ACE/GTU/ARBO: Vasaras riepu tests 225/45 R17 (2014)

Eiropas Automobiļu klubs (ACE), Vācu tehniskās uzraudzības organizācija (GTU) un Austrijas auto klubs ARBO publicēja pirmā šīs sezonas vasaras riepu (izmērs 225/45 R17) testa rezultātus.

Testos piedalījās vairāku zīmolu riepas Apollo Tyres Aspire 4G, Barum Bravuris 3 HM, Bridgestone Potenza S001, Continental ContiSportContact 5, Dunlop Sport Maxx RT, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, Hankook Ventus S1 evo2 K117, Kumho Solus HS51, Nokian Line, Pirelli PZero, Vredestein Ultrac Vorti.

Visi testi tika veikti Pirelli poligona Itālijā. Bremzēšanas testā uz sausa un slapja ceļa bija jābremzē no 80 km/h līdz 20 km/h, un tad tika mērīta bremzēšanas distance līdz apstāšanās brīdim. Tāpat, riepas tika pārbaudītas akvaplanēšanas testā ar garenvirziena un šķērsvirziena pretestību – tests tika rīkots trasē ar 7 mm ūdens. Pirmajā gadījumā testa autori vērtēja ātrumu, kad buksēšana sasniedza 15%, otrajā – vidēju sānu paātrinājumu diapazonā 60-90 km/h. Šajā disciplīnā vērā tika ņemts arī vidējais apļa ātrums. Testējot riepas uz vadāmību kopējā atzīmē tika sastādīta no objektīvā un subjektīvā pilota novērtējuma. Trokšņa līmenis tika vērtēts saskaņā ar ECE R117 standartiem pie ātruma 80 km/h; rites pretestība – ar slodzi 5 258 Н un spiedienu 2,5 bar. Tāpat testā tika ņemta riepas vidēja cena, kas tika fiksēta Vācijā 2014. gada janvārī (pēc BRV datiem).

Par testa uzvarētāju kļuva Continental, kas saņēma 143 punktus no 190 iespējamiem. Taču jāņem vērā, ka Continental ir visdārgākā riepa šajā testā. Savukārt par pievilcīgāko riepu, cenas un kvalitātes attiecības ziņā, tika atzīta Apollo. Jāsaka, ka labu rezultātu un novērtējumu “ļoti rekomendē” saņēma arī Pirelli P Zero riepas, kas kopējā ieskaitē saņēma 134 punktus, sadalot otro vietu ar Dunlop SportMaxx RT (arī 134). Šī riepa paradīja lieliskus rezultātus testos uz slapja un sausa ceļa, taču cenas ziņa tas šī riepa kā jau premium klases produkts bija dārgāko riepu segmentā.

Avots: GTÜ


http://www.pkp.lv