Pirelli nokomplektēja jauno sedanu Jaguar XE

Kad Jaguar meklēja riepas savam jaunajam sporta sedanam, par obligātām tika uzskatītas tādas īpašības kā noturība pie lieliem ātrumiem un laba reakcija uz stūres pagriezieniem uz slapja ceļa. Tādēļ riepu sagatavošanas posmā, kas ilga astoņus mēnešus, Pirelli PZero tika testētas Anglijas, Vācijas un Spānijas trekos.

Jau sākotnēji Pirelli PZero tika izstrādātas, īpašu uzmanību pievēršot saķerei un vadāmībai, un to dizainu lielā mērā ietekmēja no Formula 1 čempionāta aizgūtās tehnoloģijas. Asimetriskais S veida protektora raksts ar trijām centrālajām vienlaidu ribām palielina Pirelli bremzēšanas efektivitāti un vilkmes spēku pie lieliem ātrumiem, uzlabo kontroli un manevrētspēju, pazemina trokšņa līmeni, turklāt kalpo ļoti ilgi, tādēļ nav jābrīnās, ka jaunajam Jaguar tika izvēlētas tieši šīs riepas.
XE vajadzībām tika homologētas 235/35 R20 un 265/30 R20 izmēru riepas priekšējai un attiecīgi aizmugurējai asij, tādēļ gadījuma, ja modelis būs aprīkots ar 20 collu diskiem, uz kuriem ir jāuzliek vasaras riepas, Pirelli būs vienīgais iespējamais variants.
Pirelli un slavenajam britu zīmolam ir diezgan sena sadarbības vēsture. Jau agrāk ar Pirelli riepām tika aprīkots F-Type, kā arī C-X75 koncepts, kuru drīzumā varēs redzēt jaunajā bondiānas sērijā.

”Mēs sadarbojamies ar Jaguar jau vairākus gadus, izstrādājot riepas atsevišķiem prestižiem modeļiem, – stāsta Pirelli Lielibritānijas nodaļas izpilddirektors Dominiks Sandivaši (Dominic Sandivasci). – Esam ļoti gandarīti, ka jaunajam XE konceptam Jaguar ir izvēlējies PZero, un ļoti lepojamies ar to, ka tik īsā laikā spējām izstrādāt riepas šī modeļa vajadzībām.”

2014. gada oktobrī Jaguar XE tika prezentēts Parīzes autosalonā un šajā laikā jau ir guvis daudzas pozitīvas atsauksmes ne tikai pateicoties savam dizainam, bet arī tādēļ, ka savā klasē ir kļuvis par līderi atlikušās vērtības saglabāšanas ziņā.

Colesa.ru


http://www.pkp.lv