Pirelli: Jauno riepu īpašības atbilst F1 vēlmēm

Bahreinā Formula 1 komandām bija iespēja notestēt jaunās Pirelli 2014. gada sezonas riepas, pārvārot ar tām iespējami lielāku distanci un vēl labāk izpētot jauno riepu sniegumu, ņemot vērā bolīdu tehniskās izmaiņas.

Atbilstoši iepriekš veiktajai izvēlei, Bahreinā komandas varēja izmēģināt ne tikai visu 2014. gada  Pirelli P Zero sēriju, bet arī īpašo „ziemas” riepu ar cietu gumijas sastāvu, kas atšķiras ar ātrāku iesildīšanos jeb krasu temperatūras maiņu.

Dažām komandām Bahreinā pat izdevās imitēt sacensību un kvalifikācijas apstākļus, kā arī patrenēties pitstopos, lai plašāk izvērtētu riepu ekspluatācijas iespējas.

“Testos iegūtie dati norāda, ka 2014. gada riepām ir stabilākas īpašības un tās ir izturīgākas, nekā iepriekšējās riepas”, tā Pirelli pārstāvji.

Salīdzinot ar pirmajiem oficiālajiem testiem, šajās četrās dienās Bahreinā komandas veikušas daudz lielāku distanci: pirmajā dienā – 482 apļus, otrajā – 676, trešajā – 695, ceturtajā – 469. Kopumā testos piedalījās 24 piloti, kas kopsummā nobraukuši 2 322 apļus jeb 12 566 km.

 


http://www.pkp.lv