02.2009 Inovatīvie AEZ diski priekš konceptauto Rinspeed iChange

Inovatīvie AEZ diski priekš konceptauto Rinspeed iChangeŽenēvas autosalons ir vieta, kur Franks Rinderknehts (Frank Rinderknecht) parasti izrāda savus jaunumus. Jau vairākus gadus viņš un viņa kompānija demonstrē ekoloģiskas, praktiskas un ekstravagantas automašīnas, kas ļauj savādāk palūkoties uz automašīnu ražošanas nākotni.

 Šoreiz viņam pievienojās kompānija AEZ (trešais abu firmu sadarbības piemērs), kas specializējas vieglmetāla disku ražošanā. Pirms tam bija eXasis un amfībija sQuba. Šoreiz AEZ diski tiks uzstādīti pēc iChange koncepta. Norberts Froners (Norbert Frohner), AEZ vadītājs, paziņoja: "Tāpat kā sQuba gadījumā, mēs izstrādājām pilnīgi jaunus diskus, kas tika radīti uz standarta sagataves bāzes. Uzdevums bija tikpat grūts kā pagājušajā gadā, taču vienlaikus bija pārsteidzoši atšķirīgs. Lai arī iChange nevar pārvietoties pa ūdeni, tie arī uz sauszemes atšķiras ar daudzfunkcionalitāti, un AEZ diskiem tā bija jādemonstrē." Rinderknehta pēdējais radījums ir piemērots dažādu uzdevumu veikšanai. Pirmkārt, tā ir kvalitatīva, futūristiska sporta automašīna. Diski sniedz savu ieguldījumu tās tēlā, jo atgādina klasisko Bugatti un lieliski piestāv iChange plūdlīniju siluetam. Šajā brīdī koncept-auto ir ideāls vienam cilvēkam, bet, kad "kā pēc burvju nūjiņas mājiena aizmugurējais jumts paceļas", automašīna spēj uzņemt vēl divus pasažierus. Diski ar dubultiem spieķiem ideāli piestāv jebkurai automobiļa konfigurācijai.

 Dinamika plus funkcionalitāte – tā ir Rinspeed šīgada tēma. Kā teic pats autors: "Ja mēs vēlamies arī turpmāk saglabāt savu individuālo mobilitāti, mums nāksies pārdomāt automobiļa ideju kā tādu, un nekādi aizliegumi mums nedrīkst traucēt". Tas nozīmē arī to, ka automašīnai ir jāprot mainīties, ko arī pauž nosaukums iChange. Koncept-auto piemīt visas tehnoloģijas, kas būs nepieciešamas nākotnes personīgajam auto. Elektromotors (177 zirgspēki) nodrošina pietiekamu jaudu, nenodarot kaitējumu apkārtējai videi. AEZ diskos paslēptā uzlabotā aerodinamika paildzina bateriju ekspluatācijas laiku un pastiprina iCange sportisko kvalitāti. AEZ dizaineri un inženieri šai  ekstraordinārajai automašīnai ir radījuši izteiksmīgus un efektīgus lietos diskus, kas liecina par augsta līmeņa sadarbību starp disku ražotāju un kompāniju Rinspeed.

Inovatīvie AEZ diski priekš konceptauto Rinspeed iChange


http://www.pkp.lv