Derīgi zināt

Pārbaudi savirzi ilgam riepu mūžam!

Vai Tu dari visu iespējamo, lai pagarinātu savas automašīnas riepu mūžu? Patiesībā viss iespējamais un neiespējamais Tev nemaz nav jādara. Pietiek pārbaudīt un vajadzības gadījumā noregulēt automašīnas riteņu savērsumu jeb savirzi, un riepu mūžs būtiski pagarināsies, kā arī samazināsies auto… Lasīt tālāk »

Gaisa kondicionētāja uzpilde tikai 19,99 EUR

Karstums pārsteidzis Tevi nesagatavotu? Uzpildi automašīnas kondicionētāju, lai nākamreiz no darba vai uz jūru vari doties patīkami atvēsinātā auto.   Šovasar gaisa kondicionētāja uzpilde maksā tikai 19,99 EUR Šajā cenā ietilpst Tava auto gaisa kondicionēšanas sistēmas pārbaude un uzpilde (500 g… Lasīt tālāk »

Kas ir TPMS un ko tas dara?

Riepu spiediena kontroles sistēma (TPMS – tyre pressure monitoring system) ir īpaša sistēma, kas uzstādīta automašīnām, lai brīdinātu autovadītāju par samazinātu spiedienu vienā vai vairākās riepās. Ja spiediens būs samazināts, uz vadības konsoles iedegsies oranža lampiņa, kas brīdinās autovadītāju. Kas… Lasīt tālāk »

Vai Tavs auto ir gatavs ziemas sezonai?

Jau rudenī, daļa autobraucēju aizdomājas par sava spēkrata sagatavošanu ziemas sezonai. Lai justos pārliecināti un droši uz ceļa, arī gadījumā, ja uzsnieg sniegs, svarīgi atcerēties dažas lietas, kas noteikti jāizdara, lai ziemu varētu sagaidīt bez raizēm! 1. Ziemas riepas Neatkarīgi… Lasīt tālāk »

Braukšanas drošība

Braukšanas drošība ir atkarīga no riepām Runājot par drošu braukšanu, parasti uzsver, kā svarīga ir autovadītāja uzmanība pie stūres, kā arī ABS, ESP, EDC sistēmas esamība automašīna, taču aizmirst, ka drošība ir atkarīga arī no riepām. Riepas ir viens no… Lasīt tālāk »

Ziema vairs nav aiz kalniem

Neskatoties uz to, ka likumdošana nosaka, ka automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām no 1. decembra, statistika liecina, ka lielākā daļa Latvijas autovadītāju riepu maiņu veic jau rudenī, vēl pirms ziemas sākuma. Riepu ražotāji iesaka izmantot ziemas riepas tad, kad temperatūra… Lasīt tālāk »

Kāpēc izvēlēties Run Flat riepas

Kas ir Run Flat riepas Run Flat riepas, parasti tiek apzīmētas ar RS, RSC vai RFT,  ir riepas, kas, izmantojot īpašas tehnoloģijas, ir radītas, lai nodrošinātu braucēja un pasažieru drošību, jo to galvenā priekšrocība ir iespēja turpināt ceļu, gadījumā, ja… Lasīt tālāk »

Kā sagatavot motociklu ceļojumam

Sākoties atvaļinājumu sezonai, daudzi plāno ceļojumus ārpus Latvijas, un mūsdienās ir vairāki veidi kā apceļot pasauli. Viens no tiem – ceļojums ar motociklu. Tomēr, pirms doties ceļojumā, motociklu nepieciešams sagatavot garākam braucienam, ne vien tādēļ, lai padarītu ceļojumu patīkamāku, bet… Lasīt tālāk »
http://www.pkp.lv