Rīgas Ziemas kauss startēs 1. decembrī, Audi pilotiem īpaša balva

Jau nākamnedēļ sestdien, 1. decembrī, Biķernieku trasē tiks aizvadītas pirmās šīs ziemas sacīkstes – Rīgas Ziemas kausa 2018/2019 pirmais posms. Ejot savā trešajā sezonā, sacensību seriāla organizatori parūpējušies par iespaidīgu galveno balvu Audi Quattro klases dalībniekiem.

Tāpat kā pirmajās divās sezonās arī šoziem Rīgas Ziemas kauss aptvers piecus posmus, no kuriem divi notiks decembrī, viens janvārī, bet noslēdzošie divi februārī. Visas piecas sacīkstes norisināsies Biķernieku trasē, kas izceļas ar gludu un ielas automašīnām piemērotu segumu. Dažādās trases konfigurācijas apvienos gan ātro autošosejas apli, gan tehnisko kartinga trases daļu.

Saglabātas arī līdzšinējās ieskaites klases, kas tiek dalītas pēc piedziņas un riepu tipa. Tāpat kā līdz šim arī šosezon Rīgas Ziemas kausā atļauts piedalīties tikai un vienīgi ar bezradžu riepām. Jāatzīmē, ka paralēli parastajām ieskaitēm jau trešo gadu turpināsies veiksmīgā sadarbība ar SAILUN, piedāvājot šo riepu monoklases. Šajās ieskaitēs dalībnieki startēs ar Sailun Ice Blazer WST3 riepu modeli, ko par draudzīgām cenām var iegādāties www.riepas1.lv.

Bez balvām uzvarētājiem, ko šosezon nodrošinās German Automotive Technology (GAT) un Red Bull, organizatori parūpējušies par īpašu galveno balvu Audi Quattro klases dalībniekiem. Starp visiem Audi Quattro braucējiem, kas būs piedalījušies visos piecos posmos, sezonas beigās tiks izlozēta viena 500 eiro vērta dalība Audi Sport Driving Academy pasākumā. Tajā profesionālu instruktoru pavadībā būs iespēja izmēģināt spēkus pie jaunāko Audi RS3 un RS4 modeļu stūres vai nu Biķernieku vai Pērnavas trasē.

Pagājušajā sezonā uz starta vidēji vienā posmā izgāja 160 dalībnieki, startējot gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Slidenajā segumā gan sporta automobiļiem īpašu priekšrocību nav, līdz ar to uzvarētājus nosaka stūrēšanas iemaņas. Starp dalībniekiem Rīgas Ziemas kausā ir gan pieredzējuši autosportisti kā, piemēram, Reinis Nitišs un Artis Baumanis, gan arī braucēji, kas autosporta sacīkstēs piedalās pirmo reizi.

Braucēju un skatītāju ērtībai visos posmos darbosies kafejnīca, kurā varēs gan notiesāt gardu maltīti, gan arī sasildīties ar siltiem dzērieniem. Tāpat dalībnieku parkā darbosies ekrāns ar rezultātiem un komentētājs, kas ļaus sekot līdzi sacensību norisei. Sīkāka informācija par Rīgas Ziemas kausu atrodama gan mājaslapā http://kalvemotorsports.lv/ziema/, gan Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

 

Rīgas Ziemas kausa 2018/2019 kalendārs:

  1. posms – 1. decembris
  2. posms – 22. decembris
  3. posms – 5. janvāris
  4. posms – 2. februāris
  5. posms – 16. februāris

  http://www.pkp.lv