Ziema būs!

Invalid ID

Pirelli Key Point speciālisti prognozē ziemas sākumu!

Katram auto īpašniekam prasme pareizi noteikt laiku, kad jāmaina vasaras riepas pret ziemas riepām, ir principiāla, jo no tās ir atkarīgs ne tikai riepu ekspluatācijas laiks, bet arī paša drošība uz ceļa. Nav noslēpums, ka daudziem autovadītājiem ziemas atnākšana ir gana pēkšņa. Šo faktu apstiprina arī CSNg iemeslu statistika ziemā. Parasti tie notiek tādēļ, ka vadītājs nav laicīgi parūpējies par vasaras riepu nomaiņu pret ziemas riepām.

Padomājiet!

Ko Jūs iegūsiet, ja nomainīsiet riepas divas nedēļas vēlāk?

Vidēji viena riepu komplekta mūžs ir 30 000 km (pareizi lietojot). Nobraucot ziemas sezonā 7500 km, nedēļā Jūs nobrauksiet vidēji 280 km. Nomainot riepas divas nedēļas ātrāk Jūs nobrauksiet ar ziemas riepām 560 km, kas ir tikai 1.86% no ziemas riepu komplekta mūža! Tā tad atbildot uz jautājumu, ko es iegūšu, ja nomainīšu riepas divas nedēļas vēlāk – neko! 

Jo kamēr Jūs brauciet ar vasaras riepām, tās arī dilst!
 
 
Ko Jūs iegūsiet, ja nomainīsiet riepas divas nedēļas ātrāk?

No rīta Jūs droši aizbrauksiet uz darbu, pat ja nakts laikā pēkšņi uzsnigs sniegs. Jums nebūs jāgaida rindā uz riepu maiņu vairākas dienas (nedēļa). Pats galvenais ieguvums ir pārliecība par to, ka rītdien Jūs atbrauksiet mājās bez nepatīkamiem pārsteigumiem uz ceļa pie jebkādiem laika apstākļiem! Un ja šādi fakti Jūs nepārliecina, atbildiet uz jautājumu – Jūs ziemas apavus velkat kājās kad vasara ir beigusies, vai arī kad tie ir novalkāti? Pareizi! Kāpēc Jūsu automašīnai apavu maiņu atlikt līdz pēdējam?

Tādēļ ir jāpadomā par riepu maiņu laicīgi:

  • • Ražotāji rekomendē veikt riepu maiņu pie āra temperatūras +7C un zemākas, jo vasaras riepas sāk zaudēt savas īpašības, tādēļ Latvijas klimatiskajos apstākļos vasaras riepas vajadzētu mainīt pret ziemas riepām aptuveni oktobra sākumā vai vidū.
  • • Bremzēšanas ceļš pa sniegu automašīnai ar ziemas riepām, kas kustās ar ātrumu 80 km/h ir aptuveni 70m, uz vasaras riepām – 110m
  • • Apledojis ceļš ir divas reizes slidenāks nekā apsnidzis, četras reizes slidenāks nekā slapjš vai mitrā sniega klāts, astoņas reizes slidenāks nekā sauss ceļš.
  • • Ziemas riepu izmantošana ziemā, bet vasaras – vasarā paildzina to ekspluatācijas laiku vidēji par 30-50%
  • • Mainīt riepas laicīgi var ļoti ātri, nestāvot vairākas stundas rindā, kas vienmēr veidojas servisos pie pirmā sniega vai apledojuma parādīšanās.

Labas riepas - tā ir Jūsu drošība!   Labas riepas - tā ir Jūsu drošība!   Labas riepas - tā ir Jūsu drošība!
 

Mēs rekomendējam:

Mūsu rekomendācija – sākt izvēlēties riepas no plašā piedāvājuma klāsta bez steigas jau septembra vidū, lai oktobra pirmajā dekādē jau mainītu riepas. Palielinātā pieprasījuma laikā Jūs būsiet spiesti pirkt to, kas palicis pāri, jo daudzie protektori jau var tikt izpārdoti. Bet ja Jūs nomainīsiet riepas laicīgi un pat nobrauksiet ar tām pāris nedēļas pirms ziemas sezonas sākšanās – tas nekādi neietekmēs riepu raksturīpašības. 


Un atcerieties, ka laicīga riepu nomaiņa ir Jūsu braukšanas drošības ķīla!

  


http://www.pkp.lv