Kas ir vissezonas riepas? – Mēs zinām!

Kas ir vissezonas riepas? - Mēs zinām!Daudzi autovadītāji vēl joprojām uzskata vissezonas riepas par universālām. Kādēļ vasaras un ziemas riepas ir vajadzīgas, ja ir vissezonas? Šāds viedoklis ir diezgan izplatīts. Un ja ir pieprasījums, tātad ir arī piedāvājums. Dažas kompānijas sāka ražot vissezonas riepas tikai tādēļ, ka to pērk. Tiksim skaidrībā, kas ir vissezonas riepas

Vissezonas riepas dažreiz ir kā kompromisa starp vasaras un ziemas riepām. Uz šādām riepām ir marķējums „all season” (visas sezonas) „4S” (četras sezonas), “tous terrain” (visi segumi) vai “AW” (Any weather – jebkurš gadalaiks) – tikai šādas riepas var tikt uzskatītas par vissezonas.

Daudzi uzskata, ka riepas ar marķējumu M+S ir vissezonas, taču tā  tas nav. Apzīmējums M+S – Mud and Snow (dubļi un sniegs) tiek lietots 80% apvidus automašīnu riepām, taču daudzi ražotāji lieto šo apzīmējumu arī vasaras riepām. Parasti šādas riepas nav domātas lietošanai visa gada garumā, jo tās pārsvarā tiek ražotas reģionos ar visai siltu klimatu un nevar pilnvērtīgi veikt savas funkcijas mūsu laika apstākļos.

Protektora raksts vissezonas riepām ir sazarotāks, raksta elementi tiek grupēti labi saskatāmā celiņā un atdalīti ar dažāda platuma rievām: uz raksta elementiem – blokiem ir šauri papildus mikroraksta – lameles, iegriezumi

Pēc riepu ražotāju ieceres vissezonas riepas spēj nodrošināt pieļaujamu drošības līmeni ziemā un pietiekamu komfortu vasarā. Tomēr ir jāņem vērā, ka lietojot vissezonas riepas vasarā protektors dilst ātrāk, salīdzinot ar vasaras riepām.

Vairums ražotāju rekomendē šāda tipa riepas lietošanai tādās dabas joslās, kur vidējā temperatūra ziemā 0°C. Gumijas sastāvs vasaras un ziemas riepām ir atšķirīgs un radīt riepas, kas varētu kalpot vienādi labi temeratūras diapazonā no -20 °C līdz +30°C ir gandrīz neiespējami. Tādēļ dažādos klimatiskajos apstākļos vienas un tās pašas riepas uzvedīsies dažādi, citreiz pat neparedzami. No augstākminētā var secināt – vissezonas riepas derēs, ja Jūs ikdienā braucat pa pilsētu, pa labi tīrītām ielām un reti izbraucat ārpus „māja-darbs-veikals” maršruta. Šādā gadījumā tiešām ir vērts padomāt par vissezonas riepu iegādi. Bet, ja Jūs izbraucat arī ārpus pislētas (uz laukiem, slēpot u.tt.) – protams, jāiegādājas ziemas riepas.


http://www.pkp.lv