Joko Ono ir kļuvusi par Pirelli 2016. gada Kalendāra modeli

Ir pilnīgi skaidrs, ka Pirelli 2016. gada Kalendārs būtiski atšķirsies no visiem iepriekšējiem, un tam ir konkrēti iemesli. Šoreiz Kalendārā nebūs nevienas, pēc nemainīgā principa „eksotiska vieta plus kaila seksuālitāte”, radītas fotogrāfijas: intīmu gaisotni sievietes-fotogrāfes kamera priekšā radīs 13 ģērbtas sievietes – mūsdienu pasaules ikonas. Un to var uzskatīt par milzīgu soli jaunā virzienā. Par Enijas Leibovicas (Annie Leibovitz) – 2000. gada Kalendāra autores – modelēm ir kļuvušas sievietes, kuras ir spējīgas ietekmēt mūsdienu sabiedrību: Joko Ono (Yoko Ono), Petija Smita (Patti Smith), Serena Viljamsa (Serena Williams), Frena Lebovica (Fran Lebowitz), Eimija Šūmere (Amy Schumer), Tavi Gevinsone (Tavi Gevinson), Ava Djuverneja (Ava DuVernay), Natālija Vodjanova (Natalia Vodianova), Agnese Ganda (Agnes Gund), Ketlīna Kenedija (Kathleen Kennedy), Melodija Hobsone (Mellody Hobson), Širina Nešata (Shirin Neshat) un Jao Čeņa (Yao Chen).

yoko-ono

„Es aizdomājos: kādu lomu mūsdienu sabiedrībā spēlē sievietes, kuras savā dzīvē ir daudz sasniegušas. Un nolēmu radīt klasisko portretu galeriju. Es vēlējos, lai sievietes izskatītos spēcīgas un vienlaicīgi dabiskas, tādēļ par norises vietu izvēlējos visparastāko fotostudiju”, – preses relīzē stāsta Enija Leibovica. „Šis Kalendārs ļoti atšķirsies no visiem iepriekšējiem. Tas ir solis pretī neparastajam. Mani vadīja vēlme atteikties no visa iluzorā, veidojot maksimāli patiesus kadrus.” Lieki piebilst, ka visi, kas sagaida ieraudzīt kailas modeles tropiskās ainavās, būs ļoti vīlušies.

Taču tas nav svarīgi. Šis Enijas Leibovicas un sieviešu- zvaigžņu kopprojekts ir veidots tā, lai par Pirelli Kalendāra fanu varētu kļūt ikviens. „Esmu redzējusi vien dažas fotogrāfijas, bet tās ir fantastiskas”, – stāsta šī gada Kalendāra goda viešņa Petija Smita. „Es nezinu, ko padomās vai pateiks Kalendāra saņēmēji, taču esmu pārliecināta, ka Pirelli drosmīgais solis tiks novērtēts atzinīgi. Tad jau redzēsim.”

Uzaicināt ietekmīgas personības piedalīties projektā, kas visbiežāk raisa asociācijas ar kailumu, izrādījās vieglāk nekā varētu likties. Iespēja pastrādāt kopā ar Eniju Leibovicu piesaistīja daudzus, kalpojot par sava veida garantiju tam, ka šī fotogrāfijas izcels sievietē daudz vairāk par seksuālo pievilcību. „Atteikt Enijai ir gandrīz neiespējami”, – skaidro visapmeklētākā Weibo mikrobloga autore, ķīniešu aktrise Jao Čeņa. Tavi Gevinsone, kuras galvu rotā „piksi” matu griezums, piekrīt Čeņas viedoklim, piebilstot: „Es nejutos šī piedāvājuma cienīga…. Man tas bija liels gods. Bija tik valdzinoši būt kopā ar šī fantastiskajām sievietēm – kuras ir guvušas tik izcilus panākumus pilnīgi dažādās jomās – projektā, kas parasti izceļ tikai vienu sievietes šķautni. Tas bija lieliski!”

Ņemot vērā kopīgās sadarbības vēsturi, Petijai Smitai laiks pārdomām nebija vajadzīgs. „Tas bija fantastiski, Enija fotografē mani kopš 70. gadu sākuma, un mēs kopā esam pārvarējušas daudzas grūtības”, – savās pārdomās pēc projekta dalās Petija, piebilstot, ka savu vismīļāko skatuves portretu viņa ir ieguvusi, tieši pateicoties Enijai. „Biju ļoti pārsteigta un gandarīta par šādu priekšlikumu, jo uzskatu, ka Enijas stils ir unikāls un atšķirīgs, no Pirelli puses tas patiešām bija ļoti drosmīgs solis”, – viņa turpina, piebilstot: „Man šķiet, šis Enijas projekts ir jāuztver kā svētki nevis protests.”

Kalendāra pilnā versija tiks prezentēta 30. novembrī Londonā, taču jūs jau tagad varat gūt pirmos priekšstatus par sievišķību Leibovicas stilā, aplūkojot zemāk redzamā, ekskluzīvā slaidu šova fotogrāfijas.

 

Vogue.com


http://www.pkp.lv