Jaunās GT Radial WinterPro HP ziemas riepas ar saulespuķu eļļas piedevām

Jaunās GT Radial WinterPro HP ziemas riepas ar saulespuķu eļļas piedevāmAutopromotec izstādē Boloņā (Itālija) pirmo reizi publiski tika prezentētas jaunās GT Radial WinterPro HP ziemas riepas, kas izgatavotas, izmantojot saulespuķu eļļu.

Starp GT Radial WinterPro HP tehniskajām īpatnībām var pieminēt asimetrisko protektora zīmējumu – lielie ārējie bloki atbild par manevrētspējas uzlabošanu uz sausa seguma, tajā skaitā pie lieliem ātrumiem, bet bloki iekšējā zonā nodrošina optimālu saķeri uz slapja seguma un sniega. Lameļu izvietojums un līkloču forma tika radīti, lai palielinātu vilcējspēku uz piesniguša un apledojuša seguma, bet trīs platie gareniskie kanāli uzņem lielu daudzumu ūdens, tādējādi saglabājot pastāvīgu kontakta plankumu lietainā laikā.

Kā ziņo ražotājs, jaunuma radīšanas laikā galvenais mērķis esot bijis izgatavot riepas, kuras būtu ievērojami labākas par iepriekšējo modeli – GT Radial Champiro WT-AX – saķeres uz slapja seguma un sniega, kā arī gaitas komfortabluma ziņā.

Jaunās GT Radial WinterPro HP Autopromotec 2013

Lai izpildītu šo uzdevumu, GT Radial inženieri raduši ne visai parastu risinājumu un pievienojuši gumijas maisījuma sastāvam dabīgo saulespuķu eļļu, kura, pēc viņu teiktā, ļauj riepām saglabāt savas īpašības pat zemā temperatūrā, kā arī uzlabo saķeri un vadāmību uz piesniguša seguma. Turklāt, ja salīdzina jauno un iepriekšējo GT Radial ziemas riepu modeli, jaunais ir kļuvis sliktāks braukšanai pa ledu, kas, domājams, liecina par to, ka tā paredzēta pirmkārt Eiropas maigās ziemas apstākļiem.

GT Radial WinterPro HP un GT Radial Champiro WT-AX raksturojumu salīdzinājums
GT Radial WinterPro HP un GT Radial Champiro WT-AX raksturojumu salīdzinājums

Jāatzīmē, ka saulespuķu eļļu automobiļu riepu ražošanā jau vairākus gadus izmanto Michelin (franču kompānijas patentētā Helio Compound tehnoloģija). Michelin speciālisti arī atzīmē, ka šis dabas materiāls spēj uzlabot gumijas elastību zemā temperatūrā, kā dēļ tas tiek izmantots, piemēram, jauno Michelin Pilot Alpin 4 ziemas riepu ražošanai.

GT Radial WinterPro HP būs pieejamas plašā izmēru diapazonā ar diametru no 16 līdz 20 collām un ātruma indeksiem H un V. Atbilstoši Eiropas marķēšanas sistēmai riepas saņēmušas “E” par rites pretestību un “C” par saķeri uz slapjas virsmas.  Rites trokšņa līmenis, pēc ražotāja datiem, sastāda 71 dB.


http://www.pkp.lv