Pirelli Kalendāra 2013 prezentācija Riodežaneiro

Pirelli Kalnedāra 2013 prezentācija Riodežaneiro

 Riodežaneiro (Rio de Janeiro), 2012. gada 27. novembrī

2013. gada Pirelli kalendārs tika prezentēts Riodežaneiro, „Pier Maua” noliktavās pie vecās „Cidade Maravilhosa” ostas.

„The Cal™” 40. izdevuma autors ir Stīvs MakKarijs (Steve McCurry), viens no pasaules slavenākajiem fotogrāfiem, kurš savās fotogrāfijās stāsta par Brazīlijas neseno sociālo un ekonomisko transformāciju. Viņa darbs svin skaistumu un krāsas, kas atspoguļo šīs brīnumainās Dienvidamerikas valsts dvēseli. Brazīlija ieņem centrālo vietu Pirelli kalendārā jau trešo reizi, pirmās divas reizes bija Patrika Demaršeljē (Patrick Demarchelier) 2005. gada izdevums un Terija Ričardsona (Terry Richardson) 2010. gada izdevums.

Divās nedēļās, kuru laikā tika uzņemtas kalendāra fotogrāfijas Riodežaneiro ielās un favelās, MakKarijs veica vienu no saviem aizraujošākajiem, atklājumu pilnākajiem braucieniem, iemūžinot stāstus, pieredzi, cilvēku un tālu zemju īpašības. 2013. gada Pirelli kalendārs atklāj savus stāstus caur grafiti stilā zīmētām sejām un pilsētas iedzīvotājiem, kā arī ar šī gada modeļu palīdzību, kuras saista ievērojamais atbalsts fondiem, humānās palīdzības projektiem un nevalstiskajām organizācijām.

„Es mēģināju attēlot Brazīliju, tās ainavu, ekonomiku un kultūru kopā ar cilvēcisko faktoru,” teica MakKarijs. „Tieši šis bija tas stāsts, kuru es gribēju parādīt caur savu objektīvu. Man fotogrāfija ir svarīgs izteiksmes līdzeklis, lai atklātu lielus un mazus stāstus par ikdienas dzīvi.” Fonā Riodežaneiro ir ļoti rosīga ar tās vēsturiskajiem rajoniem, piemēram, „Lapa” un „Santa Teresa”, tās favelām, bāriem un naktsklubiem, tās tirgiem, deju centriem un sporta zālēm, skolām un autobusu pieturām. Pilsēta redzama tās visautentiskākajā veidā, kas ļoti atšķiras no ierastajiem stereotipiem. „Es daudz staigāju pa ielām, aplūkojot visus šos ikdienas dzīves brīžus un uzņemot lielu daudzumu attēlu,” sacīja MakKarijs. „Es meklēju īsto brīdi, kad attēls atklāj nelielu spriedzi.”

Pirelli Kalnedāra 2013 prezentācija Riodežaneiro Pirelli Kalnedāra 2013 prezentācija Riodežaneiro Pirelli Kalnedāra 2013 prezentācija Riodežaneiro Pirelli Kalnedāra 2013 prezentācija Riodežaneiro

MakKarijs, bruņojies ar savu daudzgadējo ceļotāja pieredzi un vadoties pēc iedzimtas ziņkārības, uzmeklēja Riodežaneiro dvēseli un atvērās tās iedzīvotājiem, piedāvājot sejas un noskaņas. Kalendārā mainās modeļu un aktrišu portreti ar parastu cilvēku attēliem: jauns bokseris treniņā, augļu pārdevējs tirgū, sambas dejotāji, kapuero meistari, praktizējot savu mākslu, skrienoša sieviete, mākslas pedagogs, tūrists pie muzeja, sekretāre, kura skatās pa logu, pāris, pastaigājoties saulrietā. Šīs parastās un ne tik parastās dzīves ainas atklāj tautas attīstību, kura mainās, nezaudējot savu patieso būtību un īpašības, kas to padara unikālu.

„Es teiktu, ka esmu ielas fotogrāfs, kurš iemūžina ‘atrastas’ situācijas. Kailumu ir iespējams fotografēt jebkur. Toties šīs modeles ir apģērbtas, un katrai no viņām ir sava labdarības iestāde. Viņas ir mērķtiecīgas un ideālistiskas. Tāpēc es vēlējos viņas parādīt noteiktā vietā, un Riodežaneiro bija tam perfekta vieta,” piebilst MakKarijs.

Pirelli Kalendāra 2013 "Making Of" video

2013. gada Pirelli kalendārā ir 34 krāsaini attēli, kas sasieti kopā kalendārā-grāmatā: 23 aktrišu un modeļu portreti, deviņas fotogrāfijas, kas attēlo ikdienas dzīves fragmentus, un divas bildes, kuras pilnībā sastāv no grafiti un sienas gleznojumiem. MakKarija uzmanību piesaistīja šis populārais mākslinieciskais izteiksmes veids, kuram piemīt spēja atainot viņa interpretētos sociālos aspektus, tāpēc tie kļuva par daudzu fotogrāfiju fonu.

Kalendārā redzamas 11 modeles, aktrises un dziedātājas: brazīliete Izabella Fontana (Isabeli Fontana), kura redzama Brūsa Vēbera (Bruce Weber) 2003. gada Pirelli kalendārā, Patrika Demaršeljē (Patrick Demarchelier) 2005. gada izdevumā, Pītera Bērda (Peter Beard) 2009. gada darbā, Karla Lāgerfelda (Karl Lagerfeld) 2011. gada izdevumā un Mario Sorenti (Mario Sorrenti) 2012. gada izdevumā, kā arī Adriana Lima (Adriana Lima), kura redzama arī Patrika Demaršeljē (Patrick Demarchelier) 2005. gada izdevumā, aktrise Sonja Braga (Sonia Braga), dziedātāja Marisa Montē (Marisa Monte); itāļu/ēģiptiešu izcelsmes aktrise Elīza Sednaui (Elisa Sednaoui), čehu modele Petra Ņemcova (Petra Nemcova), tunisiešu modele Hana Ben Abdeslema (Hanaa Ben Abdesslem), etiopiešu modele Lija Kebede (Liya Kebede) un amerikāņu modeles Kārlija Klosa (Karlie Kloss), Kailija Kūna (Kyleigh Kuhn) un Sammera Reina Ouksa (Summer Rayne Oakes).

Interviju ar fotogrāfu lasiet šeit

Stīva MakKarija biogrāfiju lasiet šeit

Vairāk informācijas par Pirelli 2013. gada Kalendāru lasiet šeit

Vairāk informācijas meklējiet Pirelli Kalendāra māja lapā


http://www.pkp.lv