AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013)

„Pussliki”, riepas ar labu saķeri un zemu profilu, nodrošina labu apļa laiku un labu saķeri līkumos. Testētas tika sešas riepas izmērā 225/45 R 18, kurām savu kvalitāti vajadzēja pierādīt arī slapjos laika apstākļos.

AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013) AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013) AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013) AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013)
AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013) AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013) AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013) AutoBild: vasaras riepu tests 225/45R18 (2013)

Tā ir tikai un vienīgi kāre pēc saķeres un spēka, kas paātrinājuma laikā iespiež sēdeklī, kas spārno pieprasījumu pēc sacīkšu riepām, ar kurām atļauts pārvietoties pa šoseju. Tūlīt aiz spoilera, sporta piekares un platajām riepām stilīgāko uzlabojumu topā ir tā saucamie „pussliki” – riepas, kurām saskares virsmā ir daudz gumijas un maz profila. Sākotnēji tās tika izveidotas tikai amatieru autosporta vajadzībām, taču jaunajā gadu tūkstotī tās kļuvušas par tādu augstas klases sporta automašīnu kā BMW M3 CSL, Porsche GT3 RS un Ferrari 360 CS riepu komplektu. Tagad riepas ar supersaķeri mēģina iekļauties parastā satiksmes ikdienā.

Avots: Auto Bild

1. Michelin Pilot Sport Cup  Testa vērtējums – izcilas!
Michelin Pilot Sport Cup

Absolūta sacīkšu čempione pussliku vidū. Ar perfektu saķeri līkumos un nevainojamu vadāmību Michelin uz sausa ceļa seguma apļos vienmēr ir labākā.

 

Ierobežoti rādītāji akvaplanēšanas testos.
2. Dunlop Direzza 03G Testa vērtējums – izcilas!
Dunlop Direzza 03G

Izcila sacīkšu riepa ar lieliskiem bremzēšanas rezultātiem uz sausa ceļa seguma. Uz vadības komandām Direzza reaģē spontāni, un tai ir ļoti laba atbildes reakcija. Vadāmības īpašības ir līdzsvarotas un uz slapja ceļa pietiekami drošas.

 

Viduvējas spējas akvaplanēšanas testos, ļoti augsts ārējā trokšņa līmenis.

 

 3. Pirelli P Zero Trofeo  
Testa vērtējums – izcilas!
Pirelli P Zero Trofeo

Slapju laika apstākļu speciālistes pussliku vidū. Dinamiski sportiskās braukšanas īpašības uz sausa un slapja ceļa seguma Trofeo padara jau gandrīz par vissezonas talantu. Pateicoties precīzajai vadāmībai un labajai atbildes reakcijai nelielā centrbēdzes tendence ir viegli uzveicama.

 

Ierobežoti rādītāji akvaplanēšanas testos.

 

4. Continental ContiForceContact Testa vērtējums – labas
Continental ContiForceContact

Līdzsvarotās ForceContact ar savām pārliecinošajām spējām uz slapja ceļa seguma iegūst daudz simpātiju punktu. Tām ir īsākais bremzēšanas ceļš uz slapja ceļa seguma, un tās piedāvā vislabāko drošības rezervi akvaplanēšanas gadījumā.

 

 

Uz sausa ceļa seguma ForceContact iespējama sanese, uz vadības komandām tās reaģē ar nelielu vilcināšanos.
5. Kumho Ecsta V70A  Testa vērtējums – apmierinošas!
Kumho Ecsta V70A

Neitrāli drošas vadāmības īpašības ar labu saķeri līkumos uz sausa ceļa un īss bremzēšanas ceļš sausos laika apstākļos

 

 

 

Vadāmība ar novēlošanos un ierobežota atbildes reakcija uz sausa un slapja ceļa seguma. Tikai viduvējs sniegums slapjā trasē, ierobežoti rādītāji akvaplanēšanas testos

6. Toyo Proxes R888 Testa vērtējums – nosacīti ieteicamas!
Toyo Proxes R888

Pārliecinošs bremžu sniegums uz sausa ceļa seguma, salīdzinājumā ar šosejas riepām laba saķere līkumos.

 

R888 ar pārāk lielu vilcināšanos reaģē uz vadības komandām un pirms laika vērojama sanese. Traucē arī pārāk augstais ārējā trokšņa līmenis. Slapjos laika apstākļos drošības rezerve nav pietiekama.


http://www.pkp.lv