Gute Fahrt: vasaras riepu tests izmērā 205/55R16 (2013)

Gute Fahrt: vasaras riepu tests izmērā 205/55R16 (2013)Vācijas žurnāls Gute Fahrt noskaidroja, kādas riepas populārajā izmērā 205/55 R16 labāk demonstrē augstu drošības un degvielas ekonomijas līmeni.

Lai noskaidrot, kuras riepas atbilsts izvirzītiem drošības un ekonomijas kritērijiem, kā arī citām prasībām, tika testēti 12 vasaras modeļu riepas: Michelin Energy Saver+, Pirelli Cinturato P7, Hankook Ventus Prime2 K115, Nokian Line, Dunlop Sport BluResponse, Goodyear EfficientGrip Performance, Toyo Proxes CF2, Vredestein Sportrac 5, Bridgestone Turanza T001, Fulda EcoControl HP, Continental ContiEcoContact 5, WestLake RP26

Testi tika rīkot Pirelli poligona Vicolā, izmantojot mašīnu Volkswagen Touran. Riepas tika pārbaudītas 11 disciplīnās, pēc kuru rezultātiem tika sastādīts kopējais reitings. 

 Gute Fahrt: vasaras riepu tests izmērā 205/55R16 (2013) Gute Fahrt: vasaras riepu tests izmērā 205/55R16 (2013) Gute Fahrt: vasaras riepu tests izmērā 205/55R16 (2013) Gute Fahrt: vasaras riepu tests izmērā 205/55R16 (2013)

Kopējais novērtējums:

Uz sausa ceļa praktiski visas riepas nodemonstrēja labu vadāmību. Testos uz bremzēšanu uz sausa ceļa visas riepas uzrādīja faktiski vienādu rezultātu. Par izšķirošiem kļuva testi uz slapja ceļa. Izcilus rezultātus šajos testus paradīja Hankook, Michelin, Pirelli un Nokian, šo brendu rezultātus var saukt par paraugu. Pārējiem testa dalībniekiem rezultāti bija sliktāki. Jāatzīmē, ka svarīgākajā disciplīnā – bremzēšana uz slapja ceļa (ātrums 100 km/st) labāko rezultātu paradīja Touran un Pirelli, kam seko Hankook, Michelin un Nokian.

Kā testā ietvaros tika novērtētas riepas? Kopējā ieskaitē par līderiem kļuva Michelin un Pirelli, kam seko Hankook un Nokian. Šīs riepas saņēma atzīmi „ļoti labi”. 

Avots: Gute Fahrt

Gute Farht ekspertu viedoklis par riepām: 

1. Michelin Energy Saver+ Ļoti labi- (Gute Fahrt rekomendē)
Michelin Energy Saver +
Jaunais Michelin modelis ir Gute Fahrt testa uzvarētājs. Riepa parādīja izcilus rezultātus visās disciplīnās, tai skaitā, reaģējot uz stūres vadāmību pagriezienos, kā arī nodrošinot labu vadāmību uz sausa un slapja ceļa. Eksperti atzīmē tikai vienu niansi – pretestība pret akvaplanēšenu varētu būt labāka. 

2. Pirelli Cinturato P7 Rezultāts: Ļoti labi- (Gute Fahrt rekomendē)
Pirelli Cinturato P7
Pirelli riepas demonstrēja labus rezultātus gan uz sausa, gan uz slapja ceļa, kā arī izcilu reakciju uz stūres vadāmību.
 3. Hankook Ventus Prime2 K115 
Rezultāts: Ļoti labi- (Gute Fahrt rekomendē)
Hankook Ventus Prime2 K115
Hankook Ventus Prime 2 sniedz optimālu vadāmību uz sausa un slapja ceļa, nodrošinot drošību. Tāpat riepas demonstrē labas bremzēšanas iespējas. 
4. Nokian Line Rezultāts: Ļoti labi- (Gute Fahrt rekomendē)
Nokian Line
Jaunās riepas raksturo izcila saķere ar ceļa segumu un vadāmība uz slapja ceļa. Arī uz sausa ceļa Nokian riepas ieguva labus rezultātus, tai skaitā nodemonstrējot labu reakciju, stabilitāti un komfortu.  
5. Dunlop Sport BluResponse Rezultāts: labi +
Dunlop Sport BluResponse
Īstās eko-riepas. Labi rezultāti vairākās disciplīnās, taču bremzēšanas ceļš uz slapja ceļa – pārāk garš, kas neļāva riepai saņemt labāko novērtējumus. 

6. Goodyear EfficientGrip Performance Rezultāts: labi +
Goodyear EfficientGrip Performance
Uz sausa ceļa Goodyear vienmēr demonstrē labas īpašības un augstu drošības līmeni, tāpat riepām ir zems akustiskais trokšņa līmenis un augsts komforts. Tomēr šīs riepas nebija pietiekoši labas testos bremzēšanā uz slapja ceļa. 

7. Toyo Proxes CF2 Rezultāts: labi
Toyo Proxes CF2
Toyo riepām, ir īss bremzēšanas ceļš uz slapja ceļa, bet, diemžēl pretestība pret akvaplanēšanu un vadāmība ir vidējā līmenī. Tas attiecas arī uz rezultātiem uz sausa ceļa un komforta līmeni. 

8. Vredestein Sportrac 5 Rezultāts: labi –
Vredestein Sportrac 5 Riepas garantē labu vadāmību uz sausa un slapja ceļa, bet bremzēšana uz slapja ceļa varēja būt labāka. Tāpat Vredestein riepām ir pieņemams trokšņa un komforta līmenis.
9.  Bridgestone Turanza T001 Rezultāts: labi –
Bridgestone Turanza T001
Bridgestone riepas nodemonstrēja labu vadāmību, taču testā uz bremzēšanu uz slapja ceļa rezultāts nebija īpaši labas. Tajā pat laikā var atzīmēt, ka pretestība pret akvaplanēšu ir laba, riepas ir klusas un nodrošina komforta līmeni. 

10. Fulda EcoControl HP  Rezultāts: labi –
Fulda EcoControl HP
Riepas apmierinoši bremzē uz slapja ceļa, taču uz slapja ceļa tās zaudē vadāmības stabilitāti. Uz sausa ceļa riepas uzvedas droši, stabili, kā arī riepas raksturo augsts komforta līmenis. 

11. Continental ContiEcoContact 5 Rezultāts: labi –
Continental ContiEcoContact 5
Runājot par tādiem parametriem, kā uzvedība uz sausa ceļa, komforts un skaņas līmenis, Continental riepas parādīja sevi kā labas. Tomēr, riepai ir arī „mīnusi”, piemērām, slikta noturība pret akvaplanēšanu. 

12.  WestLake RP26 Rezultāts: apmierinoši –
WestLake RP26 Neraugoties uz to, ka šajā testā WestLake RP26 ieņēma pēdējo vietu, lielākā Ķīnas ražotāja riepas pierādīja, ka Āzijā ražotās riepas paliek labākas. Kā atzīmē Gute Fahrt, nevar teikt, ka braukšana ar šādām riepām nebūs droša.

http://www.pkp.lv