Rallijs Talsi 2013 (foto/video)

Rallijs Talsi 2013Ar notikumiem piepildītu 27,34 km garo ātrumposmu 19. maijā noslēdzās Rally Talsi 2013. Rallija uzvarētāja laurus plūca igauņi Ots Tanaks / Martins Jarveoja. Otrajā vietā, 26,90 sekundes aiz uzvarētāja, ierindojās vēl viena igauņu ekipāža Timmu Korge / Erki Pints. Tikmēr trešajā vietā ierindojās Raimonda Kisiela / Arņa Roņa ekipāža.

Čempionu ieskaitē ciešākās spēkošanās par uzvaru norisinājās starp Igaunijas čempioniem Raineru Ausu / Simo Koskinenu un Lietuviešiem Dominiku Butvilu / Renatu Vaitkeviču. Arī šeit korekcijas ieviesa pēdējais ātrumposms, kurā Aus / Koskinen ekipāža pārsita riteni un pazaudēja iekrāto pārsvaru. N4 ieskaitē uzvarētājs bija arī sacensību līderis Ots Tanaks, bet A+ grupā laurus plūca Raimonda Kisiela vadītā ekipāža.

Īpašie viesi – ekipāža Šlēgelmilhs / Pumpurs – savā debijas rallijā, sacensību pēdējā ātrumposmā diemžēl avarēja un bija spiesta izstāties.  “Rallija kursu esam apguvuši ļoti īsā laikā, šajās dienās piedzīvojuši tik daudz, cik varbūt kāds visas sezonas garumā. Šodien viss bija labi līdz divpadsmitajam ātrumposmam.  Stenogrammā – 80 K3 uz asfalta – likās, būs laba saķere. Pierakstot trasi nebiju padomājis, ka iepriekšējo mašīnu uz asfalta samestā grants to ir padarījusi slidenu kā ledu, un…vārdu sakot, rallijs mums beidzās ar kūleni. Žēl! Bet laikam tā bija jānotiek, lai būtu ko pārdomāt un izdarīt secinājumus,” komentē Haralds Šlēgelmihs portālam 4rati.lv.  „ Vairāki šīs dienas ātrumposmi bija patiešām ātri, tajos zaudējām gana daudz laika, jo mūsu automašīnai maksimālais ātrums ir 165 km/h, ar sesto ātrumu līdz galam. Dažviet nedaudz arī jutāmies kā autokrosā, jo vietās ar mīkstāku ceļa segumu dabūjām braukt pa špūri, tas man atkal bija kaut kas jauns!”, tā viņš.

Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013

R2 klasē uzvaru izcīnīja OKartes Autosporta Akadēmijas sportisti R.Sirmacis/M.Kulšs, otrais M.Ķenavs R.Vīksna, bet trešo vietu ieņēma K.Feldmanis/R.Poišs. Sirmacis bija ātrākais arī junior ieskaitē. Jau ceturto reizi šosezon OKartes Autosporta Akadēmijai pienācās arī kauss par uzvaru komandu vērtējumā! Jāatzīmē, ka OKartes Autosporta Akadēmijai sporta riepas piegādā Pirelli.
Šī brīža LRČ R2 klases līderis, kā arī sacīkšu uzvarētājs R.Sirmacis neslēpj prieku par uzvaru: “Jūtos lieliski! Jau no pirmajiem šīs dienas ātrumposmiem spēju sakoncentrēties savam mērķim – uzvarai. Centos braukt maksimāli ātri un nepieļaut kļūdas, domāju, mans rezultāts parāda, ka uzstādītais mērķis ir izpildīts.”

Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013

Diemžēl kļūda pēdējā ātrumposmā liedza ASRT komandas līderim Aleksejam Lukjanukam svinēt uzvaru šajās sacīkstēs. „Rallija pirmo dienu vairāk meklējām iespējas uzlabot ātrumu auto vadāmību eksperimentējot ar riepām. Pilsētas ātrumposmā jutām, ka saķere ar slapjo segumu ir tik laba, ka ir pienācis brīdis uzbrukt. Otrajā dienā startējām kā pirmie un tāpēc pirmo ātrumposmu braucām rezervēti, lai saprastu cik daudz vēl jāpieliek, lai noturētu līderpozīciju. Jau ar nākamo ātrumosmu bija skaidrs, ka cīņa būs sīva un nacās riskēt aizvien vairāk, lai noturētu ātrumu. Ar katru nākamo ātrumposmu pamazām atrāvāmies un pirms rallija noslēdzošā ātrumposma bijām nepilnas 8 sekundes priekšā Igaunim. Arī pēdējais ātrumposms nebija izņēmums un lai noturētu pārsvaru nācās riskēt un braukt uz robežas. Diemžēl šoreiz šī robeža tika pārsniegta un pieļāvām kļūdu, kuras rezultātā zaudējām cerības uz uzvaru šajā rallijā,” tā viņš.

Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013

„Šaja rallijā pirmo reizi sacensību režīmā izmēģinājām jauna sastāva Pirelli sporta riepas un rallija pirmajā dienā kopā ar Alekseju Lukjanuku (ASRT) eksperimentējām ar dažādām konfigurācijām. Otrajā dienā ideālā saskaņa bija atrasta un arī rezultāti ātrumposmos uzlabojās. Mērķis pievērst arī kaimiņvalstu sportistu uzmanību, tam cik ātri iespējams braukt ar Pirelli riepām ir izdevies un atsevišķi sportisti jau izrādījuši interesi izmēģināt riepas kādā no nākamajiem rallijiem. Pēc pirmās dienas pilsētas asfalta posmiem arī Igaunis Ots Tanaks atzina, ka tieši riepas bija izšķirošs faktors pilsētas ātrumposmos, kas ļāva Aleksejam Lukjanukam atņemt Igaunim līdera pozīciju”, komentē Ģirts Lagzdiņš – Pirelli Sporta riepu tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīts.

 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013 Rallijs Talsi 2013

Video Rally Talsi 2013

Rally Talsi 2013 rezultāti pa klasēm:

R4 klase

1. D.Butvilas R.Vaitkevičius
2. V.Švedas Ž.Sakalauskas
3. S.Travnikov A.Kurnosov
4. R.Kvaraciejus M.Čepulis (Pirelli)
5. M.Samuitis R.Šaučikovas (Pirelli)
6. R.Mēnesis J.Lagzdiņš (Pirelli)

N4 klase

1. O.Tänak M.Järveoja
2. T.Kõrge E.Pints
3. J.Vorobjovs A.Žeibe (Pirelli)
4. A.Egle A.Dauga
5. A.Lukyanuk A.Arnautov (Pirelli)
6. M.Skakauskis A.Skakauskis
7. A.Mersiyanov G.Troshkin (Pirelli)
8. A.Smirnov A.Galkevich (Pirelli)
9. R.Aus S.Koskinen
10. M.Maarend M.Kapp

A+ klase

1. R.Kisiels A.Ronis
2. M.Svilis I.Pūķis
3. J.Berķis E.Čeporjus
4. A.Grīva J.Veilands (Pirelli)
5. M.Ernstsons R.Rāviņš (Pirelli)
6. G.Tregubov E.Vasilenko (Pirelli)

R2 klase

1. R.Sirmacis M.Kulšs (Pirelli)
2. M.Ķenavs R.Vīksna (Pirelli)
3. K.Feldmanis R.Poišs (Pirelli)
4. N.Nieminen M.Korhonen
5. G.Lielkājis V.Miķelsons
6. E.Rudaitis E.Pagirskas


http://www.pkp.lv