Kas jāzina par akumulatoru

Akumulators ir automašīnas sirds, jo nodrošina tā galvenās funkcijas – iedarbina dzinēju, baro dažas elektroierīces (piemēram, signalizāciju), kā arī palīdz ģeneratoram brīžos, kad tas netiek galā ar savu slodzi. Ne velti daudzi auto īpašnieki ir nesaprašanā, kāds akumulators jāpērk un kādas ir tā ekspluatācijas īpatnības. Mēs centīsimies atbildēt uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Kā pareizi izvēlēties akumulatoru?

Akumulatora izvēli visvairāk ietekmē tas, ar kādām modernām elektroierīcēm aprīkots auto. Tāpēc, ierodoties servisa centrā pēc akumulatora, būtu svarīgi, ja Jūs sniegtu pārdevējam pēc iespējas pilnīgāku informāciju par savu transporta līdzekli, norādot, kādos braucienos – īsos vai garos Jūs to visvairāk nodarbināt, kādas papildierīces Jūsu mašīnai ir vai nav uzstādītas. Jāatceras arī "zelta likums-: zema cena ne vienmēr ir labākais risinājums Jūsu automašīnai.

Ko darīt, lai automašīnas sirds nekad neapstātos?

Automašīnas akumulators, tāpat kā auto, regulāri jāpārbauda un jākontrolē. Domājot par autovadītāju ērtībām, moderno akumulatoru baterijas ir apgādātas ar speciāliem indikatoriem, kas palīdz sekot akumulatora stāvoklim un laikus uzsākt defektu likvidēšanu. Atcerieties: ja indikatora lodziņā vairs nedeg zaļā gaisma, nekavējoties jāgriežas pēc palīdzības pie speciālista!

AKB identifikators

Akumulatora indikatoru ieteicams pārbaudīt vismaz divreiz gadā – rudenī un pavasarī, lai pārliecinātos, ka jaunajā sezonā automašīnu negaida nepatīkami pārsteigumi. Papildus pārbaude būtu jāveic arī tūlīt pēc pirmās neveiksmīgās dzinēja iedarbināšanas.

Ko nodrošina akumulatora garantija?

Jāatceras, ka akumulatora garantija attiecas tikai uz tiem defektiem, kas radušies ražošanas procesā. Garantijas speciālistiem ir zināmi visi šie iespējamie defekti un brāķi, un tikai viņš palīdzēs tikt galā ar katru konkrēto gadījumu. Atzīmēsim, ka akumulatora neapmierinošas darbības cēlonis vairumā gadījumu ir automobiļa nepareiza ekspluatācija un tehniskās problēmas.

Ko darīt ar vecu akumulatoru, kas vairs nedarbojas?

Atgādināsim, ka 99% gadījumu akumulatoru var izmantot otrreizējai pārstrādei. Tāpēc nekādā gadījumā to nevajadzētu atstāt kaut kur brīvā dabā, jo akumulators satur bīstamas toksiskas vielas, kas, nokļūstot apkārtējā vidē, var nodarīt kaitējumu dabai. Utilizācijas problēmas risinājumam Pirelli Key Point centri piedāvā īpašu akciju: atnesot veco akumulatoru, Jūs saņemsit 10% atlaidi jaunā pirkumam.


http://www.pkp.lv