Milānā prezentēts Pirelli Kalendārs 2015

Laikā, kad Latvijas iedzīvotāji atzīmēja Latvijas Republikas 96. dzimšanas dienu, Milānā, laikmetīgās mākslas telpā Pirelli HangarBicocca, notika pasaules slavenā Pirelli Kalendāra 2015 prezentācija, kurš šogad tika laists klajā ar nosaukumu Calendar Girls 2015. Par projekta autoru ir kļuvis viens no pazīstamākajiem un profesionālākajiem modes pasaules un reklāmas industrijas fotogrāfiem Stīvens Maizels (Steven Meisel).

Stīvens Maizels (Steven Meisel) atgrieza Pirelli Kalendāram klasisko formātu – 12 fotouzņēmumi 12 mēnešiem plus vāks – , kā arī sākotnējo ideju, ļaujot sievietei būt kalendāra centrālajai figūrai. 2015. gada kalendāra tapšanā S. Maizelam palīdzēja bijusī Vogue franču izdevuma direktore, viena no galvenajām pasaules augstās modes pārstāvēm, Karina Roitfelde (Carine Roitfeld) un viena no slavenākajām pasaules grima māksliniecēm Peta Makgrata (Pat McGrath).

Fotogrāfs Stīvens Maizels: ''Es vēlējos radīt nevis konceptuālu un ar kādu noteiktu vietu saistītu kalendāru, bet gan 12 atsevišķus plakātus, kuros redzamā sieviete – pateicoties savam jutekliskumam – kļūtu par šī stāsta galveno varoni. Kalendāra lapaspusēs jūs ieraudzīsiet 12 sievietes, kuras iemieso mūsdienu modes uzspiestos stereotipus.''

Jaunajam Pirelli Calendar Girls 2015 (Kalendārs meitenēm 2015) pozēja 12 topmodeles un manekenes: amerikānietes Džidži Hadida (Gigi Hadid), Kendisa Hafina (Candice Huffine), Karolīna Mērfija (Carolyn Murphy) un Kamerona Rasela (Cameron Russell), brazīlietes Isabeli Fontana (Isabeli Fontana), Adriana Lima (Adriana Lima) un Rakela Cimmermane (Raquel Zimmermann), britu modele Karena Elsone(Karen Elson), puertorikāniete Džoana Smolsa (Joan Smalls), krievu modeles Natālija Vodjanova un Saša Lusa (Sasha Luss), kā arī vāciete Anna Eversa (Anna Ewers).

Latvijā Pirelli Kalendāru, kurš tiek laists klajā ierobežotā daudzumā un katru gadu pasniegts dāvanā karalisko dinastiju pārstāvjiem, valsts vadītājiem, izciliem kultūras, mākslas un sociālās sfēras personībām, oficiāli pārstāv un viens no lielākajiem Baltijas auto nozares uzņēmumiem – SIA Latakko. Baltijas valstīs jaunais Pirelli Kalendārs tiks prezentēts 2015. gada sākumā.

SIA Latakko valdes loceklis Jevgēnijs Kopilkovs: ''Pirelli Kalendāra prezentācija ir grandiozs, pasaules mēroga modes un mākslas notikums! Esmu lepns par dāvāto iespēju pārstāvēt šo projektu Baltijas valstīs, un lai gan šeit Kalendārs parādīsies tika nākamā gada sākumā, mēs ar prieku nedaudz pavērsim šī ekskluzīvā notikuma priekškaru un iepazīstināsim ar dažiem no fotomākslinieka Stīvena Maizela Kalendāram radītajiem darbiem.''
Latvijā Pirelli Kalendārs katru gadu tiek pasniegts valsts prezidentam un maestro Raimondam Paulam. Pagājušajā gadā pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē Kalendāru dāvanā saņēma Lietuvas un Igaunijas pārstāvji.

 

 

Par Pirelli Kalendāru
Pirmais Pirelli Kalendārs tika publicēts 1964. gadā. Gadu gaitā Pirelli projektā ir piedalījušies 33 fotomākslinieki, 9 no kuriem ir veidojuši Kalendāru divreiz; Eiropā ir radīti 17 (Apvienotajā Karalistē – 6, Francijā – 6, Spānijā – 3, Itālijā – 2) Kalendāri, 11 Kalendāri ir tapuši ASV, 4 – Karību salās, 5 – Āfrikā, 3 – Brazīlijā un 1- ĶTR; klajā tika laisti 26 krāsaini, 9 melnbalti un 6 jauktas drukas izdevumi.


http://www.pkp.lv