Droša braukšana ziemā

Droša braukšanaTuvojas ziema un līdz ar to arī kailsals un slapjdraņķis, kas paaugstina bīstamo situāciju risku uz ceļiem. Kā pareizi jāuzvedas, braucot ar auto ziemā, lai neradītu problēmas ne sev, ne apkārtējiem? To jautājām auto drošas vadīšanas centra "Miesassargs- instruktoram Monvidam Austrumam, kuram pieder arī pieckārtēja rallija āempiona tituls.

 – Ziemas ceļš ir nejaušību un briesmu pārpilns. Sakiet, lūdzu, kas jāiegaumē/jādara vispirms, lai pasargātu sevi un apkārtējos no bīstamām situācijām?

– Pirmais un galvenais noteikums – ziemā jābrauc ar šim gadalaikam paredzētām, tātad ziemas riepām. Neiesaku ziemas laikā izmantot vissezonas riepas, jo uzskatu – tas ir tas pats kā ziemā un vasarā valkāt vienu un to pašu mēteli: vasarā būs par karstu, bet ziemā sals. Noteikti jāizvēlas sezonai atbilstošs "apģērbs-. Pats par sevi saprotams, ka ziemā nedrīkst braukt ar vasaras riepām!

Protams, izvēlēties riepas vajadzētu specializētos centros, kur profesionāļi katram individuāli palīdzēs izraudzīties Jums piemērotāko variantu. Bet pērkot lētas riepas tirdzniecības centros, der atcerēties, to kvalitāte un tehniskie parametri neatbilst labas riepas standartiem: tāpēc protektors var nodilt nevienmērīgi, riepu izturība ir ļoti apšaubāma izmantotā materiāla kvalitātes pēc.

– Kā lai iemācās braukt droši?

– Vispār jau drošas braukšanas pamatā ir parasta patiesība: jāseko situācijai uz ceļa un jānovērtē tā, lai varētu laikus pieņemt vajadzīgo lēmumu.

Lūk, daži vērtīgi padomi autobraucējiem:

Vienmēr jābūt gatavam braukt pa citu ceļa segumu. Ja Jūs redzat, ka pēc sausa asfalta Jūs sagaida sniegs vai ūdens, sēdiet taisni un turiet stūri abās rokās – tas palīdzēs kontrolēt situāciju.

  • Nebaidieties no lielām peļķēm un kupenām – panika te noteikti nepalīdzēs. Centieties pēc iespējas labāk kontrolēt auto, pie kam pārāk nesasprindzinot rokas (neieķerieties stūrē!), lai varētu brīvi veikt nepieciešamos manevrus.
  • Strauji nebremzējiet un nespiediet gāzi – centieties visu darīt mierīgi un palēnām.
  • Mēģiniet visus manevrus un darbības veikt pirms pagrieziena, lai iebraucot tajā, jau esat piebremzējis un atlaidis sajūgu.

Kādas kļūdas visbiežāk pieļauj autovadītāji ziemā?

– Tās visas ir diezgan vienādas, piemēram, auto vadīšana ar vienu roku. Jebkura bedre uz ceļa var izsist stūri no rokām, vadītājs uz kādu mirkli zaudēs kontroli pār mašīnu, bet dažas sekundes kļūs ļoti svarīgas. ļoti bieža un nopietna kļūme ir sajūga izspiešana bremzēšanas laikā. Tādējādi Jūs zaudējat kontroli pār mašīnu, un tā var kļūt pat nevadāma. Bremzēšanas ceļš saīsinās.

  Vadītāji reti pārbauda spiedienu riepās, lai gan tas būtu jādara regulāri. Ar neapbruņotu aci nepateiksi, vai riepās ir pazemināts vai paaugstināts spiediens, taču ekstremāls situācijas auto "uzvedīsies- neatbilstoši jūsu vēlmēm.

– Ja riepu uzpompēsiet no rīta, kad temperatūra ir +5C, bet dienā tā paaugstinas līdz +10C, jāatceras, ka piaugs spiediens arī riepās un attiecīgi mainisies mašīnas bremzēšanas un manevrēšanas spējas.

– Esiet uzmanīgi pie stūres! Laimīgu ceļu!

Drošas braukšanas poligons Drošas braukšanas poligons Drošas braukšanas poligons 


http://www.pkp.lv