“OKartes Autosporta Akadēmija” vasaras sezonā startēs ar Pirelli riepām

 

Š.g. 5. maijā Sieksātes apkārtnē, ar rallijsprintu “Kalnamuiža 2013”, tika atklāta vasaras ralliju sezona. Šajā rallijsprintā piedalījās arī visas trīs “OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komandas ekipāžas, kuras šī gada vasaras sezonu startēs ar Pirelli riepām.

Rallijsprints „Kalnamuiža 2013” bija 3. Latvijas rallijsprinta čempionāta posms, ar kuru tika atklāta vasaras sacīkšu sezona. Triumfu 2WD Open klasē izcīnīja pirmās „OKartes Autosporta Akadēmijas” sezonas uzvarētājs Mārcis Ķenavs, kurš rallijsprinta noslēgumā savu tuvāko sekotāju klasē – Ralfu Sirmaci –  pamanījās apsteigt par 38,29 sekundēm.

Jau no pirmā ātrumposma spraiga cīņa izvērtās starp „OKartes Autosporta Akadēmijas” šī brīža vadošo ekipāžu Sirmacis/Kulšs un ekipāžu Blūms/Mālnieks. Pēc pirmajiem trim ātrumposmiem Blūms bija pārāks par Sirmaci, iekrājot 1,75 sekunžu pārsvaru. Taču jau 4. ātrumposmā Sirmacim izdevās apsteigt Blūmu par 1,09 sekundēm, samazinot deficītu kopvērtējumā līdz 0,66 sekundēm. Cīņa par katru sekundes simtdaļu risinājās līdz pašām rallijsprinta beigām, jo pat pirms noslēdzošā 7. ātrumposma bija grūti prognozēt, kurš pilots uzstādīs augstāku rezultātu. Noslēgumā pārāks izrādījās Sirmacis.

Rallijsprints Kalnamuiza 2013Rallijsprints Kalnamuiza 2013Rallijsprints Kalnamuiza 2013Rallijsprints Kalnamuiza 2013

FOTO: Aigars Tīdmanis, Go4speed

„Mērķis šim rallijsprintam bija aizvadīt labu treniņu pirms Talsiem,” komentēja „OKartes Autosporta Akadēmijas” pārstāvis Sirmacis. Viņš pastāstīja, ka rallijā paeksperimentēja arī ar riepām, lai varētu izdarīt pēc iespējas precīzāku izvēli Talsos. „Tā kā šosezon startēsim ar Pirelli riepām, izlēmu pamēģināt vairākus veidus, lai izprastu visas nianses. Pamēģināju gan mīkstā sastāva, gan vidēja sastāva Pirelli riepas. Ar vidējā sastāva riepām Ford Fiesta daudz labāk paātrinājās un vadījās” tā viņš. „Uzskatu, ka rallijsprints ir izdevies!”

 

 


http://www.pkp.lv