 0,6 sekundēm aplī ātrāks un līdz ar to arī izcīnīja uzvaru. Trešā vieta Aināram Šustam (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš trīs apļu summā vien par nieka 0,2 sekundēm apsteidza ar Mitsubishi Lancer Evo IX braucošo Eināru Lindermani.

Negaidīti interesanta cīņa izvērtās populārākajā 3000 ieskaitē. Treniņa dienā ļoti pārliecinoši visiem priekšā atradās viens no pagājušo gada līderiem Kristaps Laipnieks (BMW M3), tomēr sacensībās viņam ļoti nopietnu konkurenci sagādāja ar Toyota Corolla (AE86) startējošais Roberts Rode. Trīs apļu summā Laipnieks bija ātrāks un posmu uzvarēja, bet dienas ātrākā apļa laika gods 3000 klasē gan Rodem.

Minisoseja1posms_1

Iespējams, ka vērtīgās sekundes iegūt un savus apļa laikus ievērojami uzlabot Rodem ļāva pāriešana uz Yokohama AD08R riepām. Treniņus Roberts vēl aizvadīja ar citām riepām, tomēr uz sacensībām viņš savu automobili apāva ar jau iepriekš minēto modeli. „Sākumā, kad izbraucu pa aukstu asfaltu, likās, ka slīdēs, bet šodien sacensību režīmā riepa turējās izcili un nevienā brīdī nepārkarsa. Tā ir arī mīkstāka, komfortablāka par iepriekšējo riepu, jo Biķernieku mazās bedrītes šoreiz nejutu,” tā par jauno riepu Roberts Rode, kurš sporta līdzjutējiem zināms arī kā divkārtējais Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks kalnu slēpošanā.

1600 un 2000 klasēs izcilus rezultātu uzrādīja ar MG/Rover automobiļiem braucošie Reinis Trūps un Andris Putniņš – viņiem katram pa diviem pjedestāliem. Kā vienīgais viņu dominanci spēja pārtraukt Elvis Turāns (BMW 3. sērijas Compact), kuram pirmā vieta 2000 ieskaitē.

 


http://www.pkp.lv