Sagatavojiet savu automobili ceļojumam

Sagatavojiet savu automobili ceļojumam Vasara pilnā plaukumā – atvaļinājumu un ceļojumu sezona, un svarīgi ir ne tikai sakravāt visas ceļojumam nepieciešamās mantas, bet arī savlaicīgi sagatavot savu automobili braucienam. īpaša uzmanība jāpievērš bremžu sistēmas pārbaudei, eļļas un tosola (dzesēšanas šķidruma) līmenim, kā arī neaizmirst par spiediena pārbaudi riepās, jo nepareizs spiediens riepās var kļūt par nopietnu problēmu uz ceļa.

 Vēl jāatceras, ka:

 

  • Pareizs spiediens riepās nodrošina automobiļa stabilitāti uz ceļa.
  • Ja spiediens ir par 20% zemāks vai augstāks par normu, novērojama riepu kalpošanas termiņa samazināšanās vidēji par 30%.
  • Ja jums sanācis pārsniegt automobiļa celtspēju – palieliniet gaisa spiedienu riepās. Tādā veidā jūs saglabāsiet vienmērīgu riepu protektora nodilumu un pasargāsiet riepu no pārsišanas.
  •  Veiciet pārbaudi tikai aukstām riepām, jo augsta temperatūra palielina spiedienu riepās, kā rezultātā pārbaudes rādītāju rezultāti nav precīzi.
  • Bez spiediena mērīšanas, nepieciešams pārbaudīt arī riepas, kuras tiks izmantotas ceļojumā, protektora stāvokli. Nodilušas riepas palielina slīdēšanas risku pa mitru virsmu un palielina bremzēšanas ceļu, tādā veidā samazinot drošības līmeni uz ceļa.  

Spiediena pārbaudi riepās nepieciešams veikt regulāri, bet it īpaši pirms garākiem braucieniem. Neaizmirstiet par savu un par pārējo ceļu satiksmes dalībnieku drošību!


http://www.pkp.lv