Pirelli iesaka

Pirelli iesaka

Pirelli logoPiemērojiet savu braukšanas manieri un ātrumu automašīnas spējām, apkārtējās vides apstākļiem un ceļa virsmai – nekvalitatīvi ceļi un agresīvs vadīšanas stils ar strauju ātruma uzņemšanu un bremzēšanu ir niknākie riepu ienaidnieki. 

 

  1. Pārbaudiet riepu spiedienu katru mēnesi ( mērot spiedienu riepām jābūt atdzisušām) – pazemināts/paaugstināts spiediens ir nikns riepu ienaidnieks. Par 20% pazemināts/paaugstināts spiediens saīsina riepas mūžu par 30%. Ņemiet vērā, ka zemprofila riepām spiediena samazinājumu par vienu atmosfēru vizuāli nevar pamanīt.
  2. Nepārslogojiet automašīnu – pārslogojot riepas par 20%, to mūžs saīsinās par 30%.
  3. Mainiet riepas vietām no priekšējās ass un aizmugurējo un otrādi pēc katriem 7 000 – 10 000 km. Tas nodrošinās vienmērīgu riepu nodilumu, un riepas kalpos ilgāk.
  4. Pirms riepu nomaiņas pārbaudiet automašīnas piekares stāvokli. Tas palīdzēs jums izvairīties no nevienmērīga riepu nodiluma un paildzinās riepu mūžu.
  5. Pirms riepu nomaiņas pārbaudiet riepu protektora nodiluma vienmērīgumu. Ja nodilums nav vienmērīgs, veiciet automašīnas riteņu savirzes regulēšanu. Pēc savirzes regulēšanas riepas nodils vienmērīgāk un kalpos ilgāk.
  6. Ja riepas uzmontētas uz jauniem diskiem, ir nepieciešams pārvilkt skrūves/uzgriežņus pēc apmēram 100 – 500 km, kā arī pārbalansēt riepas pēc 1 000 km.
  7. Ja jūs rūpējaties par braukšanas komfortu un vēlaties, lai riepas un automašīnas ritošas daļas kalpotu ilgāk, veiciet riepu balansēšanu ik pēc 5 000 km.
  8. Ja pavasarī un rudenī 3 dienas vidējā gaisa temperatūra ir +7 °C, ir īstais laiks mainīt riepas. šajā temperatūrā vasaras un ziemas riepām ir līdzvērtīgas īpašības, taču temperatūrai pazeminoties vai paaugstinoties, strauji pieaug nepieciešamība pēc īpašībām, ko var sniegt konkrētas sezonas riepas.
  9. Ceļu satiksmes noteikumos vasaras riepām protektora dziļums ir noteikts 1.6 mm, bet ziemas riepām 4 mm. Ja šie rādītāji netiek ievēroti, riepas strauji zaudē savas īpašības, un tas var izraisīt avārijas situāciju.http://www.pkp.lv