Proti izdarīt pareizo izvēli laicīgi

Proti izdarīt pareizo izvēli laicīgiKatram auto īpašniekam prasme pareizi noteikt laiku, kad jāmaina vasaras riepas pret ziemas riepām, ir principiāla, jo no tās ir atkarīgs ne tikai riepu ekspluatācijas laiks, bet arī paša drošība uz ceļa. Nav noslēpums, ka daudziem autovadītājiem ziemas atnākšana ir gana pēkšņa. Šo faktu apstiprina arī CSNg iemeslu statistika ziemā. Parasti tie notiek tādēļ, ka vadītājs nav laicīgi parūpējies par vasaras riepu nomaiņu pret ziemas riepām.

Tādēļ ir jāpadomā par riepu maiņu laicīgi:

Ražotāji rekomendē veikt riepu maiņu pie āra temperatūras +7C un zemākas, jo vasaras riepas sāk zaudēt savas īpašības, tādēļ Latvijas klimatiskajos apstākļos vasaras riepas vajadzētu mainīt pret ziemas riepām aptuveni oktobra sākumā vai vidū.

  • Bremzēšanas ceļš pa sniegu automašīnai ar ziemas riepām, kas kustās ar ātrumu 80 km/h ir aptuveni 70m, uz vasaras riepām – 110m
  • Apledojis ceļš ir divas reizes slidenāks nekā apsnidzis, četras reizes slidenāks nekā slapjš vai mitrā sniega klāts, astoņas reizes slidenāks nekā sauss ceļš.
  • Ziemas riepu izmantošana ziemā, bet vasaras – vasarā paildzina to ekspluatācijas laiku vidēji par 30-50%
  • Mainīt riepas laicīgi var ļoti ātri, nestāvot vairākas stundas rindā, kas vienmēr veidojas servisos pie pirmā sniega vai apledojuma parādīšanās.

Mēs rekomendējam:

Mūsu rekomendācija – sākt izvēlēties riepas no plašā piedāvājuma klāsta bez steigas jau septembra vidū, lai oktobra pirmajā dekādē jau mainītu riepas. Palielinātā pieprasījuma laikā Jūs būsiet spiesti pirkt to, kas palicis pāri, jo daudzie protektori jau var tikt izpārdoti. Bet ja Jūs nomainīsiet riepas laicīgi un pat nobrauksiet ar tām pāris nedēļas pirms ziemas sezonas sākšanās – tas nekādi neietekmēs riepu raksturīpašības.

Un atcerieties, ka laicīga riepu nomaiņa ir Jūsu braukšanas drošības ķīla!


http://www.pkp.lv