Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs

Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs

Šogad Ženēvas autosalons 83. reizi pulcēja vienkopus neiedomājami daudz superauto: spītējot pasaules autobūves krīzei, izstāde piedzīvoja 65 pasaules pirmizrādes. Avīzes KeyPoint korespondents savām acīm pārliecinājās, ka labākie jaunie automobiļi lepojas ar Pirelli riepām.

Tik vērienīgs notikums kā Ženēvas autosalons allaž ir iemesls satraukumam gan pasākuma organizētājiem un zvaigznēm, kas uzaicinātas prezentēt automobiļus, jo visam taču jānorit gludi, gan vienkāršajiem apmeklētājiem, auto biznesa pārstāvjiem, kuriem nākas krietni papūlēties, lai piekļūtu pie stendiem, kuros dižojas jaunie modeļi.

 

 

Sākumā piedāvājam ieskatīties Ženēcas autošovā no P ZERO riepu skata.

 
Bet tagad par jaunumiem.
 
Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Pūlī atpazīstamas slavenības – Švarcenegers, Usher un citi pazīstami cilvēki. Dažs ieradies, lai prezentētu kādu no jaunajiem modeļiem, cits – lai uz tiem palūkotos un izvēlētos sev jaunu superauto.
 
Arī šoreiz autosalons, kas notika Ženēvas izstāžu kompleksā Palexpo – tie ir aptuveni divi futbola laukumi pirmajā un divi otrajā stāvā, pulcēja rekordlielu skaitu apmeklētāju. Lielo pūļu dēļ dažiem stendiem piekļūt bija praktiski neiespējami.
Droši vien viena no garākajām rindām veidojās pie ellīgi sarkanās krāsās noformētā Ferarri stenda. Ilgi gaidītais Ferarri jaunums – inovatīvais LaFerrari ar jaudīgu 800 zirgspēku hibrīdmotoru līdz 100 km/h paātrinās 3 sekundēs. Ražotājs solījis, ka tiks izlaisti tikai 499 LaFerrari eksemplāri. Kamēr sajūsminātais pūlis mani nebija nostūmis malā, es paspēju pamanīt, ka Ferarri savu jauno modeli ir "ieāvis" Pirelli riepās.
 
Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Jaunais modelis LaFerrari, viens no šogad gaidītākajiem, tiks aprīkots ar unikālajām 265/30R19 izmēra PirelliPZeroCorsaAsimmetrico riepām priekšējiem riteņiem un 345/30R20 izmēra riepām aizmugurējiem. 

 

Tiesa, es nepaspēju ilgi skumt, ka esmu nostumts malā no skaistules LaFerrari, jo manā priekšā stāvēja spožs Maserati jaunums – šīs līnijas galvgalī ierindojies modelis MaseratiQuattroporte. Un atkal patīkams atklājums – Pirelli riepas, kas izstrādātas speciāli šā itāļu automobiļu zīmola oriģinālajai komplektācijai (PirelliPZero riepas ar MGT marķējumu sānos).

 

Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Maserati Quattroporte

 

Jo ilgāk staigāju pa izstādi, jo vairāk manī nostiprinājās pārliecība, ka vadošie autoražotāji Ženēvā sarīkojuši īstas sacensības, cenšoties pierādīt, ka katrs no viņiem ir radījis visjaudīgāko, visātrāko, visekoloģiskāko un visskaistāko automobili.

 

Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Jaunums – McLaren P1 ar Pirelli  riepām
Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Audi RS Q3

Neraugoties uz krīzi auto nozarē, Ženēvas autosalonā notika 65 pasaules pirmizrādes.

 

Iepriecināja arī vācu koncernu Mercedes-Benz, BMW un Audi "mūžīgo vērtību" stendi, kas kā vienmēr gājuši kopsolī ar pasaules tendencēm. Piemēram, Audi prezentēja savu jauno AudiA3 versiju ar e-tron un hibrīddzinēju. Ražotājs ir licis akcentu uz zemo degvielas patēriņu – 1,5 litri uz 100 km kombinētajā ciklā, kā arī uz ekoloģiskumu, kas patlaban Eiropā tiek vērtēts ļoti augstu. Vairums Mercedes-Benz, BMW un Audi jauno modeļu oriģinālajā komplektācijā tiek piedāvāti ar Pirelli riepām. 

Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Mercedes-Benz GL

 

Elpu aizraujošus superauto demonstrēja arī citi pasaules autobūves līderi – AstonMartin, Bentley, Porsche, McLaren P1. Jāteic, ka arī tām Itālijas kompānija Pirelli radījusi savas riepas.

Tomēr par spilgtāko autosalona iespaidu kļuva Lamborghini piedāvātais prototips Veneno, kas tulkojumā no spāņu valodas nozīmē "inde". Šis superauto ir iemantojis 6,5 litru 750 zirgspēku motoru V12, kas līdz "simtiņam" uzrauj nieka 2,8 sekundēs, bet tā "griesti" ir 355 km/h. Riepas – Pirelli. Tikai šim Itālijas zīmolam Lamborghini ļauj "apaut" savu lolojumu. Tiesa, Ženēvā aplūkojamais automobilis bija tikai pirmssērijas paraugs, kuru vēl gaida visdažādākie, tostarp arī treka, izmēģinājumi. Šis modelis, kas tiks tiražēts tikai trīs eksemplāros (viens jau ir pārdots!), dienasgaismu ieraudzījis par godu šīs Itālijas markas 50 gadu jubilejai. Patiesību sakot, izstādes apmeklētājiem gan nebija iespēju pieskarties brīnišķajam Lamborghini: iekļūt šajā stendā varēja tikai un vienīgi ar īpašu ražotāja ielūgumu.

Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Superauto Lamborghini Veneno dots agresīvākā vērša vārds, kas piedalījies spāņu korridā 1914. gadā.

 

Jāteic, ka kopumā Ženēvas 83. autosalons kļuva par Pirelli triumfu – pasaules vadošie autoražotāji savu automobiļu aprīkošanai šogad priekšroku devuši Pirelli riepām. Šā Itālijas zīmola riepas dižojās pat uz Japānas ražotāja Toyota mašīnas. Jāatzīst, ka arī kompānija Pirelli bija krietni papūlējusies, prezentējot PirelliPZero un PirelliCinturatoP7 klases riepas – riepas ar unikālu marķējumu sānos, kas norāda, ka gumijas maisījums speciāli izstrādāts, lai atbilstu konkrētu autoražotāju produkcijas raksturlielumiem.

Pirelli – Nr.1:

Ženēvas autosalonā tika prezentētas Pirelli riepas, kas radītas uzstādīšanai rūpnīcā tādu automobiļu marku kā AstonMartin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Lamborghini, Mercedes, Porsche, McLarenP1 , MaseratiQuattroporte, Toyota pazīstamākajiem modeļiem.

Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs
Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs

Ženēvas autosalons – Pirelli triumfs

 

 

 

 


http://www.pkp.lv