Sebastians Fetels ar uzvaru Brazīlijā pabeidz triumfālo sezonu

Brazīlijas Grand Prix aizritēja sausā trasē un noslēdzās ar pārliecinošu Sebastiana Fetela uzvaru, 13. sezonā un devīto pēc kārtas. F1 pametošais Marks Vebers un Fernando Alonso kāpa uz pjedestāla.

Komandām brīvdienās nebija iespējas pastrādāt sausā trasē, tāpēc – kad kļuva pavisam skaidrs, ka svētdien lietus Interlagušā nebūs – radās ne mazums jautājumu par spēku izvietojumu. Taču Fetels un Red Bull Racing šos jautājumus ātri noņēma no dienas kārtības.

Tikai startā vācietis lika saviem līdzjutējiem panervozēt, kad palaida garām Niko Rosbergu – taču vēl līdz pirmā apļa beigām viņš atguva līderpozīciju, pēc tam aizvadīja sacīkstes pēc ierastā scenārija, neatskatoties atpakaļ.

Rosbergam un viņa partnerim no Mercedes neizdevās uzturēt ātru tempu – Mercedes acīmredzami bija izvēlējušies lietus uzstādījumus. Abi sāka zaudēt pozīcijas pēc labā starta, ātri palaižot garām Alonso un Veberu. Mazliet vēlāk sudrabotās mašīnas aiz sevis atstāja arī Felipe Masa.

Marks panāca Fernando neilgi pirms pirmā pitstopa un spēja apdzīt, taču boksa apmeklējumu viļņa laikā Scuderia līderis atkaroja sev otro pozīciju. Tomēr mehāniķu aizkavēšanās dēļ pāris sekundes zaudējušais Vebers atkal spēja pietuvoties un izvirzīties vadībā. Pēc tam status quo saglabājās līdz finišam.

 

McLaren piloti sezonas beigās aizvadīja komandas labākās sacīkstes 2013.gadā. „Sauso” uzstādījumu izvēle palīdzēja Džensonam Batonam un Serhio Peresam pārliecinoši apdzīt sāncenšus pēc starta attiecīgi no 14. un 19.pozīcijas.

   

    

Rezultātā brits palika ceturtais, zaudējot uzvarētājam mazliet vairāk par 30 sekundēm, bet viņa pārinieks finišēja sestais. Serhio ilgi uzbruka Rosbergam, taču tas tomēr noturēja piekto pozīciju.

Felipe Masa mājas trasē droši pretendēja vismaz uz ceturto vietu, taču izrādījās vienīgais, kuru sodīja par baltās līnijas šķērsošanu, iebraucot boksos. Pirms starta piloti tika brīdināti, ka šajā vietā jāatstāj vismaz divu riepu platums pa labi no līnijas. Sacīkšu gaitā – tas bija redzams atkārtojumos – gandrīz visi ik pa laikam pārkāpa šo noteikumu, taču tiesneši piesprieda izbraukšanu cauri boksiem tikai tribīņu elkam.

Punktus nopelnīja arī Niko Hilkenbergs, Luiss Hamiltons un Daniels Ričardo.

Brits no Mercedes sākumā cīnījās ar Masu par ceturto vietu, taču arī tika sodīts ar izbraukšanu cauri boksiem par kontaktu ar Valteri Botasu: soms ar svaigām riepām mēģināja iedzīt zaudēto apli taisnes beigās, un Mercedes ar Williams sadūrās.

Pirms tam, pašā sacīkstes sākumā efektīvas motora atteikšanās dēļ cīņu pārtrauca Romēns Grožāns.

Heiki Kovalainens arī otrajās sacīkstēs nenopelnīja Lotus punktus, pabeidzot pirmo apli tikai 18., un konstruktoru kausā atstājot komandu ceturtajā vietā. Ferrari Sanpaulu izdevās pārspēt Mercedes, taču Rosa Brauna aizbilstamie tomēr kļuva par pasaules vicečempioniem.

 

Strīdā par desmito vietu Caterham tā arī neizdevās pārspēt Marussia. Gido van der Garde tika sodīts par zilo karogu ignorēšanu, bet Šarla Pika mašīnai neizturēja piekare. Marks Vebers pamet Formulu 1 kā personiskās ieskaites bronzas godalgas ieguvējs un kā savas fināla sacīkstes labākā apļa autors.

Vairāk informācijas uzziniet Pirelli oficiālajā lapā Pirelli.com/F1


http://www.pkp.lv