Yokohama uzvar nominācijā “tehnoloģijas un produkcija”

 

Starptautiskās riepu izstādes Reifen – 2014 organizētāji apbalvoja četrus labākos ražotājus par inovācijām, pirmā vieta – nominācijā “Tehnoloģijas un produkcija” – tika piešķirta japāņu riepu ražotājam Yokohama.

Balvas, kas tika pasniegtas Esenā, 26. maijā, pirms izstādes oficiālās atklāšanas, tiek pasniegtas četrās kategorijās: “Tehnoloģijas un produkcija”, “Serviss un procesu optimizācija”, “Ekoloģija un resursu saglabāšana” un “Automašīnu tehniskā apkalpošana”.

Šogad galvenā balva tika piešķirta Yokohama par jauno modelēšanas tehnoloģiju, kas tika izstrādāta sadarbībā ar pētnieku komandu no Japānas Aerokosmisko pētījumu aģentūras (JAXA) Aeronautikas un kosmonautikas institūta (ISAS). Šie izstrādātāji pirmie pasaulē spēja nomodelēt ļoti pietuvinātu reālajam mērogam gaisa plūsmas struktūru, kas virzās ap ripojošu pa ceļu riepu, un akustiskos viļņus, kuri ģenerējas šajā procesā. Nākotnē šī inovācija palīdzēs pazemināt riepu rites trokšņa līmeni un uzlabot to aerodinamiskos raksturlielumus.

Žūrija augstu novērtēja inovāciju, atzīmējot, ka Yokohamas tehnoloģija potenciāli ļaus samazināt trokšņa piesārņojumu, kas negatīvi ietekmē apkārtējo vidi un cilvēkus. 


http://www.pkp.lv